W ciągu 30 lat, do 30% wybrzeża USA stanie się niezdatne do zamieszkania

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy, skupieni w organizacji Concerned Scientists, będący zwolennikami wciąż niesprawdzonej teorii globalnego ocieplenia, twierdzą, że zmiany klimatyczne, jakich jesteśmy świadkami, spowodują, że w ciągu najbliższych 30 lat, aż jedna trzecią wybrzeża USA nie będzie się nadawać do życia.

 

Jeśli przewidywania uczonych z USA potwierdzą się, to życie w Nowym Jorku, Los Angeles czy w Waszyngtonie, może być bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Rzekomi eksperci przewidują, że ryzyko burz i powodzi w obszarach przybrzeżnych będzie tak duże, że ​​funkcjonowanie w miastach przy oceanie będzie bardzo trudne.

 

Katastroficzne prognozy powstały w oparciu o najnowsze badania naukowe i ocenę stanu obecnego. W obliczeniach zawarto dane z oficjalnie uznanych, długoterminowych prognoz klimatycznych. Zdaniem specjalistów aż 50 miast rozlokowanych na amerykańskiej linii brzegowej jest poważnie zagrożona i to w ciągu najbliższych 30 lat.

 

Obecnie wiele społeczności żyjących w obszarach nadbrzeżnych, zmaga się ze stałą presją powodzi ze strony oceanu. Gdy dochodzi do czegoś takiego ulice często przekształcają się w rzeki, ponieważ kanały burzowe nie mogą sobie poradzić z odprowadzaniem nadmiaru wody.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj