Fale ciepła na Alasce powodują rekordy temperaturowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zmiany klimatu dają o sobie znać również na Alasce. Temperatura powietrza w największym mieście tego stanu, Anchorage osiągnęła najwyższy w historii poziom, bijąc poprzedni rekord ustanowiony 50 lat temu. 

Słupek rtęci zawędrował na rekordowy poziom 4 lipca. W Anchorage odnotowano wtedy 32,2 stopni Celsjusza. Dotychczasowy rekord wynosił tam 29,4 stopni i odnotowano go 14 czerwca 1969 roku. 

 

Meteorolodzy tłumaczą, że niezwykła fala upałów na Alasce jest spowodowana obszarem oddziaływania wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Zdaniem amerykańskich specjalistów taka aura może się utrzymać jeszcze przez kilka tygodni. Oznacza to, że wclae nie koniecznie to koniec tych rekordowych temperatur.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Tajemnicze słowa na pogrzebie

Tajemnicze słowa na pogrzebie załogi Łoszarika.

Rosyjski portal Open Media donosi, że w trakcie pogrzebu wysoko postawiony przedstawiciel rosyjskich sił zbrojnych – jego tożsamość nie została ujawniona – miał powiedzieć, że dzięki bohaterskiej postawie tragicznie zmarłych marynarzy udało się uniknąć katastrofy. „Dzisiaj żegnamy załogę badawczego okrętu podwodnego, którzy zmarli podczas misji bojowej w zimnych wodach Morza Barentsa” – powiedział – „Czternastu zmarłych, czternaście żyć. Kosztem ich życia uratowali swoich towarzyszy, okręt i nie dopuścili do katastrofy na skalę całej planety”.

Portret użytkownika minoduesp

Ludzkość bardzo mało wie o

Ludzkość bardzo mało wie o swojej planecie i mechanizmach nią rządzących ,bo i niby skąd ,skoro ignorancja z arogancją kwitnie, a panoszy się na ziemi w myśl doktryny "czyńcie sobie ziemię poddaną" tyle ,że skutki takich działań są często nieprzewidywalne i przypominają małpę która chce usprawnić program w komputerze nie mając pojęcia co się potem stanie. Każde zmiana wywołuje reakcję w przyrodzie a potem jest zdziwienie ,płacz i zgrzytanie zębów ...

Portret użytkownika Demostenes

No niestety, człowiek rozumny

No niestety, człowiek rozumny zniszczył wszystko, mieniąc się mądrym okazał się głupim i uważając siebie za roztropnie postępującego we własnym mniemaniu zabija Ziemię.

Dobre czasy juz za nami, teraz idą nowe czasy, każdemu będzie pokazane co to jest mądrość.

Skomentuj