Z powodu globalnego ocieplenia, poziom wody w oceanach może wkrótce wzrosnąć nawet o 6 metrów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli, że 125 tysięcy lat temu, kiedy średnia temperatura na Ziemi była mniej więcej taka sama jak obecnie (a nie było przemysłu), poziom mórz i oceanów był wyższa niż obecny o około 6 metrów. Prowadzi to do oczywistej konkluzji, że w najbliższej przyszłości należy się spodziewać topnienia pokrywy lodowej, co może wywołać wzrost poziomu wody w oceanach.

 

Badacze stwierdzili, że w przeszłości temperatura ziemi wzrastała już do poziomu obserwowanego obecnie. Według danych uzyskanych z analiz rdzeni lodowych, mniej więcej 125 tysięcy lat temu przy takiej samej temperaturze poziom wód we wszechoceanie był wyższy niż obecny o około 6 m Oznacza to, że aktualny stan pokrywy lodowej planety nie jest jeszcze "zsynchronizowany" z obecną temperaturą powietrza.

 

Autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie Science, wskazują, że po czasie, gdy mieliśmy okres ocieplenia, lód topnieje z rozpędu przez jakiś czas i aktywnie wpływa to na wzrost poziomu mórz. Naukowcy nie wykluczają, że obecnie możemy być świadkami powtórzenia sytuacji, która miała już miejsce 125 tysięcy lat temu.

Jeśli rzeczywiście obecny poziom mórz nie odpowiada globalnej temperaturze, to wkrótce linia brzegowa na całym świecie powinna się zmienić i to w sposób zdecydowany. Jeśli naukowcy znowu się nie mylą, to miasta nadmorskie czekają dramatyczne przeobrażenia i niewiele można zrobić aby temu przeciwdziałać.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika keri

Za skromną jedną dziesiatą

Za skromną jedną dziesiatą pensji tych darmozjadów-nałukofców opowiem Wam dokładniej co było 125tys.lat temu Smile Za górami, za lasami, 125tys. lat temu ...
W kilka osób z tego forum moglibyśmy wymyślać takie teorie, że publikowano by nas we wszystkich mediach. No, oczywiście publikacje naukowe są w mediach żydowskich, więc do interesu musielibysmy mieć jakiegoś zyda, nie musiałby nic robić (gdzież by zyd miał się tym parać). Jego obecność w naszej grupie wystarczyłaby do tego, aby traktowano nas poważnie w świecie nałukofym.
Ok. 12 tys lat temu był potop, przycumowany został Księżyc, nastąpiły ogromne zmiany. Ty nałukowfcom nie przyszło do głowy, że wydarzenia sprzed 12 tys. lat są istotniejsze dla określenia poziomu wód niż te sprzed 125tys lat?

Strony

Skomentuj