Zdaniem naukowców z NOAA rok 2015 będzie rekordowo ciepły - marzec był najcieplejszy w historii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy eksperci z National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA) stwierdzili w kolejnym raporcie miesięcznym, że marzec 2015 był najgorętszym w historii obserwacji, trwających nieprzerwanie od 1880 roku. Średnia temperatura na powierzchni lądu i morza w ostatnim miesiącu przekroczyła średnią z XX wieku aż o 0,85 stopnia Celsjusza.

 

Zdaniem NOAA okres od stycznia do marca był również najgorętszy w historii obserwacji. Średnia temperatura na Ziemi odnotowana w pierwszym kwartale tego roku przekroczyła średnią z XX wieku o 0,82 stopnia Celsjusza.

 

Przypomnijmy, że rok 2014 również został uznany za najcieplejszy w historii, według wielu instytutów badawczych. Rok 2015 jest na dobrej drodze, aby pobić rekord ustanowiony przez poprzednika. Naukowcy są tym bardzo zaniepokojeni, ponieważ nagłe ocieplenie może wpłynąć na dystrybucję lodu morskiego w Arktyce. W marcu zarejestrowano najniższą powierzchnię w historii obserwacji, które trwają od 1979 roku. Wygląda na to, że to nie koniec i w przyszłości ze względu na wysokie temperatury, lodu będzie nadal ubywać.

 

Tak nagłe zmiany średniej temperatury można wytłumaczyć tylko w jeden sposób. To metan. Z pewnością wykorzystany propagandowo dwutlenek węgla nie ma potencjału na szybkie ocieplenie ziemskiego klimatu. Obecnie widzimy prawdopodobnie skutki masowego rozmarzania hydratów metanu uwięzionych w wiecznej zmarzlinie oraz na dnie morskim.

 

Ocean Arktyczny emituje metan od dłuższego czasu. Podobnie Atlantyk na amerykańskim wybrzeżu. Zupełnie nieustalone ilości metanu emitowane są z Syberii, gdzie na masową skalę rozmarza wieczna zmarzlina. Skutkiem tego procesu jest też pojawianie się licznych kraterów na Półwyspie Jamalskim, o których donosiliśmy niedawno.

 

Trudno powiedzieć czym się to wszystko skończy, bo na dobrą sprawę możemy tylko patrzyć na to co się dzieje i nie mam na to zbyt dużego wpływu. Z jednej strony ocieplenie jest przyjemne, ale z drugiej przez to grożące nam zjawiska meteorologiczne mogą być gwałtowniejsze i bardziej niszczycielskie, co zapewne niedługo wszyscy odczujemy podczas kolejnego sezonu burzowego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Nad Preston 3 dni

Nad Preston 3 dni (weekend+poniedziałek) samoloty ozdrowiały, wszystkie miały ładną, znikającą smugę, aż do dziś..... Nie dosyć że zrobiło się tłoczno, błękit zamienili na mleko to smugi się zaczynały i kończyły w określonych miejscach.
Dla Anglików stanowczo za ciepło, dziś było 20 st. Więc musieli zamulić. Pozdrawiam widzących więcej niż inni...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Klaus

Ten artykuł jest tak

Ten artykuł jest tak śmieszny,że aż głupi. 
Ta teoria to coś takiego : ktoś coś rozpyla lecz nie wiadomo co to jest,gdzie są fabryki tego czegoś i jakie samoloty to rozpylają,jednym słowy głupota totalna. 
Poza tym to foto jest zmanipulowane już wyjaśniam dlaczego (będe się tu posługiwać zdjęciami Spottera) spójrz na to imbecylu : 
http://killer289.deviantart.com/art/B772-Emirates-A6-EMD-UAE179-DXB-WAW-473857550?q=gallery:KILLER289/2246909&qo=18 
Widzisz tu 2 smugi które ciągną sie za samolotem a silników jest 2 a jak wiemy do powstania smugi kondensacyjnej potrzeba równierz areozoli jakimi niewątpliwie są spaliny,przechodząc do twojego zdjęcia mamy tam dokładnie 8 co jest kompletnie niemożliwe ponieważ twój samolot ma 4 silniki. 
Do tego według tego co się tu słucha na forum to są NIEOZNAKOWANE BIAŁE SAMOLOTY co do tych białych samolotów prosze pokaż zdjęcie takiego samolotu w innym wybadku to jest manipulacja i dezinformacja,wracając do treści Pasażerskie nie mogą przewoźić jeszcze tych waszych ton chemikali bo gdzie miejsce na to by było, miernoty pogrążacie się coraz bardziej w tych stekach bzdur.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Tata Buki

Skomentuje tak miernoto

Skomentuje tak miernoto skompromitowana Smile jeżeli podważasz Pana Henryka Pająka i porównujesz swoją glupotę do jego inteligencji wstawiając jakieś wycinki z wyborczej to juz czysta arogancja.
Zapewne nie wiesz ale trzeba te fotki otwierać na nowej karcie wtedy zobaczysz je w całej okazałości.
BIAŁY NIEOZNAKOWANY samolot, a przez lornetkę wygląda jeszcze lepiej.

Tak wygląda DYSZA w przekroju, masz jeszcze jakieś głupie zajawki.
Tak wygląda dysza w przekroju, jeszcze jakieś głupie pytania masz.
Dysza umieszczona na BIAŁYM NIEOZNAKOWANYM samolocie

Tu się mieszczą chemikalia, można tak wrzucać setki takich fotek ale TWOJE celowe udawanie i rznięcie idioty nie ma sensu, więc traktuje to tylko jako karmienie trola.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Strony

Skomentuj