Rząd RPA planuje wysłanie wojska do opanowanego zamieszkami Johannesburga

Kategorie: 

Rząd RPA ogłosił swoją decyzję o wysłaniu wojsk do Johannesburga w związku z falą ksenofobii i przemocy, która ogarnęła kraj.

 

W zamieszkach zginęło siedem osób. Niektóre z nich, to cudzoziemcy. Miejscowi otwarcie polują na ludzi z zagranicy po tym, jak nastolatka z RPA zginęła w Somalii.

Zwelithini Zulu, lider Zulusów, powiedział: „Niech cudzoziemcy pakują walizki i wracają się do domu."

Rząd zamierza również wysłać żołnierzy do Aleksandrii, miasta położonego na północ od Johannesburga.


Dwa dni temu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela, ostrzegało o wzroście ksenofobii w RPA i wezwało swoich obywateli, aby ci byli czujni i ostrożni. Ludzie z zagranicy powinni postępować zgodnie z zasadami, określonymi przez władze lokalne w sytuacji zagrożenia.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nałukowiec

Jak chceta wiedzieć to mnie

Jak chceta wiedzieć to mnie akurat goowno obchodzi te RPA.
Ja teraz do jego Wnikliwości @Pulsara: a nie mógłbyś pan może skrobnońć (w ramach oczyszczenia wizerunku obrońcy ludu uciśnionego) jakiegoś artykułu o nędznych zarobkach naszych komorników i sędziów w porównaniu z kokosami nauczycielów? I napisz pan ile ZUSu te nieszczęśniki płacom! I poszperaj pan dobrze po necie to może co jeszcze ciekawego bedzie!

Portret użytkownika nałukowiec

Coś się @pilippp najeżył,

Coś się @pilippp najeżył, zluzuj majty bo ja przecie żem zajęty i czasu nie mam!
Teraz przymierzam się co by napisać takie artykuły: „o czym marzą nauczycielki gdy siedząc zamyślone wciskają i wyciskają długopis” albo „co oznacza gdy kładą nogę na nodze i machając stópką wsuwają i wysuwają pantofelek”! Ino nie wiem pilippp czy będziesz mógł czytać bo to będzie od 18+.
O czym marzą te gnidy komorniki co niewinnym rolnikom kradną traktory i maszyny i pola to jakieś blade pojęcie ino @Pulsar może mieć, co przecież wnikliwy jest gość i jak będzie chciał to napisze.
A w gazetach pisali co jeden komornik odsiedział wyrok w pierdlu za machloje i jak już wyszedł to znowu jest komornikiem! No kuźnia jego mać, niech to chudy byk i dzika świnia, pewno teraz nauczycielkom w twarz pluje co jego dziecioki uczą, bo przecież z niego jaśnie pan!
Pozdrawiam wszyćkie kochane i śliczne nauczycielki, a najbardziej te co mnie niejednego nauczyły bo z niejednego pieca chleb jadły i niejednego dzbana mleko piły...

Skomentuj