Bieżący rok może być najcieplejszym w historii obserwacji meteorologicznych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donoszą amerykańskie media, powołujące się na dane z NOAA, sierpień tego roku był najgorętszym w historii obserwacji meteorologicznych. Globalna temperatury przewyższyła o 0,71 C średnią temperaturę w XX wieku.

 

W swoim comiesięcznym raporcie National Oceanic i Atmospheric Administration - NOAA, donosi, że odchylenie temperatury po raz pierwszy w historii obserwacji meteorologicznych, czyli od 1880 roku są nietypowe praktycznie w każdym miesiącu w 2014. Średnia temperatura na ziemi i na powierzchni oceanu w sierpniu wyniosła średnio +16,4 C. Była ona o 0,71 stopnia wyższa niż średnia z XX wieku. Poprzedni rekord ciepła w sierpniu miał miejsce w 1998 roku.

 

Gdyby liczyć okres od stycznia do sierpnia rok 2014 już zajmuje trzecie miejsce na liście najcieplejszych w historii obserwacji meteorologicznych. Jeśli ta tendencja się utrzyma, 2014 może stać się pod tym względem rekordowy.

 

Naukowcy nie potrafią udowodnić w przekonujący sposób, co powoduje ocieplenie. Jednak ponieważ teraz jest tendencja do opodatkowywania społeczeństw korzystając ze zmienności klimatycznej, większość tak zwanych specjalistów żyjących z grantów naukowych, bardzo chętnie jako przyczynę ocieplenia podają dwutlenek węgla, podczas gdy trzeba raczej zbadać jaką rolę w ociepleniu odgrywa metan, który jest masowo uwalniany w obszarach arktycznych i nie tylko.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Skomentuj