Ukraińcy zadrwili z Polski gloryfikując morderców Polaków w dzień wizyty prezydenta Komorowskiego

Kategorie: 

Źródło: twitter

Pełniący funkcję prezydenta RP Bronisław Komorowski udał się wczoraj na Ukrainę gdzie w tamtejszym parlamencie wygłosił płomienne przemówienie pełne kontrowersyjnych uwag na temat bohaterów walczących o wolność Ukrainy. Tak się składa, że owi bohaterowie to przeważnie masowi mordercy Polaków i chyba aby to zamanifestować upamiętniono ich tego samego dnia.

 

Przez niektóre polskie media przetacza się dzisiaj fala oburzenia, ponieważ Bronisław Komorowski opowiadał w ukraińskim parlamencie swoje zwyczajowe banały o bohaterach walczących o wolność, a potem słuchający go parlamentarzyści przyjęli ustawę, która uznaje bandytów z OUN-UPA bohaterami. W najlepszym wypadku jest to niezręczność, a w najgorszym mamy do czynienia z obrzydliwą prowokacją.

 

Polskie media głównego nurtu usłużnie przemilczały ten bolesny dysonans. Szeroko komentuje się to za to w Rosji i na wschodniej Ukrainie. Zdaniem samozwańczego premiera Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksandra Zacharczenko, ustawa gloryfikująca faszystów z OUN-UPA to jeden z czynników, który doprowadzi d pełnego rozpadu Ukrainy jako jednolitego kraju.

Doprawdy nie sposób zrozumieć na czym polega obecnie tak zwana polska racja stanu. Po kilku latach rusofilstwa, powszechnego na przykład w kwestii wyjaśniania Smoleńska, ktoś przekręcił wajchę w kierunku patologicznej rusofobii przy jednoczesnej próbie wmówienia ludziom miłości do neofaszystów ukraińskich, którzy w polskich mediach przedstawiani są jako bohaterzy pozytywni.

"Tylko synowie wielkich narodów, tacy jak Ukraińcy, potrafią tak walczyć i pięknie mówić o własnej ofierze" - powiedział podczas przemówienia 9 kwietnia, prezydent Bronisław Komorowski

Czy prezydent rzekomo historyk, rzeczywiście nie ma pojęcia co plecie czy też jest to przemyślana strategia. Wydaje się, że pierwsze oznaki tej miłości do banderowskiej Ukrainy miały miejsce jeszcze w 2013 roku. To wtedy polski sejm odmówił zgody na wprowadzenie do okolicznościowej rezolucji z okazji 70 rocznicy Rzezi Wołyńskiej frazy, że doszło tam do ludobójstwa.

 

Polskojęzyczni politycy prawdopodobnie już wiedzieli co się szykuje na Ukrainie, a takie deklaracje mogłyby być potem odebrana jako niekonsekwencja. Doprowadziło to jednak do sytuacji, w której we Lwowie panoszą się banderowcy, przeprowadzający faszystowskie marsze z pochodniami, a jedynym europejskim przywódcą, przypominającym publicznie, że Lwów to polskie miasto, jest Władimir Putin.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika BezUPA

'a jedynym przypominającym

'a jedynym przypominającym publicznie, że to polskie miasto, jest Władimir Putin.' POLSKO POLACY OBUDZCIE SIE NIE WIDZICIE CO Z NASZEJ OCZYCZNY ZROBILI CI FASZYSCI Z WIEJSKIEJ ! ???  Polska w zaden sposob nie powinna pomagac UKRAINSKIM FASZYSTOM !!! w zaden to co oni zrobili ,czyli gloryfikujac mordercow Polakow,to jest policzek dla Polski i Polakow,DAJ BOZE ABY PUTIN NA TEN NIEBIESKO ZOLTY SYF RZUCIL KILKA BOMBEK !!! 
 
Polska a U(p)raina to dwa zupelnie inne narody,jak mozna pomagac faszystom wolynskim jak ???

Portret użytkownika An Ty

Szczynukowicz byl u swoich

Szczynukowicz byl u swoich braci z krwi i kosci,wiec po co ta cala szopka? Jak ta schetyna banderowiec i cala reszta kalksteinow i im podobnych co popieraja zydowski przekret na Ukrainie. Smiac sie chce!

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika charis

Lwów nie jest polskim

Lwów nie jest polskim miastem, tak jak Wrocław nie jest niemieckim miastem. Lwów był kiedyś miastem polskim, ale od dawna nie jest, a próby odbioru będą złe i doprowadza do rozlewu krwi. Ale kto chce odbierać Lwów - niech odpowie sobie czy byłby zadowolony gdyby ktoś z Niemiec chciał odebrać np Wrocław. Takie rozdrapywanie przeszłości jest złem i prowadzi do zła.
 
Co do Ukrainy to rzeczywiście taka ustawa nie sprawia, że pojednanie na Ukrainie jest bliżej realizacji.

Portret użytkownika senkan

Rzygac mi sie chce jak widze

Rzygac mi sie chce jak widze te fałszywe ryjoki w rzadzie,narod jes pracodawcą tych ryjokow dlaczego nie zwolnimy ich.Uciekam do Rosji tam przynajmniej sa madre głowy 

Portret użytkownika xes23

To, że "polscy" politycy

To, że "polscy" politycy robią (l)askę rządzącym w USA to jeszcze można zrozumieć, choc normalnemu człowiekowi jednak cieżko. Ale czemu robią to samo w stosunku do ukraińskich polityków zrozumieć już nie sposób. Koleś będący naszym prezydentem otwarcie liże tyłki osobom dla których bohaterami są mordercy Polaków (co oficjalnie głoszą) i nawet pół słowa jakiejkolwiek refleksji przez gębę mu nie przechodzi. Mało tego rzuca kasą jakbyśmy to my byli czemuś winni, podczas gdy w Polsce jest masa ludzi w naprawdę ciężkiej sytuacji, którym należało by pomóc.
Pomimo po prostu służalczej (bo trudno to nazwać inaczej) postawy "naszego" prezydenta oni mu jeszcze na dokładkę w gębę plują, przyjmując taką ustawę właśnie podczas jego wizyty. I zero reakcji tak jakby ten koleś reprezentował tam tylko siebie a nie całą Polskę!
Nigdy nie myślałem, ze przyjdzie mi sie wypowiedzieć w duchu retoryki PiS-u, którego nie lubię ale tutaj nie ma wyjścia. Trzeba mówić głośno i otwarcie; każdy kto zagłosuje na tego typka będzie zdrajcą Polski.
 

Portret użytkownika Pawelec

Trudno odwoływać się do

Trudno odwoływać się do honoru i rozsądku osób, które są czystej wody psychopatami. Tak. To są PSYCHOPACI!!! Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej.

Portret użytkownika achiles

To co zrobił wczoraj BUL W

To co zrobił wczoraj BUL W KIJOWIE podczas przemowy do BANDEROWSKIEJ HOŁOTY W OPANOWANYM SIŁĄ TAMTEJSZYM PARLAMENCIE, to woła o pomstę do NIEBA, NASI RODACY BESTIALSKO POMORDOWANI PRZEZ banderowskie ścierwa TCHÓRZLIWE, musiały się wczoraj poprzewracać w swych GROBACH. A LEGALNIE WYBRANY PREZYDENT JANUKOWICZ, musiał poczuć już raz koleiny NÓŻ WBITY PRZEZ BULA, który to jeszcze nie tak dawno, obściskiwał JANUKOWICZA mówiąc o nim, że to jest jego PRZYJACIEL. I wszystko to tylko i wyłącznie dlatego by zadowolić swoich PANÓW ZZA OCEANÓW, którzy to coraz bardziej pociągają za smycz, na której BULA trzymają. Ale przyjdzie jeszcze za te zdrady GORZKO ZAPŁACIĆ, dla tego PAJACA, który ma czelność siebie nazywać, jako PREZYDENT WSZYSTKICH POLAKÓW, o zgrozo!!! Pamiętajcie, że o tej zdradzie naszych DAWNYCH RODAKÓW, TEŻ BY PIS SIĘ, NIE UPOMNIAŁ, TO KACZYŃSKI NA MAJDANIE KRZYCZAŁ Z BANDEROWCAMI RAZEM, POD ICH FLAGAMI "SŁAWA UPADLINIE", A I DZIŚ, CIĄGLE ŁŻĄ  CO DO TEGO JAKI WÓWCZAS TAM ZAMACH STANU PRZEPROWADZONO, a sami Żądają prawdy, jeśli coś ich krzywdy dotyczy ( bo dotyczy w woli ścisłości ). ALE PRAWDY NIGDY NIKT NIE MA PRAWA SIĘ DOMAGAĆ, JEŚLI SAM KŁAMIE!!! Pamiętajcie o tym prawdziwi Polacy. 

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Strony

Skomentuj