Próba zbliżenia Obamy z Castro po konferencji prasowej zakończyła się żenującym incydentem

Kategorie: 

Źrodło: kadr z YouTube

Media całego świata przedstawiały niedawną wizytę amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy na Kubie jako coś przełomowego i rzeczywiście tak było, a przywódca USA przyzwyczajony do czołobitnych gestów zależnych od niego rządów był w niemałym szoku gdy zobaczył, że jego przyjazd zupełnie nie zrobił wrażenia na władzach rządzącego reżimu z bratem Fidela, Raulem Castro na czele.

 

Kulminacją tej niefortunnej wizyty była wspólna konferencja prasowa, prezydenta USA Baracka Obamy i kubańskiego przywódcy Raula Castro, która zakończyła się wyjątkowo niezręczną sytuacją. Obama w swoim stylu manifestował rzekomą przyjazność usiłując na koniec objąć Castro. Jednak zamiast tego ich ręce są splotły się w dziwnym geście. Raul Castro trzymał nadgarstek Obamy i unosił jego rękę wysoko w powietrzu, a Obama, zwolnił rękę pozwalając jej zwisać. Był to przekaz dla Amerykanina, aby zaniechał nadmiernie przyjacielskich gestów.

 

Sama konferencja prasowa również nie obyła się bez wpadek. Kiedy Castro został zapytany o "więźniów politycznych" znajdujących się w kubańskich więzieniach całe wydarzenie zostało szybko zakończone. Wizyta Obamy na Kubie był pierwszą tego typu podróżą amerykańskiego prezydenta do tego kraju od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Oba kraje nadal pozostają w dosyć chłodnych relacjach, ale na horyzoncie widać już wiatr zmian i powolnej normalizacji stosunków dyplomatycznych, czego zwiastunem, mimo incydentów, była właśnie ta historyczna wizyta.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wielebny

Niech on kuVA nie łapie focha

Niech on kuVA nie łapie focha tylko zacznie obiecywać F16 i WIZY tak jak nam Polakom to zaczną go witać zrobieniem gałki na klęczkach już na pasie startowym gdy raz jeszcze do nich przyleci... jełop...
Nasze władze z podzięki za te odwieczne obietnice "niczego"   do dziś usta wycierają....   
 

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Znowu chciało murzyniątko

Znowu chciało murzyniątko pokazać wyższość nad innym, ale mu nie poszło. Przyjeżdża ćwok po 50 latach ucisku, sankcji i wyobcowania cywilizacyjnego Kuby i myśli, że wszyscy będą się z nim ściskali - ale idiota. Dobrze został olany - nawet Raul na lotnisko do niego nie wyszedł.

Portret użytkownika inzynier magister

Widać na zdjęciu że Fidel

Widać na zdjęciu że Fidel jest wkur...ny ! Nie dziwię się mu bo bambo traktuje innych z góry jakby był właścicielem calego świata ! Nie powinniśmy być zaskoczeni bo u nich dyktatura NWO nakazuje traktować innych jak niewolników, i nawet zabijają dzieci szczepionkami w ramach ofiar dla ich bóstwa co niesie zwodnicze światło ! Te rzeczy o ich wierze można obejrzeć w filmach alexa Jonsa, że oni oddają cześć jakiemuś bóstwu i muszą zabijać dzieci  nienarodzone a te narodzone szczepionakmi ! W Polsce też zaczęli ten proceder folksdojcze ale im wybory to przerwały bo by robili wszystko co im nowi hitelerowcy nakazują ! Nowi hitlerowcy od nowego porządku !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika achiles

Raul Castro, kiedy obama

Raul Castro, kiedy obama upomniał się o więźniów politycznych, ODPOWIEDZIAŁ: JAKICH WIĘŹNIÓW, POKAŻCIE MI ICH LISTĘ, A BĘDĄ WOLNI, JESZCZE TEJ NOCY I NASTAŁA CISZA, PO TYM WYZNANIU, ze strony obamy!!! A co do zdrowego podejścia Kubańskiego Narodu, do tego SZTUCZNEGO POJEDNANIA, to najleprzym wyznacznikiem, tego jest wczorajsza MIZERNA FREKWENCJA, podczasz szatańskiego KONCERTU DARMOWEGO ROLINKSTONSÓW. Dziś pieją w mendiach szmatławych, że był i było na nim a to MILION, A TO PÓŁ MILIONA w zależności, od stacji przekazowego URABIANIA, a prawda jest taka, że NIE POKAZUJĄ NIGDZIE, TYCH LUDZKICH TŁUMÓW Z GÓRY, a źródła wolnego PRZEKAZU INTERNETOWEGO mówią, że tam nawet, nie było 100 TYSIĘCY KUBAŃCZYKÓW na zwiedzenie, na pokuszenie zła mocy. BRAVO KUBA I KUBAŃCZYCY!!!

Strony

Skomentuj