Historyczna wizyta Baracka Obamy na Kubie

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Światowe media zachwycają się obecnie wizytą Baracka Obamy i jego rodziny na Hawanie. Jest to faktycznie przełomowe wydarzenie - Obama jest pierwszym prezydentem USA, który przybył na Kubę od 1928 roku. Mimo wszystko relacje tych dwóch państw nie są w najlepszym stanie.

 

Barack Obama wraz z rodziną przyleciał do stolicy Kuby w niedzielę w godzinach popołudniowych i zostanie na wyspie do środy. W tym czasie chce spotkać się z Raúlem Castro, obecnym przewodniczącym Rady Państwa i Rady Ministrów oraz pierwszym sekretarzem Komunistycznej Partii Kuby, ale nie przeprowadzi rozmowy z jego starszym bratem Fidelem Castro, przywódcą rewolucji kubańskiej, który jak się okazało w tym samym czasie wyruszył do Wenezueli aby spotkać się z Nicolásem Maduro.

Wczorajsze wydarzenie jest określane mianem historycznego, lecz nie obyło się bez nieprzyjemnych incydentów. Kilka godzin przed przylotem Obamy, w Hawanie odbywały się protesty tzw. Kobiet w Bieli. Uczestniczki domagały się uwolnienia więźniów politycznych. Policja zakończyła to zgromadzenie i aresztowała wielu demonstrantów. Ponadto zwrócono uwagę, że Raúl Castro nie oczekiwał na lotnisku na prezydenta USA.

 

W grudniu 2014 roku Stany Zjednoczone postanowiły odbudować relacje z Kubą. Wcześniej prowadzone były tajne rozmowy, w które zaangażował się Watykan. Od lipca zeszłego roku oficjalnie wznowiono stosunki dyplomatyczne. Kuba i USA rozpoczęły współpracę w niektórych sferach, np. w kwestii wznowienia regularnych lotów pasażerskich, eksportu sprzętu i usług telekomunikacyjnych, lecz nałożone w przeszłości sankcje gospodarcze nie zostały jeszcze zniesione.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Spotkanie Raula Castro i

Spotkanie Raula Castro i Baracka Obamy. "Dajcie mi teraz listę, a ich uwolnię"

Kubański przywódca Raul Castro wezwał dziś prezydenta USA Baracka Obamę do zniesienia embarga wobec Kuby. Przywódcy w czasie spotkania w Hawanie zadeklarowali wolę dalszej normalizacji stosunków między obu krajami. Punktem spornym były prawa człowieka. Raul Castro żywiołowo zaprzeczył, by w kraju byli więźniowie polityczni. – Dajcie mi teraz listę, a ich uwolnię - odpowiedział na pytanie amerykańskiego dziennikarza.
czytaj więcej, na : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/spotkanie-raula-castro-i-baracka-obamy-dajcie-mi-teraz-liste-a-ich-uwolnie/5y4w3t
I TRAFIONY KOMENTARZ WEDLE MEJ OPINII :
Siemomysl : Teraz przyjdą promotorzy wolności i demokracji, którzy spowodują, że na Kubie nic nie zostanie kubańskie, 
a Kubańczycy z radością zostaną niewolnikami w wielkich międzynarodowych korporacjach.
A jak się komuś ten nowy ład nie spodoba, to trafi do Guantanamo (które jest na Kubie).

 

Portret użytkownika achiles

No i Raul Castro miał też

No i Raul Castro miał też KOCHONES, jak i Kim je ma, bo raz, że się nie pofatygował, na lotnisko witać przybysza w ER FOR ONIE, a dwa to Raul wprost powiedział, że nie widzi w normalizacji WZAJEMNYCH STOSUNKÓW postępów miedzy oboma KRAJAMI. Kuba RZĄDA zwrotu okupowanych terenów Kuby, czyli zwrotu GUANTA-NAMO, ODBLOKOWANIE PEŁNE BLOKADY GOSPODARCZEJ. Obama oczywiście, coś tam MAJACZYŁ O PRAWACH CZŁOWIEKA, ŁAMANYCH, NA KUBIE, ( przygadał kocioł garnkowi ), no chyba, że szatany uważają, że Kubańczycy łamią te prawa właśnie we wspomnianym więzieniu nielegalnym w GUANTA-NAMO, prowadzonym, przez szatany. Oczywiście padły obietnice o ruszeniu GOSPODARCZEJ WSPÓŁPRACY, miedzy oboma Krajami, ale to, NIE ZROBIŁO NAJWYRAŹNIEJ WIELKIEGO WRAŻENIA, NA PRZYWÓDCY KUBAŃCZYKÓW w filmowym przekazie z tej konferencji. OBY TAK DALEJ Z DYSTANSEM PODCHODZILI, DO szatańskiego WODZENIA, NA POKUSZENIE, a władze niechaj ciągle mają w swojej świadomości, jak kończyli ci co się uginali i dogadywali w swojej historii z władzami szatańskimi, czytaj: Husejn, Kadafi, Noriega i wielu wielu innych wataszków, którzy najpierw wykonywali szatańską posługę, a gdy przestawali byc pożyteczni, BYLI BRUTALNIE USUWANI, RA, NA ZAWSZE. W woli wyjaśnienia, ja ich nigdy, nie broniłem i nie bronię, bo to byli źli ludzie, ale stawali się nimi z szatańskiego nadawania I TO BYŁ ICH ŚWIADOMY WYBÓR. 

Portret użytkownika ZGG

Pozwolono z tej okazji

Pozwolono z tej okazji kubańczykom mieć internet. A wiecie jakie  są tam ceny? kosmiczne. W hawaanie jest salon samochodowy. Ale nikt jeszcze nie kupił ani jednegho samochodzu.BO po mimo kosmicznej ceny, warunkiem zakupu samochodu osobowego jest.  Że należy kupić dla miasta autobus. Kupili byście na takich warunkach??  A kilo kiełbasy kosztuje cos 40 $ są 2 rodzaje ieniędzy, i dwie ceny dolary amerykańskie, i kubańskie. Za jakiś czas będę miał dobre źródło informacji .To może napiszę więcej.

Strony

Skomentuj