Kuba nie potrzebuje prezentów z USA, powiedział Fidel Castro

Kategorie: 

youtube.com
Były szef kubańskiej rewolucji, Fidel Castro, w artykule o wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Republice powiedział, że Kuba nie potrzebuje darów imperium. Materiał pod tytułem „Brat Obama" ukazał się w gazecie Granma.

 

 

Przyjaźń poprzez uduszenie. Dlaczego Kuba nigdy nie będzie w stanie zaufać Stanom Zjednoczonym? Przypomnijmy, Barack Obama odwiedził Kubę z dwudniową wizytą w zeszłym tygodniu. Wizytę okrzyknięto „historyczną”. Obama został pierwszym od prawie 90 lat prezydentem USA, który odwiedził wyspę. W swoim przemówieniu lider USA powiedział, że Waszyngton wyciąga przyjazną dłoń ku Hawanie.

 

Fidel Castro jest jednak sceptyczny wobec słów Obamy o zbliżeniu między dwoma krajami i nazwał je „miodowym”. Wymienił wszystkie wrogie działania ze strony Stanów Zjednoczonych pod adresem Kuby w przeszłości od ponad pół wieku. Castro powiedział, że Kuba nie potrzebuje „darów imperium”.
„Jesteśmy w stanie produkować żywność i dobra materialne, które potrzebujemy” – pisze Castro.

Barack Obama podczas swojej wizyty na Kubie spotkał się z obecnym szefem republiki Raulem Castro. Podczas tego spotkania doszło do zabawnej sytuacji: amerykański prezydent starał się objąć kubańskiego kolegę, ale ten mu na to nie pozwolił.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Piotr S.

Cytat z Parezja.pl "A teraz

Cytat z Parezja.pl "A teraz kilka słów do Obamy i amerykańskich mediów. Wasze fochy i płacze nad rzekomym gwałceniem w Polsce zasad demokracji, przypominają mi narzekanie prostytutki na zbyt daleko posuniętą rozwiązłość seksualną. To właśnie wy, odpowiadacie za ludobójstwo Indian. Wy dokonaliście destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wy uwolniliście demony radykalnego islamu. Wy obaliliście legalnych przywódców, wy naruszyliście suwerenność innych państw, wy macie na rękach krew niewinnych ludzi. A wszystko to dla kolejnych beczułek ropy i innych bogactw naturalnych.
Jesteście najgorszym sortem, bo całe zło, którego się dopuszczacie, było i jest motywowane żądzą zysku."
Nic dodawac nie trzeba.
 
 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Kubańczycy mądrze korzystają

Kubańczycy mądrze korzystają z sytuacji, kiedy akurat zbrodniczy hegemon obawia się instalacji Rosjan na Kubie, co mogłoby być odpowiedzią na zamach stanu na upadlinie dokonany za pieniądze hegemona!!.....Ugrać na tym, co się da, ale bez poufałości !!.....Ci, którzy zaufali bandyckim usmańcom już gryzą ziemię!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj