Ludność z New Jersey gromadzi zapasy żywności w obawie przed upadkiem banków

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Supermarkety w północno-wschodniej części New Jersey są przepełnione klientami tak bardzo, że w niektórych miejscach, jak Hoboken, kolejki są dosłownie wokół marketów. Jest to dość nietypowa sytuacja, ponieważ godziny otwarcia nie uległy skróceniu, nie ma też żadnych kończących się produktów ani promocji.

 

Shoprite w Hoboken jest jednym z największych supermarketów w dzielnicy. Pomimo ogromnego parkingu przy sklepie, redaktor SuperStation95 musiał znaleźć parking na ulicy. Po drodze spotkał ludzi dyskutujących o kolejkach i postanowił zapytać ich skąd one się wzięły. Klienci odpowiedzieli, że banki we Włoszech upadają, a ludzie nie mogą dostać pieniędzy na zakup żywności. To, co dzieje się w Europie przeraża ludzi w Hoboken, spodziewają się podobnej sytuacji w swojej ojczyźnie i postanowili gromadzić zapasy żywności.

Amerykanie nie ufają Federal Deposit Insuarance Corporation, które w Stanach Zjednoczonych ubezpiecza konta do 250 tysięcy dolarów. W rozmowie z SuperStation95 ludzie oznajmiali również, iż wypłacili całe swoje pieniądze z kont bankowych i od tej pory zamierzają posługiwać się tylko gotówką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Bankom nie ufają ale ufają

Bankom nie ufają ale ufają marketom, zaopatrując się tam w jedzenie .. przecież i banki i markety do tych samych żydów należą. Gdybym był po stronie elit to wrzuciłbym do marketów najbardziej trującą żywność właśnie wtedy gdy ludzie zaczynają ją masowo wykupować robiąc zapasy na czasy kryzysu/wojny.

Portret użytkownika Stefan

Tylko co spytałem osobę która

Tylko co spytałem osobę która mieszka w New Jersey czy jest to prawda to mi odpisała – Nie. Chyba nie maja o czym pisać,  paru głupkowatych przed marketem dla reportera coś powiedziało a ten dodał swoje dwa grosze aby artykuł napisać. I tyle w temacie pozdrawiam.

Portret użytkownika XaX

W ogóle co to ma być żeby

W ogóle co to ma być żeby najpotrzebniejsze towary dla życia czyt jedzenie i woda były płatne? To powinno być dobro ogólno dostępne, inaczej stajemy się niewolnikami systemu którym się odcina racje żywnościowe jeśli jest nieposłuszny ... 

Portret użytkownika tubylec

To jest ogólnodostępne ..

To jest ogólnodostępne .. zawsze możesz sobie nosić wodę ze źródła albo wykopać studnię i jeść jagody czy tam coś innego co rośnie powszechnie albo uprawiać zboże, samemu sobie pieć chleb, itd. W czym problem?

Skomentuj