Próba zbliżenia Obamy z Castro po konferencji prasowej zakończyła się żenującym incydentem

Kategorie: 

Źrodło: kadr z YouTube

Media całego świata przedstawiały niedawną wizytę amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy na Kubie jako coś przełomowego i rzeczywiście tak było, a przywódca USA przyzwyczajony do czołobitnych gestów zależnych od niego rządów był w niemałym szoku gdy zobaczył, że jego przyjazd zupełnie nie zrobił wrażenia na władzach rządzącego reżimu z bratem Fidela, Raulem Castro na czele.

 

Kulminacją tej niefortunnej wizyty była wspólna konferencja prasowa, prezydenta USA Baracka Obamy i kubańskiego przywódcy Raula Castro, która zakończyła się wyjątkowo niezręczną sytuacją. Obama w swoim stylu manifestował rzekomą przyjazność usiłując na koniec objąć Castro. Jednak zamiast tego ich ręce są splotły się w dziwnym geście. Raul Castro trzymał nadgarstek Obamy i unosił jego rękę wysoko w powietrzu, a Obama, zwolnił rękę pozwalając jej zwisać. Był to przekaz dla Amerykanina, aby zaniechał nadmiernie przyjacielskich gestów.

 

Sama konferencja prasowa również nie obyła się bez wpadek. Kiedy Castro został zapytany o "więźniów politycznych" znajdujących się w kubańskich więzieniach całe wydarzenie zostało szybko zakończone. Wizyta Obamy na Kubie był pierwszą tego typu podróżą amerykańskiego prezydenta do tego kraju od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Oba kraje nadal pozostają w dosyć chłodnych relacjach, ale na horyzoncie widać już wiatr zmian i powolnej normalizacji stosunków dyplomatycznych, czego zwiastunem, mimo incydentów, była właśnie ta historyczna wizyta.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Wolna Rosja

Tak dla twojej wiedzy -

Tak dla twojej wiedzy - pytanie o wiezniow politycznych padlo z ust dziennikarza a nie Obamy, a na koncercie Rolling Stones bylo pobad 500 000 ludzi choc pewnie dalbys wiele by twoje klamstwa okazaly sie prawda

Portret użytkownika Alien1974

Dajcie już spokój

Dajcie już spokój sprzedajnemu Tuskowi, który posłuchał ePISkopatu i wysłał Policję tego kraju, żeby brała udział w ZOOFILSKICH gwałtach na terenie Wielkopolski i nie tylko w latach 2011-2013, a później w nagrodę wybrali go do Unii - to już się nie wróci. To sprzedajny człowiek i dla kariery zrobiłby o wiele więcej. Myślcie lepiej, jak uratować Polskę i nie liczcie na PIS, który wziął pożyczkę od Niemiec na program 500+, bo tak to chyba każdy potrafi, co? Błagam Was jeśli w waszych sercach jest choć odrobina współczucia dla choćby jednego zgwałconego dziecka przez tych blużnierców w sutannach zacznijcie myśleć, bo nas wymordują.

Strony

Skomentuj