Pieniądze w bankach nie są bezpieczne, okradanie rachunków bankowych może stać się normą

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przypadek Cypru pokazuje wyraźnie, jaka jest pozycja klienta względem banku. Planowanie kradzieży części pieniędzy zdeponowanych na rachunkach w cypryjskich bankach to niebezpieczny precedens. Wskazuje to również dobitnie, że pieniądze znajdujące się w takich instytucjach nie są bezpieczne i lepiej je podjąć, gdy jest jeszcze na to czas.

 

Wszystko wskazuje na to, że na małym narodzie cypryjskim zastosowano pilotażowy manewr, który potem zamierza się przeprowadzić w pozostałych krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej. Plan wprowadzenia dodatkowej, 10- procentowej opłaty od wkładów finansowych w bankach, niszczy jeden z ostatnich rajów podatkowych funkcjonujących w ramach UE. Jednocześnie jest to sprytny sposób na wykonanie surogatu dewaluacji pieniądza, którego zdewaluować się nie da bez uderzenia we wszystkie kraje UE, czyli euro.

 

Bieg na banki w celu ratowania swoich oszczędności to było najmądrzejsze, co mogli zrobić podstępnie oszukani ludzie. Niestety złodzieje planujący tę operację stanowią jednocześnie prawo na Cyprze, dlatego w oficjalnych mediach mówi się raczej o "jednorazowej opłacie". A dlaczego nie wielorazowej? Przecież cała ta awantura na Cyprze jest w sumie o podatek, który funkcjonuje w Polsce w podobnej formie, jako tzw. "podatek Belki". Jest to mechanizm, który ma za zadanie pomnożyć przychody państwa, niestety działa raczej, jako czynnik zniechęcający ludzi od oszczędzania.

 

Socjalizm jest jednak drogim systemem politycznym, skupionym na grabieży dokonywanej przez tych, którzy potem częściowo przywłaszczają, a częściowo rozdają ukradzione środki pieniężne.  Pieniądze te asymilują w większości urzędnicy i nieudacznicy, a także cwaniacy, którym nie chce się pracować. Gdy ktoś jest operatywny i dużo pracuje,  karze się go podatkiem dochodowym.  Gdy jednak człowiekowi uda się coś odłożyć okazuje się, że może być potraktowany jak chłop pańszczyźniany, a cześć jego oszczędności znika bez wyraźnego powodu. Trudno o bardziej jasny komunikat wskazujący, jak bardzo bezsensowne jest odkładanie pieniędzy - zwłaszcza w bankach.

 

Już chyba tylko przepłaceni analitycy mogą dawać gębę oczywistym kłamstwom w postaci tego, jak to rząd polski gwarantuje wkłady i nasz system bankowy jest zdrowy, więc nie grozi nam takie złodziejstwo. Nic bardziej błędnego. Wszystkie pieniądze znajdujące się w ramach systemu finansowego w Polsce są właściwie do dyspozycji rządu i wie to każdy, komu zablokowano konto firmowe ze względu na jakieś błahe zaległości skarbowe. To samo może się stać w innym, szerszym kontekście. Oczywiście nie będzie to oficjalnie kradzież, zostanie to nazwane eufemistycznie opłatą,  składką lub równie bezpłciowym terminem tak, aby ukryć główny cel tej operacji, czyli złodziejstwo w biały dzień i to w majestacie prawa.

 

Teraz socjaliści z UE myślą jak wybrnąć z tej fatalnej sytuacji z Cyprem. Banki tam dalej nie funkcjonują, a parlament czeka na wytyczne od tych, którzy rozkręcili tą awanturę. Jak zwykle pojawił się pomysł, aby złagodzić przekaz sugerując, że to 10% wartości ze zgromadzonych oszczędności będzie kradzione z kont, na których jest powyżej 20 tysięcy euro. Biedni ludzie lubią się cieszyć z tego, jak ktoś bije bogacza po kieszeni. Jest to zatem prymitywna, socjotechniczna sztuczka, która ma pobudzić lemingi do oddechnięcia z ulgi, podczas gdy plan na zgrilowanie takiego futrzaka i tak nadal istnieje.

 

Wielu Polaków powie, że nie grozi im taka kradzież środków pieniężnych, ponieważ rząd polski tak skutecznie ich już okradł, że nie mają oszczędności. To rzeczywiście problem, bo jak okraść tego, kto został już do cna okradziony? Problem ten dostrzegają chyba również nasi rządzący, bo od jakiegoś czasu NBP i inne banki sponsorują wiele audycji radiowych i telewizyjnych, których głównym celem jest promocja oszczędzania.

 

Sugeruje się nam, że oszczędności to coś dobrego - jak ciągnięta smętnie na sznurku świnia. I trzeba przyznać, że to jest coś dobrego, ale głównie dla banków - które tymi pieniędzmi obracają prawie za darmo, dla rządu - bo może to opodatkować je podatkiem Belki,  a w razie potrzeby i sygnału z Brukseli będzie miał nam, z czego ukraść kolejny podatek na ratowanie następnego eurobankruta lub siebie samych. Wszak radośnie zaciągane długi Tuska jakoś trzeba będzie spłacić.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika FRYC

I bez oszczędności można mieć

I bez oszczędności można mieć kłopoty z wypłatą pieniędzy z banku. Wystarczy mieć konto osobiste z bieżącymi miesięcznymi wpłatami. Niedawno  przy płatności kartą MasterCard pomimo posiadanych środków pieniężnych na koncie spotkała mnie w aptece trzykrotna odmowa, i to samo nastąpiło w pobliskim bankomacie. W banku poinformowano mnie, że to wszystko z powodu BŁĘDU SYSTEMU i zablokowane pieniądze będą możliwe do podjęcia za TYDZIEŃ ! Nieoficjalna informacja - właściciel banku buduje tzw. żyletkowiec i kiedy potrzebuje większej gotówki to blokuje klientom na kilka dni wypłatę ich pieniędzy.

Portret użytkownika cyproch

Do wszystkich ze podatek

Do wszystkich ze podatek belki to co innego, niz to co na cyprze... taka mala analogia np.
Mam 10 krow - na Cyprze panstwo kradnie mi jedna (10%). W Polsce panstwo poczeka, az krowy sie ociela i z 10 cielakow zabierze mi niemalze 2 (19%) .
Dla mnie osobiscie to niewielka roznica, a wlasciwie zadna, jednak to tylko moje odczucie.
Pozdrowienia ze slonecznego Cypru... tutaj wcale nie jest tak zle Lol

Portret użytkownika Ja

Pytanie czemu ludzie trzymają

Pytanie czemu ludzie trzymają kasę w bankach? Bo nie mają wyboru? Bo tak wygodniej? Czy dlatego bo straszy się tym że przyjdzie złodziej i zabierze wszystko? Bankierzy nie lubia konkurencji, więc straszą czym sie da poprzez media itp. :] oni też chcą łatwych pieniędzy jak złodzieje :]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika StS700

Jak wszystko ładnie się

Jak wszystko ładnie się łączy. Schemat taki jak za Hitlera w Niemczech. Teraz zabieramy kasę a póżniej wywołamy wojne ażeby nikt nie mógł nas sądzić że zabraliśmy pieniądze. W Niemczech tak oszukano ludzi którzy wpłacili pieniadze na VW. Ale nie tylko.

Portret użytkownika Grze

Mam wrażenie (wynika ono

Mam wrażenie (wynika ono niestety z wiedzy nabytej w naszych mediach), że nie chodzi o podatek od zysków kapitałowych, ale normalny haracz od depozytów.
A to spora różnica... i to na niekorzyść ludzi.

Ale to nam rysuje bardzo jasny kierunek rozwoju - z jednej strony likwidacja gotówki (obrót złotem już dawno zlikwidowano przez monopol pieniądza papierowego), z drugiej - kreacja pieniądza filucjarnego i okradanie obywateli przez inflację, z trzeciej - po przymusie pieniądza wirtualnego - obcinanie ludziom oszczędności.

Golenie owiec na żywym organizmie...
Brawo.
g

Portret użytkownika Prorok

„… faryzeusze naradzali się,

„… faryzeusze naradzali się, jakby Go usidlić w mowie. I wysłali do Niego uczniów swoich… którzy powiedzieli: ’… Czy należy płacić podatek cesarzowi, czy nie?’ A Jezus poznawszy ich złośliwość rzekł: ‘… pokażcie Mi monetę podatkową’ a oni przynieśli Mu denar. I rzecze im: ‘Czyja to podobizna i czyj napis?’ Powiadają: ‘Cesarza’ – A wtedy rzekł do nich: ‘Oddajecie więc, co jest cesarskiego cesarzowi, a co Bożego – Bogu’ (Mt 22,15-21).

Portret użytkownika dodo

Teraz kończe szkołe (ulo) i

Teraz kończe szkołe (ulo) i mam do was pytanie: Jechać za granice czy tutaj zostać? wcześniej pracowałem w przemyśle i mam dylemat: czy się dalej uczyć i niewiadomo za co jedzenie kupić czy jechać tak jak trójka kolegów ze szkoły??Ostatnio "pracowalem" tzn siedziałem w domu bo nie było roboty,
szybko sie ucze, posiadam kulture , nie tak jak niektórzy,pic palić,i co chwile k&&&a!!ku###a!! którzy podobno wstyd robią naszemu narodowi

Portret użytkownika papin

ludziska zawsze widzą tylko

ludziska zawsze widzą tylko to, co się dzieje koło ich nosa, a tu trzeba szerszego spojrzenia. W Syri spadła rakieta z bronią chemiczną. Nieważne czy to prowokacja czy nie, ale gość z Barak-u niedawno powiedział, że po chemicznym ataku wprowadzi swoje wojska do Syrii. A co ruscy na to? Jak będą za dużo skakać to banki na Cyprze wogóle nie ruszą i szlag trafi wszystkie ruskie pieniądze tam zgromadzone ( przecież Cypr był rajem podatkowym szczególnie ulubionym przez ruskich. kolejny raz pokazują ruskim że są za słabi w uszach, żeby podskakiwać.

Strony

Skomentuj