Gdyby rząd Tuska nie ukradł 150 mld złotych z OFE Polska zbankrutowałaby jak Grecja?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z najnowszego raportu NIK, gdyby Polacy nie zostali okradzeni z oszczędności zgromadzonych w OFE, to zarówno były minister finansów, Jan Vincent Rostowski, jak i urzędujący szef Rady Europejskiej Donald Tusk (wtedy premier RP), przekroczyliby zapisany w konstytucji próg ostrożnościowy wynoszący 60% zadłużenia państwa w stosunku do PKB.

 

Podczas ośmioletnich rządów Platformy Obywatelskiej można było odnieść wrażenie, że realizowany jest jakiś plan, którego celem jest gigantyczne zadłużenie Polaków. Wykonawcą tego planu mógł być właśnie Brytyjczyk żydowskiego pochodzenia, Jan Vincent Rostowski zwany też Jackiem.

 

Pod koniec 2007 roku gdy władzę oddawał Kaczyński zadłużenie Polski wynosiło 527 mld złotych. W zaledwie 8 lat dług wynosi już 1,2 biliona złotych (306 mld euro). To ponad stuprocentowy wzrost przy jednoczesnym wyprzedawaniu majątku narodowego, z którego środki są przeznaczane na bieżącą obsługę długu. Rocznie to około 50 mld złotych. Dla porównania polskie wydatki na armię i obronność to około 30 mld złotych rocznie.

 

Niektórzy jeszcze pamiętają, że poprzedni "zadłużacz" Polski, Edward Gierek z PZPR, pożyczył u zagranicznych banksterów 19,6 mld dolarów, co odpowiadało 9,8% PKB podczas gdy "zadłużacz" Donald Tusk z PO zostawił Polskę z 300 mld dolarów długo co rzekomo odpowiada 50% PKB. Oczywiście wartość dolarów mocno spadła, ale nawet po uwzględnieniu tego parametru tempo zadłużania naszego kraju jest szokująco szybkie.

 

Na szczęście nasza konstytucja przewiduje, że po przekroczeniu tak zwanego progu ostrożnościowego, ustalonego na 60% długu do PKB. Sztukmistrz Rostowski przez te lata robił co mógł, żeby kreatywnie obliczać wysokość polskiego długu, a gdy i to zawiodło pozostał tylko skok na kasę Polaków. Uczyniono to aby się ratować i to nie tylko pod względem finansowym, ale też prawnym, bo według prawa za tak bezmyślne zadłużanie Polski zarówno Rostowski jak i Tusk stanęliby przed Trybunałem Stanu.

 

Operacja, którą wymyślili, aby tego uniknąć polegała na zagrabieniu pieniędzy z OFE i przeniesienie ich do naszej piramidy finansowej ZUS. Żeby było śmieszniej większość z tych 154 mld złotych, które ukradziono była w formie obligacji skarbu państwa, czyli rząd zmarnotrawił te pieniądze już dawno temu. Było to możliwe, bo OFE były zobowiązane do odkupywania obligacji naszego rządu. Po tej haniebnej operacji owe obligacje zostały umorzone, więc rząd nie zamierza ich spłacić.

 

Przy okazji w przypływie szczerości Donald Tusk wyznał, że ani pieniądze w OFE, ani w ZUS nie należą do Polaków, bo gdyby należały mogliby je wypłacić. Tak się składa, że taką właśnie możliwość uzyskali obecnie Brytyjczycy i chętnie korzystają z tego, aby swoje pieniądze ulokować mądrzej niż robi to rząd.

 

U nas jednak okazało się, że nie jesteśmy wcale wolnym społeczeństwem, jak się to nam wmawia w propagandowych przekazach medialnych, tylko znajdujemy się pod okupacją. Zarządza nami banda polskojęzycznych pseudo-polityków, którzy prowadzą nasz kraj ku katastrofie odbywającej się poprzez gospodarczą kolonizację Polski. Czy nasz naród jeszcze się kiedyś podźwignie na samodzielność czy też będziemy dawali przyzwolenie na wszystko co tylko narzucą nam ośrodki zagraniczne sterujące naszą sceną polityczną?

 

 

Ocena: 

Średnio: 2.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Iceman1977

Zgadzam się z autorem

Zgadzam się z autorem artykułu od 1989 nastapił najwiekszy robior Polski kradzież ........solidarność .dzika prywatyzacja , afery mnostwo ........a pieniadze wyparowaly........amber gold ucichło.kradzież pieniedzy z ofe  to po co reforma ta była .....przyklad dostalem wydruk środków z Zusu i Ofe mimo funusz prywatny zebral w krotkim czasie polowe środków niz zus zamniejsze pieniadze aje krytykowano , I tak zbankrutujemy chyba ze bedzie wojna światowa wtedy bedzie trzeba zaczac wszytko od zera .........Pani Kopacz niech zmieny okulary bo na okolo nie jets rózowo drogi owszem powstaja z opożnieniem ale ppodwykownacy upadaja ........tyle zlych przepisó tzreb zmienic 8lat rzadów Po .to chocholi taniec pycha kroczy przed upadkiem  a glupi Polacy ubudzcie sie przydalby sie drugi Majdan i rostrzrelac ministrow za kradziez  penjsa minimalna 2500  i obowiazek pracy jka za komuny niebedzie zlodziejstwa wtedy! i zazdrości ..........inaczej toniemy aTusk jako Schetino pierwszy uciekl z tonacego wdlugach kraju wstyd byc Polakiem zakałą Europy 

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Portret użytkownika excar

Odpowiedź dla Zwel Ratzinger

Odpowiedź dla Zwel Ratzinger :
Słowianie się obronią panie cwel. Nawet gdyby czasowo znikły granice  państw jakie znamy obecnie. Kto mądry zwieje do Rosji czy na Białoruś a tym razem przy tej światowej zawierusze to zniknie taki jeden 20milionowy naród bezpaństwowców

Portret użytkownika Zefel Retinger

Oczywiście że zniknie jak

Oczywiście że zniknie jak każdy inny, narody to wymysł taki sam jak religię. Służą jedynie do kontroli i manipulacji. Zresztą widać w komentarzach jak bardzo się wszyscy nienawidzicie na odpowiedni sygnał skoczycie sobie do gardeł. Słowianie? Nawet jako Polacy jesteście podzieleni a Ty ze słowianami wyjeżdzasz.

Strony

Skomentuj