Ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej przedsiębiorczości zostało oficjalnie rozpoczęte

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Maski opadły i obecna władza pokazała swoje socjalistyczne oblicze. Zapowiedziano również koniec wolnego rynku w Polsce i powołano kolejne supersłużby do gnębienia przedsiębiorców. Powiało grozą szczególnie wtedy, gdy Naczelnik Polski, Jarosław Kaczyński, szef partii rządzącej PiS, oświadczył, że wprowadza "rynek w służbie narodu".

 

Od dłuższego czasu z obozu rządzącego dobiegają sygnały, kierowane do polskich przedsiębiorców, z których wynika, że nadciąga podatkowy kataklizm. Zagraniczne korporacje, jak Mercedes, mogą liczyć na wielomilionowe dotacje i zwolnienia podatkowe, które najwyraźniej mają zafundować łupieni przez obecny reżim polscy przedsiębiorcy. Skoro władza zakłada znaczne zwiększenie ściągalności podatków to raczej oczywiste jest, że nie zapłacą ich uzbrojone w kancelarie prawne korporacje, tylko małe i średnie polskie firmy, które staną się łatwy łupem dla skarbówki.

 

Obserwując ostatnie wydarzenia i deklaracje najwyższych władz Prawa i Sprawiedliwości, można być pewnym, że tak właśnie się stanie. Od 1 marca funkcjonuje nowy urząd -zainaugurowano Krajową Administrację Skarbową. Jest to nowa podatkowa superpolicja. Co będzie mogła robić? Właściwie wszystko. KAS może działać wchodząc do każdego domu i zakładu pracy bez zgody sądu, a nawet bez terytorialności, czyli urząd w Gdańsku będzie mógł kontrolować w taki sposób podatników i firmy z Katowic.


Służby te dysponują psami tropiącymi i mają dostęp nawet do dokumentacji firmy, która jest jej tajemnicą. Może to prowadzić do sytuacji, gdy jakaś firma będzie chciała pognębić konkurencję, to doniesie rzekome nadużycia z podatkiem VAT, co może skutecznie wyeliminować taki podmiot gospodarczy z rynku. Poza tym nie można wykluczyć, że taki nieskrępowany dostęp do wszystkich dokumentów będzie pokusą dla kontrolerów KAS, aby dorobić na szpiegostwie przemysłowym. Można dojść do wniosku, że prowadzenie firmy w Polsce to już teraz sport ekstremalny.

Krajowa Administracja Skarbowa w pierwszym tygodniu funkcjonowania, wsławiła się już kontrolami u nowo powstających firm. Władza wysyła zatem psy tropiące, aby uprzejmie zapytać, czy nowi przedsiębiorcy nie zamierzają przypadkiem oszukiwać na VAT. Podobne odwiedziny powodują podobno zmiany siedziby firmy. Oczywiście zwroty VAT są tez obecnie bardzo ryzykowne, więc lepiej chyba pomyśleć o przeniesieniu biznesu do bardziej przyjaznych krajów, dopóki jest jeszcze na to czas.

 

Kolejne ofiary zostaną wytypowane przez działające w Polsce banki i Krajową Izbę Rozliczeniową, które wspólnie budują Centralny Mechanizm Oceny przedsiębiorstw. Będzie to specjalny rejestr, w którym będzie wprowadzona "ocena ryzyka" klientów biznesowych. Banki będą przekazywały KIR wszystkie informacje o rachunkach firmowych i dane teleadresowe oraz nasze specjalne "obozowe numery" jak NIP, PESEL, REGON. Ryzykowność przedsiębiorcy dla fiskusa będzie oceniana na podstawie takich czynników jak adres w wirtualnym biurze czy reprezentanci spółki nie będący rezydentami podatkowymi w Polsce. 

Oczywistą głupotą jest założenie że jeśli ktoś robi wszystko legalnie, to nic mu nie grozi, ponieważ przy obecnym gąszczu niejasnych przepisów podatkowych, na każdego można znaleźć paragraf i każdego da się łatwo zniszczyć dysponując taką władzą. Poza tym znacznie łatwiej jest obrabować średnie i małe firmy niż walczyć w arbitrażu z międzynarodowymi korporacjami. A jak mówił Alexis de Tocqueville, "nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika exbus

Mam wrażenie że słuch jakieś

Mam wrażenie że słuch jakieś opowieści fantastyczne finansowej
.Panie admin odróżnieniu pan lekcję z.historii najnowszej i ekonomia rządów w IIIRP nie mówiąc już o zakresie tragedię i strat tysięcy firm na wskutek mafijnych układów lokalnych i szerzej ogólnie nierozliczonych.
Ps. Kilkadziesiąt lat prowadziłem działalność ,jestem laureatem nagród rozwiązań naprawczych w MSP, współzałożycielem i członkiem stowarzyszeń, i byłym współzałożycielem lokalnej PO jeszcze za nim przekształciła się w Partię Oszustów.zbyt długo wielu z nas przedsiębiorców udział się że obywatelski charakter i kurs na wolną przedsiębiorczość będzie poważnie realizowany przez egzekutywe PO.PROSZĘ PRZYPOMNIEĆ SOBIE CO OBIECAŁ REALIZOWAĆ TUSK ZANIM NIE OSIĄGNĄŁPEŁNI WŁADZY! z natury nie mogę mieć poglądów socjalistycznych ale jeśli cho dzi o podayki to nie ważne  jakie one są (bo są różne w różnych krajach) ale najpierw  muszą być jasne i respektowane z całą surowością prez wszystkich uczestników gospodark na równi. Proszę nie straszyć młodych przedsiębiorców PiSem To normalna co prawda socjalno narodowa partia mająca pełne prawo bytu na rynku plitycznym ale jest szalenie niebezpieczna dla  zewnętrznych i wewnętrznych nielegalnych grup interesów.Oczywiści potrzebna jest realizacja założeń zggłoszonych przez ludzi ideowych których w PO już nie ma.Ale największą katastrofą byłoby dla rozwoju kraju uwierzyć w skompromitowanych aferałów i całą tą Tuskopodobnych aberratów nie tylko zresztą w Polsce-nie mylić z RESZKĄ!

Portret użytkownika wodzu13

Ale się uśmiałem admin jak ci

Ale się uśmiałem admin jak ci tak żle , że to może oddaj swoje, 500+ jeśli dostajesz ?, oddaj 13zł brutto na godzinę, widzę ze tylko lament u ciebie, o jakim ty biznesie mówisz? O VAT,Cie  na paliwo?

Czy handel dragami? Bo widzę ze z biznesem to ty mało masz wspólnego

Mam bogatych znajomych, ale tez wiem, w jakich trudach do tego dochodzili!

Ja bym ci osobiście radził wyjedz z kraju jak tu ci tak źle 

Portret użytkownika pangolin

oczywiście podatki są

oczywiście podatki są koniecznością, ale nie w tym pomylonym zupełnie systemie wartości, w którym za wartość ostateczną uważa się pieniądz co doprowadza do tragicznych sytuacji że niszczenie trucie skażenie radioaktywne zabijanie rabunek itp. to biznes tak samo dobry jak każdy inny bo uświęcony zyskiem.

w normalnym systemie podatek powinien być pobierany od zużywania surowców  trucia, niszczenia środowiska, hałasowania, emisji szkodliwego promieniowania, ogólnie zasmucania łez padołu.  Może dzięki temu jakiś pyszałek lepiej by się zastanowił zanim by coś wyprodukował. a wszystkim życzę umiarkowanego ubóstwa, niedosytu żeby opłacało się naszyć łatę na dziurę na kolanie. 

 

 

Portret użytkownika Kimbur

Jeśli rząd polski jest

Jeśli rząd polski jest socjalistyczny to ja jestem norweskim eskimosem a Ty, Admin, jesteś trolejbusem!

PS. Poducz się wreszcie co to znaczy socjalizm, bo wygłaszanie przez Ciebie bredni w artykułach jest seryjne.

Portret użytkownika firma

Do Kimbur... Człecze

Do Kimbur... Człecze prowadzisz firmę, masz pojęcie o czym mówisz? To co robi obecny rząd z polskimi małymi i średnimi firmami, to jest zwykły rabunek w białych rękawiczkach! Odbierana jest większość dochodu w formie przeróżnych podatków... A rozdawnictwo pieniędzy zagrabionych przedsiębiorcom to jest populizm i socjalizm. PiS jest socjalistyczny i z prawdziwą prawicą nie ma nic wspólnego. Miało być lepiej, a jest takie same szambo jak za poprzednich rządów....

Strony

Skomentuj