Banki na Cyprze zostały otwarte, ale i tak nie można wypłacić swoich pieniędzy

Kategorie: 

Foto: huandi / 123RF Zdjęcie Seryjne

We wszystkich mediach słychać dzisiaj huraoptymistyczne wiadomości jak to udało się i otwarcie banków na Cyprze nie spowodowało likwidacji wkładów. To rzeczywiście wielki "sukces" zwłaszcza, że z rzekomo otwartych banków można pobrać najwyżej 300 euro dziennie.

 

Można się tylko zaśmiać w głos z takiego "otwarcia banków". Skoro wydziela się ludziom po 300 euro dziennie to jest to chyba wystarczająca odpowiedź na pytanie, dlaczego konta nie zostały opróżnione. Sytuacja ludzi, którzy utracili dostęp do rozporządzania swoją własnością jest, więc nadal taka sama. Niektórzy gorzko żartują, ze są dwie waluty Euro, ta uwięziona, cypryjska i pozostałe. Zabronione są nadal transfery pieniężne poza Cypr.

 

Mieszkańcy wyspy są oburzeni i wielu domaga się wydania swoich oszczędności. Aby radzić sobie jakoś z okiełznaniem tłumu większość oddziałów bankowych zatrudniła dzisiaj specjalnych ochroniarzy. Gdy jednak ludzie zorientowali się, że to rzekome otwarcie banków było tylko propagandową sztuczką dla picu wielu po prostu zrezygnowało z wizyty w banku zadawalając się limitem gotówki wyciągniętym z bankomatu.

 

Cały czas próbuje się nam w mediach przedstawić europejski system bankowy, jako cos pewnego i gwarantowanego. Na własne oczy widzimy jak bardzo jest to gwarantowane. Pieniądze w banku należą właściwie do rządu i dlatego właśnie władze robią, co mogą, aby utrudnić obrót gotówkowy.

 

Wygląda na to, że rządy państw i bankierzy działają wspólnie i choćby nie wiadomo, co się działo prędzej okradzeni zostaną obywatele niż banki poniosą konsekwencje swoich działań czy inwestycji. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy system bankowy w Europie, w tym i w Polsce, jest według niego bezpieczny czy też raczej należy się wkrótce spodziewać podobnego skoku na oszczędności innych narodów w tym Polaków.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Drugie dno cypryjskiego skoku

Drugie dno cypryjskiego skoku na gojowską kasę.
 
"
Waszyngton pośpiesznie wykorzystał kryzys finansowy na Cyprze by wdrożyć strategię przechwycenia kapitału opisaną na tych łamach 3 tygodnie temu. Z pomocą dyrektora zarządzającego MFW i pośrednika USA Christine Lagarde, przywództwo amerykańskie dokonało zamachu na uświęconą własność prywatną w UE i spróbowało skonfiskować 10. część depozytów bankowych, rzekomo by ratować narodowy bank Cypru zagrożony przez grecki kryzys.
Nie trzeba mówić, że oficjalny powód jest zaledwie pretekstem. Konfiskata, daleka od rozwiązania problemu, gdyby została przeprowadzona to tylko pogorszyłaby sprawę. W sytuacji zagrożenia kapitał, który jeszcze pozostał uciekłby z wyspy powodując załamanie jej gospodarki.
....."
 
(http://pokazywarka.pl/j40mpf/)
 
 

Portret użytkownika 77771

cos wam napisze i zrozumcie

cos wam napisze i zrozumcie to dobrze kryzys to iluzja ktora kieruje grupka ludzi trzymajacych banki
myslicie ze nas nie okradna ? mylicie sie juz maja plan jak nam ukrasc emerytury szok juz nie wspomne o GMO  smugach i calej reszcie
zauwazcie wreszcie co sie dzieje nasi politycy robia wszystko zeby nas okradac i nas truc  nie lepiej jest w innych krajach
(skoro cypr nie daje rady splacac rosji 2,5mld to jak dostanie 10 mld od UE za to ze okradnie swoj wlasny narod to jak splaci taki kredyt skoro nie moze splacic 1/4 tego )
obudzcie sie
NWO to nie fikcja to sie dzieje i to na naszych oczach

Portret użytkownika barra barra

jak zniknie żywa gotówka z

jak zniknie żywa gotówka z rynku to znikną banksterzy i kasę będa mogli wsadzić sobie w swoje rozepchane dupska. Ludzie przestaną chodzić do roboty, zaczną wymieniać się produktami, uprawiać warzywka, itp. To nie będą złe czasy, ja jestem optymistą. Przyzyczailiśmy się do kasy ale bez niej będzie lepiej. Brak paliwa w furce? to nie problem, człowiek zacznie się ruszać i żyć zdrowiej. A że bez kasy? no cóż, ilu forumowiczów pisało już że kasa to zło. Więc trzeba ją odrzucić i fajnie że ktoś zrobi za nas myśląc że człowiek nie potrafi żyć bez niej. hehe. I lekarze nie będą faszerować ludzi prochami, bo nie będą wydawać durnych recept. NFZ zniknie;-) Selekcja natuaralna doprowadzi do czasów, kiedy chorzy będą odchodzić a silni przetrwają. Wszystko wróci do naruralnych praw. Praw dżungli;-)

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika ojciec

Jeszcze zapomniałeś dodać, że

Jeszcze zapomniałeś dodać, że srać będziemy do wiadra i wylewać na chodnik bo kanalizacja przestanie działać jak ludzie od kanalizacji stwierdzą, że nie chce im się pracować. I będziesz pisał te swoje mądrości przy świeczce, pedałując na rowerku stacjonarnym, żeby mieć prąd do laptopa bo facetom z energetyki też się odechce.
A jak lekarzom odechce się leczyć to uważaj, żebyś pierwszy nie zachorował na jakiś syf i nie został odfiltrowany w ramach selekcji naturalnej. W końcu nietrudno zapaść na zdrowiu idąc pieszo 10km z workiem ziemniaków na plecach.

Portret użytkownika barra barra

tak dokładnie, sraćdo wiadra

tak dokładnie, sraćdo wiadra i wylewać. To nie są mądrości tylko łańcuch wydarzeń. O rowerku nie pisz głupot, bo jak nie będzie prądą to nie będzie nata. nie ośmieszaj się. I jak będę chory to odejdę, bo to selekcja naturalna. Widać twoje dupsko przyzwyczajone do wygód i trudno będzie się tobie nauczyć nowego stylu życia. lepiej abyś sięz tym pogodził ojciec. Poruszaj się, nabierz tężyzny fizycznej, zadbaj o zdrowie, to nie będziesz się uginał pod workiem ziemniaków. Baczoność ojciec! obódź się z matrixa!

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika ben

Słychać glosy oburzenia że

Słychać glosy oburzenia że lenie nieroby dobrze im ,ciekawe gdyby w Polsce powstała taka sytuacja co by wtedy  mówiono że Polacy to nieroby że od 1945 budują i budują i nic nie maja a teraz mają rząd co dobra narodowe sprzedaje i znowu nic nie mają i po cudze ręce wyciagają.Nasza gospodarka też chyli się do upadku ,pytanie? ilu obywateli pracuje na emeryture górnika ilu na pensje  polityków przykładów można by mnożyć typowa gospodarka dewastacyjna .Miałem okazję pracować w niemczech to dopiero śmierdzi robótki ,i konkluzja nie wszyscy są obibokami tak jak w każdym kraju .Ztego co tu piszecie tylko my Polacy napracowitsi jesteśmy ...Statystyka
Pracując każdego dnia 600 minut, czyli 10 godzin Meksykanie okazali się najbardziej pracowitym narodem.
na szarym końcu zestawienia są Niemcy (445 min.), Duńczycy (441 min.) i Belgowie (427 min
Polacy są poniżej średniej , na 17 miejscu wśród 26 objętych badaniem.
szczęscie że to 17 a nie ostatnie.Nie wiesz co przyniesie jutro !

Portret użytkownika Ewa

haha najbardziej w tym

haha
najbardziej w tym artykule rozbawiła mnie reklama pod artykułem
pod tytułem: "bezpieczny kredyt bez wychodzienia z domu" autorstwa banku Raiffaizen Polcośtam
buuhahaha
cyrk na kółkach łamane przez dno i wodorosty ( do wyboru wedle uznania)
Biggrin

Strony

Skomentuj