ONZ prognozuje, że wzrośnie liczba skrajnie ubogich

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Alarmujące prognozy Międzynarodowej Organizacji Pracy-MOP, agendy przy ONZ, wskazują na to, że w najbliższych latach miliony ludzi na całym świecie zacznie żyć w skrajnym ubóstwie.

 

MOP za skrajne ubóstwo czy też nędzę uważa taki poziom dochodów, który zapewnia tylko ich fizyczne przetrwanie. W ostatnich latach w związku z rosnącym bezrobociem i niewystarczającymi wynagrodzeniami za pracę oraz wzrostem cen wszystkich towarów i usług liczba ubogich wzrosła.

 

Prognozy wskazują, że ubóstwo często wiąże się z macierzyństwem. Rodziny z większą ilością dzieci uważane są za patologię. W krajach rozwiniętych, widać erozję klasy średniej i bardziej znaczące rozwarstwienie między bogatymi i biednymi.  "Szczególną uwagę należy zwrócić na wyeliminowanie różnic w dochodach, które w dalszym ciągu istnieją w wielu częściach świata" - powiedział szef MOP Ryder Guy

"Redukcja populacji o średnim poziomie dochodów w krajach rozwiniętych to niepokojący sygnał" - powiedział z kolei jeden z autorów raportu i dyrektor Międzynarodowego Instytutu Studiów Pracy MOP Raymond Torres. 

Twierdzi on, że sytuacja się nie poprawi, ponieważ sytuacja w gospodarce światowej skłania raczej do prognozowania wzrostu bezrobocia, jako skutku kryzysu. W 2013 roku globalnie ujmując 200 milionów ludzi pozostaje bez pracy, co jest niechlubnym rekordem. Według MOP odpowiada za to szczególnie sytuacja w Europie.

 

Z kolei eksperci Banku Światowego uważają zupełnie odwrotnie i ich zdaniem od 1991 roku do 2010 roku odsetek osób żyjących w ubóstwie spadł o połowę. Według nich do 2030 roku skrajne ubóstwo może zostać zupełnie wyeliminowane. Obie instytucje wzajemnie sobie, zatem zaprzeczają, ale fakt, iż to organizacja bankowa wydaje kontrraport w tym samym momencie, co MOP może wskazywać na winowajcę kłopotu dużej części ludzkości.

 

System bankowy nie produkuje niczego poza długiem, co wpędza w nędzę całe społeczeństwa. Przewidywania Banku Światowego, co do redukcji populacji ubogich mogą być prawdziwe, ale bynajmniej nie poprzez ich wzbogacenie, a raczej eliminację po fazie wyzysku. To, co widzimy w bankrutującej Europie czy drukujących dolary Stanach Zjednoczonych to właśnie efekt socjalizmu aplikowanego społeczeństwom w różnych formach. Zawsze wtedy powstaje kasta bankowa, dzierżąca dług zaciągany przez kastę urzędniczą, który spłacamy my w horrendalnych podatkach i drożyźnie.

 

Cała sztuka powodzenia tego systemu wyzysku i kreowania biedy polega na tym, że biedni uwierzyli, iż zmiana ich sytuacja zależy od opieki państwa a nie od ich własnej pracy. Pracy, która jest opodatkowana jak towar luksusowy, bo przecież "dobre państwo" musi mieć środki na to, żeby pomagać, czyli tworzyć biedę, a najłatwiej okraść właśnie tych biednych. Dobrym przykładem jest podatek dochodowy od emerytur, które przecież pochodzą z podatków, czyli jest to podatek z podatku i jeszcze większość emerytów nie widzi w tym nic dziwnego, że płacą podatek od podatku.

 

Instytucje zwalczające biedę jak MOPSy czy GOPSy też nigdy jej nie zwalczą a tylko zakonserwują patologie. Wyjściem z biedy nie jest kredyt ani jałmużna z urzędu, który ukradł pieniądze innym ludziom. Biedę likwiduje się ciężką pracą, odpowiedzialnością za siebie i rodzinę i pozytywnym myśleniem, które pomaga zawsze i wszędzie, bo jak niektórzy twierdza, bieda to stan umysłu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika morfeusz

[email protected] takich jak my wiecej w

[email protected] takich jak my wiecej w tym kraju ,a bedzie sie zyc lepiej,dłuzej i weselej.czekam na wejscie 1000 jako wykroczenie zrobie z tego pelen etat i bede placil podatki hehe ,a moimi bankomatami beda ci co biora ogromne premie za nic.a gdyby tak robic rozboje okradac panstwowe instytucje ,a potem  skradzione pieniadze beszczelnie rozrzucac na ulicy ludziom??wlasnie wspolczesny robin z polski.bylby scigany opinie publiczna miałby za soba,bylby w mediach na calym swiecie, a najlepsze jest to ze jak turbo dymomen zawstydzil polske.i jak mozna ukarac kogos takiego przecierz wygrywa wieksze dobro ratujac czlowieka niepatrzy sie na koszty.

Portret użytkownika b@ron

morfeusz...oczywiście nie

morfeusz...oczywiście nie jestem za załatwieniem sobie źródła utrzymania w ten sposób, jednak rządzący chyba nie są tak naiwni że myślą że bez końca da radę żyć za to co oni uważają za minimum...tu jest link do żałosnych wyliczeń za ile można przeżyć....
https://www.ipiss.com.pl/?zaklady=minimum-socjalne
niestety człowiek jest tylko człowiekiem ,i zastanawiam się kiedy "władcy" zrozumieją że muszą się z nami podzielić tym co my wypracujemy... w tej chwili usilnie walcząc z szarą strefą i dokonując makabrycznych obliczeń ,jakie to potworne straty ponosi skarb państwa z tego tytułu, nie zauważają że szykuje się coś znacznie gorszego ...czarna strefa...złodziei...bo co niby ma zrobić człowiek któremu państwo pracy nie da a jako że z takiego zdzierać się nie da ...to poprostu o nim zapomina
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika morfeusz

kosciól sie skoczy jak

kosciól sie skoczy jak powymieraja stare baby i dorosnie to mlode pokolenie co ma ten kosciolek gleboko w d.młodziesz bedzie tam chodzic ale poto by rozkradac towar i materialy budowlane z budowy nowego kosciola by miec na przyjemnosci a nieletnim gowno zrobia hahaha tacy jestescie madrzy w tym rzadzie .pozdro dla ministra sprawiedliwosci.

Portret użytkownika morfeusz

jebac onz i reszte tych

jebac onz i reszte tych mondrasków.jak ludzie chca jebac za 1300 to ich sprawa niedlugo beda jebac wiecej cierzej za polowe tego wytra tym pyska i pujda zadowoleni do domu zrec gruz.sam jestem bezrobotny i szukam pracy napewno niepodejme sie tego gowna .wiem zaraz posypia sie namnuie gromy ze jak bym mial dzieci to bym robil mam i dupa do tego.pomyslec troche uczciwy czlowiek praCUJE a jeszcze mu przysraja ze malo albo nie zaplaca.to poco robic jak mamy takie puste prawo.kradnac cos do 250 pln to tylko wykroczenie ,a chca swiry zrobic 1000.no prosze zrobcie tysiac to sie w rok dorobie emerytury.jebac to .jak mam jechac do urzedu pracy jak na bilet niemam?za co kupic gazete z ogloszeniami? za co doladowac telefon by podzwonic za praca?niejeden tak ma .raz mi sie pytaja czy szukam pracy hahaha.wczesniej czy puzniej kazdy przejrzy na oczy nawet ten najbardziej uczciwy.

Portret użytkownika b@ron

morfeusz...widzisz na wstępie

morfeusz...widzisz na wstępie napiszę trochę tak jak się spodziewałeś,to jest tak że jeśli masz w kimś oparcie ,to możesz odrzucać pracę za 1300zł ,jeśli jednak braknie ci na podstawowe warunki do życia a jesteś sam ,bądź masz rodzinę  ...poprostu musisz tą pracę przyjąć...oczywiście spodziewałeś się że posypią się na ciebie gromy,ale ja nie sądzę ...jako że w sumie to bardzo mądrze napisałeś, cały ten chory system opiera się na tym że rzesze polityków ,żyjąc w luksusie za zdarte z nas pieniądze ,ustalają minimum socjalne na takim poziomie ,żeby ciężko pracując nie zechnąć z głodu (oczywiście do 67 lat ...bo potem żadne normy nie obowiązuja a raczej obowiązują ,ale jeszcze bardziej nierealne)...bardzo ciekawa sytuacja zrobi się w chwili przyjęcia ustawy która kwotę wykroczenia  podniesie do 1000zł ...ciekawa i żalosna, bo z tego co pamiętam ,minimum socjalne na samotną osobę ,w tym roku uchwalili na poziomie 1050zł ...tak więc jeśli złodziej ukradnie takiej osobie "wszystko"....popełni tylko wykroczenie...no masakra...niektóre obliczenia naszych "wielkich" dają dużo do myślenia i zastanawia mnie dlaczego zwykły pracownik ,cokolwiek by nie wykonywał jest za coś odpowiedzialny i za wszystko co zrobi źle ponosi konsekwencje a zawód polityk to chyba jedyny zawód w którym nie istnieje pojęcie odpowiedzialności...głupi naród nabierze się na teksty i obietnice wyborcze i wybiera takiego ....a ten po fakcie powie że "trudno ,nie udało się" i to jedyny objaw skruchy....

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika xxxx

Drogi Administratorze, co z

Drogi Administratorze, co z moimi postami - od dwóch dni nie pokazują się moje wpisy pod artykułami. Zresztą liczba postów nie zgadza się, z liczbą faktycznie zamieszczonych wypowiedzi. Coś się popsuło? Pozdrawiam

Portret użytkownika DureX

"MOP za skrajne ubóstwo czy

"MOP za skrajne ubóstwo czy też nędzę uważa taki poziom dochodów, który zapewnia tylko ich fizyczne przetrwanie." - czyli w skrajnym ubóstwie żyję już 3 lata odkąd urodziło mi się dziecko w tym wspaniałym pełnym perspektyw kraju. Dlatego 5 sierpnia opuszczam pokład i uciekam z tego kraju nigdy tu nie powracając. Niestety jest nas zbyt mało by walczyć z taką polityczną lochą i zbyt dużo Śpiących Polaków, którzy obudzą się tylko wtedy jak ich własne dzieci nie bedą miały co zjeść. Przykre to jest, że coraz więcej młodych polaków musi pakować walizki widząc, że nic nie wskórają, że nie przebiją się nawet z dobrym wykształceniem, gdzie w rozwiniętych Państwach Unii za głupią minimalną krajową będą żyć na takim poziomie na jakim żyje w polsce osoba zarabiająca najmniej 5000 zł (pracując samemu). Jak wszyscy wyjadą to komu zostanie walczyć? komu pracować na wirtualne emerytury? nikomu, zawsze można każdego dnia wchodzić na ZnZ i łudzić się, że admin doda jakiś sensacyjny news, który będzie świadczył o tak upragnionych zmianach na lepsze, bądź powiedzieć samemu DOŚĆ i zacząć działać na własną rękę robiąc samemu coś ze swym życiem, nie oglądając sie na innych, bo tak jak napisałem, w końcu obudzimy się z ręką w nocniku, jak większość polaków.

Portret użytkownika Ja

W kościele powinno byc tak,

W kościele powinno byc tak, jak w każdej mundurówce "w cywilizownym świecie oczywiście" że ci którzy nie mieszczą się w firmowego ciucha nie powinni spełniać posługi, patrzac na to zdjęcie "plus opis" to widzę że prawa jakie sobie ustalili ich nie obowiązują "7 grzechów głównych"...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj