Nowy model wskazuje, że ciemna materia składa się z elektrycznie naładowanych cząstek

Kategorie: 

Źródło: Lawrence Livermore National Laboratory
Naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) twierdzą, że ciemna materia może składać się z elektrycznie naładowanych cząstek, które związane są z nieznaną obecnie nam siłą i w jakiś sposób uniknęły wykrycia. Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) pozwoli zweryfikować tę teorię.

 

Szacuje się, że ponad 80% całej materii we Wszechświecie to ciemna materia. Jednak naukowcy wciąż posiadają bardzo małą wiedzę na jej temat - właściwie to nie wiedzą nawet z czego ona się składa. Zespół badawczy któremu przewodził Pavlos Vranas uważa, że opracowany przez niego model ukrytej ciemnej materii może wyjaśniać jej naturę - jej zachowania, z jakich cząstek się składa i jaka siła łączy je ze sobą. 

 

Model komputerowy przewiduje, że ciemna materia jest trwała ale produkuje duże ilości naładowanych elektrycznie niestabilnych cząstek jądra atomowego. Są one krótkotrwałe i rozpadły się już dawno temu ale pozostawiły wyraźny ślad w bardzo wczesnym Wszechświecie a ekstremalnie wysokie temperatury plazmy zmusiły je do interakcji z materią.

 

Gdy temperatura powoli spadała, ciemna materia mogła zacząć wiązać się pod wpływem nowej wciąż nieznanej nam formy oddziaływania silnego, tworząc neutralne elektrycznie klastry kilkaset razy cięższe od protonu. Vranas wskazuje, że Wielki Zderzacz Hadronów jest wystarczająco potężny aby mógł odtworzyć warunki po Wielkim Wybuchu, więc może posłużyć do badań i ewentualnie potwierdzić teorię.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/nowy-model-wskazuje-ze-ciemna-materia-sklada-sie-elektrycznie-naladowanych-czastek

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika polar69

Noi co tam ? ciołki cwele

Noi co tam ? ciołki cwele głupie? taka bardzo wierzyli w ten 23 września a tu gówno z tego Smile
hahahahahahahahaha śmieszni jesteście Smile
500 dni
jade helm
meteor Smile
spotkania
tak się wypowiadali a teraz żałośnie wyglądają Smile
 
 
żal takich ludzi ale jak ktoś idiota to idiota być musi Smile gimbusy głupie Smile

Portret użytkownika Rodak

Ci naukowcy  niech  sobie

Ci naukowcy  niech  sobie  poczytaja rosyjskiego  naukowca  i innych  w  tym  temacie, bo  wirtualne  czasteczki  to normalność, a  pola  torsyjne  to  standard  rzeczywistości. Cała  fizyka , to  fizyka  prózni. Próżnia  jest  wszystkim i wszystko  jest  próżnią.  
Prace Diraca  i  Szredingera  okresliły, że  teoria  prózni  fizycznej  udowodniona  przez  G.Szypowa  spełnia  wszystkie  wymagania Einsteina, okresliła  role  pól  torsyjnych (spinowych)  w  rzeczywistości, która  dzieli  sie  na  7 poziomów we  Wszechświecie oraz   10  wymiarów , w  oparciu o  cztery  współrzędne  transmisyjne  i  sześć  współrzędnych  kątowych, a  jej  krzywizna  równa  zeru, gdy  wirowanie jest  rózne  od  zera.  Te  wiry  rodza  lewe jak  prawe  pola  torsyjne. Równanie  pola  torsyjnego  jest  są  zasadnioczo  nieliniowe, co  pozwala  im  byc  nośnikami  znacznych  ilości  informacj
Próznia  fizyczna jest  złozonym  kwantopwym, dynamicznym  obiektem, który  ujawnia  się  poprzez  fluktuacje.Jest  wykorzystywana  do  wielu  praktycznych  działań  w  wielu  dziedzinach - wojskowości, wytopie metali  itp. itd.

Portret użytkownika KrystianMal

Nie w temacie, ale właśnie

Nie w temacie, ale właśnie dlategomże ZnZ totalnie o tym milczy. Co myślicie o wypowiedzi rosyjskiego ambasadora> Czy to początek nowego Ribbentrop-Mołotow? Bo, że facet bredzi i prowokuje wg instrukcji z Kremla to 100% pewne, sam by bez przyzwolenia wierchuszki słowem ani pisnął.

Strony

Skomentuj