Rosyjski ambasador stwierdził, że to polska polityka doprowadziła do wybuchu II wojny światowej

Kategorie: 

Podpisanie Paktu Ribbentrow-Mołotow

Ostatnio przywykliśmy już do tego, że państwa poważne prowadzą swoją politykę historyczną w sposób świadomy i niekiedy wręcz szokujący dla Polaków. Od żydowskich publicystów dowiedzieliśmy się na przykład o "polskich obozach zagłady", które nasi przodkowie rzekomo uruchomili z pochodzącymi chyba z Marsa, nazistami. Natomiast od Rosjan usłyszeliśmy właśnie, że to Polska odpowiada za wybuch II wojny światowej.

 

Skandaliczne słowa padły podczas wywiadu telewizyjnego. Ambasador Siergiej Andriejew oświadczył, że nie było żadnej sowieckiej agresji 17 września tylko ZSRR ratował sytuację na skutek błędów polskich polityków, którzy najpierw współpracowali z Hitlerem, a potem doprowadzili do wojny. Gdy prowadząca wywiad dziennikarka wspomniała o pakcie Ribbentrop-Mołotow, który de facto oznaczał IV rozbiór Polski, rosyjski ambasador stwierdził, że była to próba normalizacji stosunków między ZSRR a Niemcami.

 

Oczywiście dla nas Polaków takie oskarżenie to coś niezrozumiałego i szokującego, ale Władimir Putin już w maju bieżącego roku opowiadał podobne rzeczy. Stwierdził on, że ZSRR starał się przeciwstawić faszyzmowi w Europie, a gdy się to nie udało starał się zapewnić sobie bezpieczeństwo podpisując pakt z Niemcami. Według tego co twierdzą Rosjanie błędem polskiej polityki było to, że nie poddała się Niemcom tak jak Czechosłowacja czy Austria. Czy to spowodowałoby jednak, że II wojna by nie wybuchła? Niektórzy twierdzą, że trwała ona już od agresji ZSRR na Finlandię.

Rosjanie opowiadając takie prowokacyjne głupoty fałszujące prawdę historyczną nie zdają sobie chyba sprawy z tego, że gdyby w 1939 roku żył marszałek Józef Piłsudski to prawie na pewno Polska szła by z Niemcami i innymi sprzymierzeńcami Hitlera na podbój Rosji i z pewnością atak na ZSRR nastąpiłby wcześniej i skończyłby się pokonaniem bolszewików. Można więc powiedzieć, że napadnięta zdradziecko Polska, która została potem skonsumowana przez dwa zbrodnicze totalitarne reżimy wręcz uratowała ZSRR.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Politycyu kłam,ia, bo tak

Politycyu kłam,ia, bo tak  każa  zwierzchnicy, gdyz  pprowadza  swoją  polityk e  w  stosunku  do Polski, a  rząd  w  Polsce  nic  w  tym  zakresie nie  robi  i  to  od 2007 r.  kiedy objeła  rządy PO, któe  tak jak  UD i UW  prowadzi taka samą polityke  do własnegbo kraju.

Portret użytkownika Komik

"Zmiany na Ziemi" to jest

"Zmiany na Ziemi" to jest ruski portal, gdzie zagnieździły się ruskie gnidy piszące swoje bzdurne komentarze, na zasadzie wzajemnej adoracji ... ja zrobię tobie dobrze, a potem ty  zrobisz dobrze mnie - to jest żałosne.
Są też tacy którzy wklejają gotowce przygotowane przez Abasadę Rosyjską.
Komentarze ludzi którzy myślą inaczej są usuwane.
Ta stronka powinna się nazywać "TOWARZYSTWO WZAJEMNEGO LIZANIA TYŁKÓW".

Portret użytkownika syriues

Szczerze mowiac,to Polska nie

Szczerze mowiac,to Polska nie chciala byc wUni nazistowskiej i nie zgodzila sie na przemarsz wojsk na wschod Europy.
Gdyby bylo odwrotnie,to szczerze mowiac rozebraliby nas kolejny raz.
Sens w tym by przeciwstawiac ise tyranii,po to tylko by krzewicc zdrowego ducha

Portret użytkownika danielov

Polska miala tylko dwa

Polska miala tylko dwa wybory. Dac sie podporzadkowac Niemcom albo zostac zmiazdrzona przez Niemcy. Wybralismy to drugie. Moim zdaniem ciekawiej losy swiata by sie potoczyly gdybysmy zostali sojusznikami Niemiec. Nalezy wspomniec równiez o tym ze rzadania Uni Europejskiej wobec Polski byly o wiele bardziej wygórowane niz III rzeszy w 1939 roku, mowa o oddaniu Gdanska itp...Nie chcielismy walczyc z zydostwem to teraz zostalismy zdeptani przez zydo-masonsko- syjonistyczne scierwa. I jestesmy narodem niewolników w wlasnym kraju albo i w obcych krajach tak jak  ja.

Portret użytkownika achiles

Putin w siedzibie ONZ:

Putin w siedzibie ONZ: polityka światowa jest zdominowana przez jeden ośrodek

Władimir Putin przemawiał przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Zwracając się do reprezentantów państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych, prezydent Rosji powiedział, że po II wojnie światowej w polityce światowej "pojawił się pojedynczy ośrodek dominacji i w tym momencie pojawiła się pokusa, że jeśli ktoś jest tak silny, to lepiej wie, co zrobić". Władimir Putin dodał także, że brak współpracy z obecnym rządem w Damaszku jest olbrzymim błędem.
Putin: Państwo Islamskie jak Hitler
Władimir Putin wezwał do utworzenia koalicji państw na rzecz zwalczania terroryzmu na Bliskim Wschodzie. - Nie jesteśmy w stanie dłużej tolerować tego typu sytuacji na świecie. Musimy kreować szeroką koalicję przeciwko terroryzmowi, podobną do koalicji, która powstała przeciwko Hitlerowi, która legła u początków ONZ-u, przeciwko wrogowi, który jest równie okrutny jak Hitler - powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.
Putin zapowiedział powołanie posiedzenia ministerialnego w ramach ONZ. Powiedział, że koalicja powinna działać na podstawie Karty ONZ. - Wówczas nie będzie potrzeby tworzenia nowych obozów dla uchodźców. (...) Uchodźcy z pewnością zasługują na nasze wsparcie, jednak fundamentalnym sposobem pomocy jest zapewnienie pomocy tym krajom i tym organizacjom, które wbrew wszystkim ciężkim zmaganiom będą w stanie naprawdę im pomóc - mówił Putin. - Wszystko, co przeczy Karcie ONZ musi zostać odrzucone - podkreślił.
- Państwo Islamskie wypacza jedną z najpiękniejszych religii na świecie - dodał. Zwrócił się także do przywódców islamskich "wasze przywództwo jest konieczne".
Prezydent Rosji odparł także krytykę funkcjonowania instytucji ONZ. Szczególnie mówił o często komentowanej możliwości blokowania decyzji ONZ poprzez prawo veta, o którym prezydent Duda powiedział, że powoduje "impas" w działaniach Organizacji.
- Chciałbym przypomnieć, że (...) z prawa veta korzystały i USA, i Rosja, i Chiny i Związek Radziecki. Trudno się spodziewać, że tutaj będzie występowała jednomyślność - mówił Putin.
Na Ukrainie został przeprowadzony "zamach stanu"
Prezydent Rosji skomentował także niespokojną sytuację na Ukrainie. Jego zdaniem, "niezadowolenie ludności zostało wykorzystane przez siły zewnętrzne i został przeprowadzony zamach stanu. Można wyjść z tej sytuacji przez efektywne wdrożenie układu z Mińska."
Agencja TASS podała, że podczas wystąpienia Putina delegacja ukraińska opuściła salę posiedzeń plenarnych Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-w-siedzibie-onz-polityka-swiatowa-jest-zdominowana-przez-jeden-osrodek/pwvh7w
 

 

Strony

Skomentuj