Tajemnicze "zimne miejsce" w przestrzeni kosmicznej może potwierdzić istnienie alternatywnych wszechświatów 

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy po raz pierwszy zbliżyli się do tego aby odnaleźć dowód na istnienie wszechświatów równoległych. Ma nim być tajemnicze "zimne miejsce" w przestrzeni kosmicznej. Obszar ten ma około 13 miliardów lat, a według pomiarów jest chłodniejszy od otaczającej go przestrzeni o 0,00015 stopni Celsjusza.

 

Eksperci z dziedziny fizyki kwantowej oraz astrofizycy, sugerują, że ta niezwykła anomalia może być pierwszym dowodem na prawdziwość teorii wieloświata. Naukowcy nie byli w stanie ustalić przyczyn tego zjawiska, a najnowsze badania wykonane przez specjalistów z Durham University wskazuje na to, że obszar ten prawdopodobnie w ogóle nie istnieje.

 

Uznano, że nie jest prawdopodobne, aby dało się takie odstępstwo potraktować jako fluktuację w ramach modelu standardowego cząstek elementarnych, a skoro tak, możliwe są inne egzotyczne wyjaśnienia. Jedno z nich zakłada, że "zimne miejsce" to skutek kolizji naszego wszechświata z innym. Jeśli uda się to udowodnić będzie to pierwszy obserwowalny dowód na istnienie wszechświatów równoległych,  co dotychczas jest jedynie hipotezą.

 

Astronomowie analizowali również zachowanie galaktyk, które znajdując się w okolicy tej anomalii w przestrzeni, zachowują się dziwnie. Nowe badanie sugeruje, że galaktyki rozciągają się w regionie jak pęcherzyki i że jest tylko dwa procent szans, że tworzy się to losowo.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wyzdro

Niestety mylisz się ,Podstawą

Niestety mylisz się ,Podstawą fizyki jest stała Plancka która jest wynikiem pomiarów i dowodzi że między najbliższymi punktami a i b istnieje przestrzeń do kturej zwykła materia ani światło z naszego wszechświata nie może się dostać.Odległośc ta jest jednak na tyle duża że może się tam znajdować kilka wszechświatow przesuniętych w fazie o ułamek Plancka .Pozatym Nordyckie legędy wspominają przybyszów z takich światów a opisany tam sposób podróżowania między nimi zgadza się z fizycznym opisem "synchronizowania" materii w inną fazę .

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To Ty się mylisz... Stała

To Ty się mylisz... Stałą Plancka określa wstęga Mobiusa. Wszechświat jest dwuwymiarowy w trójwymiarowym środowisku...

Podróżując z jednego punktu wzdłuż wstęgi po połowie cyklu znajdujemy sie w nieskończenie małej odległości od punktu poczatkowego podróży a w pełnym cyklu wracamy do punktu poczatkowego, bez przekraczania granicy obszaru wstęgi. Potrafisz temu zaprzeczyć? Stała Plancka to własnie opisuje to zjawisko...

 "Przybysze z innych światów" to istoty z naszego świata, ba... z naszej Ziemi, którą zamieszkują od poczatku jej stworzenia.

Skomentuj