Nowa szczepionka przeciw malarii osiąga rekordową 77% skuteczność

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Badanie szczepionki przeciw malarii przeprowadzone przez University of Oxford wykazało, że jest ona skuteczna w 77%, tj. znacznie lepiej niż istniejące szczepionki w zapobieganiu jednej z najbardziej śmiertelnych chorób na świecie. Znana jako R21, ta szczepionka jest pierwszą szczepionką, która przewyższyła cel Światowej Organizacji Zdrowia, jakim jest zabezpieczenie w przystępnej cenie z co najmniej 75% skutecznością do 2030 roku.

 

Mosquirix, pierwsza szczepionka przeciw malarii, która została pierwotnie wprowadzona w 2015 roku, potrzebowała GSK na rozwój ponad trzydziestu lat i około 39% skuteczności w ciągu czterech lat.

 

Randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane badanie fazy 2b z udziałem 450 dzieci w wieku od 5 do 17 miesięcy zrekrutowano z obszaru Nanoro, obejmującego 24 wioski i około 65 tys. mieszkańców.

 

W fazie 2b (w połowie etapu) - badanie R21, uczestnicy z grupy otrzymującej wyższą dawkę mieli o 77% mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na malarię w ciągu dwunastu miesięcy od obserwacji niż ci, którzy otrzymali szczepionkę przeciw wściekliźnie jako kontrolę. Osoby, które otrzymały niższą dawkę adiuwanta szczepionki, były o 71% mniej narażone na rozwój choroby. Nie stwierdzono rzekomo żadnych poważnych skutków ubocznych.

 

W badaniu zaszczepiono 450 dzieci w wieku od 5 do 17 miesięcy w Burkina Faso.

 

Szczepionka z rekombinowanym białkiem fuzyjnym łączy antygen sygnalizujący układ odpornościowy z adiuwantem Novavax Matrix-M w celu zwiększenia skuteczności. Novavax stosuje również adiuwant w swojej szczepionce COVID-19, która była skuteczna w 89% w trzeciej fazie badania.

 

Adrian Hill, dyrektor Jenner Oxford Institute, który pomógł opracować szczepionkę Oxford / AstraZeneca Covid-19, jest współautorem projektu dokumentu, który przedstawia dane z badania R21. Powiedział on, że wyniki potwierdziły jego „wysokie oczekiwania” co do szczepionki.

 

Malaria powoduje ponad 400 tys. zgonów rocznie, głównie wśród dzieci w Afryce. W 2019 roku odnotowano około 229 milionów klinicznych przypadków choroby.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Maniuś , a nikt Cię nie

Maniuś , a nikt Cię nie uświadomił że podchloryn sodu to silny i żrący wybielacz ?? Wypiłbyś go lub co gorsza wstrzyknął sobie w żyłę ?? Zastanów się .. Nawet wody utlenionej nie wolno stosować wewnętrznie (bo uszkadza tkanki) a co dopiero podchlorynów !

Portret użytkownika maniek II

Qarku!...oooo czytac umiejesz

Qarku!...oooo czytac umiejesz!...fajnie!...skoro doczytales,ze to silny destruktant - to pewnie wiesz jak go stosowac?!...:)))...i wiesz,ze skutkuje!...:))... tak samo jak woda utleniona!...:)))...

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=woda+utleniona+nieumywakin+pdf

...cyt... 

Miracle Mineral Solution...leczy malarie- grype - Stiupida-19-20 i tego zmutowanego angielskiego 21 - ktorym mozna sie zarazic przez telefon - jak straszy rozczochrany BoJo!
W tempie kosmicznym - 12 - 48godz!!

cyt...z MMS wiąże się też wiele dezinformacji. To wprowadzanie w błąd w znacznym stopniu bierze się ze zmyślonych opowieści medialnych, które celowo atakują MMS i inne metody alternatywne.Jednak część tej dezinformacji pochodzi także od ludzi o dobrych inten-cjach. Wynika to z wielu powodów. Niektórzy gorliwcy rozsiewają wieści, ale nie znając aktualnego stanu wiedzy i nowych odkryć, przekazują przestarzałe informacje. Inne niedoszłe autorytety i/lub właściciele stron internetowych po prostu tego nie rozumieją, z różnych powodów. Bez względu na przyczyny, wokół MMS panuje wystarczająco duże zamieszanie,...

cyt...W 1996 roku, podczas ekspedycji poszukującej złota w Ameryce Południowej, odkryłem, że MMS szybko przywrócił zdrowie ofiarom malarii. Od tamtej pory sprawdził się jako środek, który częściowo lub całkowicie zwalczył dolegliwości setek tysięcy osób, cierpiących na szeroką gamę chorób, takich jak rak, cukrzyca, zapalenie wątroby typu A, B i C, borelioza, MRSA, stwardnienie rozsiane, choroby Parkinsona i Alzheimera, HIV/AIDS, malaria, autyzm, wszelakie infekcje, zapale-nie stawów, refluksowa choroba przełyku, choroby wątroby i nerek, bóle, alergie, zakażenia dróg moczowych, problemy trawienne, wysokie ciśnienie krwi, otyłość, pasożyty, guzy i torbiele, depresja, problemy z zatokami, choroby oczu i uszu, denga, problemy skórne, dolegliwości dentystyczne, problemy z prostatą (wysoki poziom PSA), zaburzenia erekcji i wiele innych.

https://www.google.com/search?q=jim+humble+mms&client=firefox-b-d&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=zUVRN-nFgDP0hM%252C5hHDjfjEYQO9WM%252C%252Fg%252F11c1x...

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=jim+humble+mms

...masz okazje sie douczyc...

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika inzynier magister

na forum pch24 tak

na forum pch24 tak ktośnapisał ! "Moja ciocia w pełni sił zmarła 4dni po szczepieniu – szpital w Białymstoku wpisał: ofiarą covid. PARANOJA"

w Polsce władza morduje doświadczalnymi biologicznymi preparatami w strzykawkach i ukrywa ilość mordów na Polakach fałszując dane o zgonach  !!!

Fikcja Covid. Matematyczno-logiczna metoda ustalenia prawdziwej liczby śmiertelnych ofiar – Damian Rafal

Przedstawiamy poniżej opracowanie, które w sposób naukowy, z zastosowaniem oryginalnego aparatu matematyczno-logicznego ukazuje zakłamanie dotychczasowej narracji o tak wielkiej liczbie “ofiar Covid-19”. Opracowanie (całość w języku angielskim) zostało już przesłane do redakcji kilku naukowych periodyków.

Dziękujemy Autorowi za podzielenie się opracowaniem oraz za polskie wprowadzenie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika PanTadeusz

Cytat:

Cytat:

"Sytuacja jest bardzo poważna , teoretycy spiskowi całkowicie odlecieli. Ja sam widziałem stosy trupów pod szpitalami totalna epidemia, u nas w mieście wszyscy zachorowali, od noworodka po starego co minutę umieraja ludzie, szpitale nie wyrabiają. Markety i sklepy pozamykane bo wiadomo nie ma obsługi bo leży pod sklepami martwa nawet nie ma komu truposzy posprzątać , obsługa zakładów pogrzebowych nawet wymarła. Ja z żoną zamknieliśmy się w domu na maxa nie wychodzimy od tygodnia podobno nawet prezydent i minister zdrowia przekręcił się na chorobę kowidu. No ale jest światełko w tunelu bardzo prosimy o natychmiastowe wstrzyknięcie słynnych preparatów ochronnych przecież my polacy nie jesteśmy głupcami wszak mamy ekspertów z telewizji , aktorów , muzyków i wspaniałych naukowców pana ministra zdrowia a on na serio zna się na temacie i wie co robi. A tych foliarzy co nie będą chcieli się zaszprycować trzeba bezzwłocznie odizolować do obozów albo nawet rozstrzelać bo zagrażają całemu społeczeństwu. My pozaklejaliśmy dzwi i okna , żona nosi po domu kombinezon OP-1 nabyłem go na targu w warszawie w okazyjnej cenie. Ja noszę kombinezon foljowy , wiadomo myjemy się co 15 minut i porządnie spłukujemy całe ciało, na przewody wentylacyjne nałożyłem potrujne filtry przeciwwirusowe. Żarcie zamawiamy tylko telefonicznie a kurier wrzuca to poprzez specjalną śluzę w budynku następnie jedzenie i pojemniki poddajemy bardzo dokładnej dezynfekcji. Ja kupiłem specjalny rozpylacz płynów do dezynfekcji więc powietrze chyba jest sterylne. Co chwila robimy testy ale na szczęście do tej pory nie wykryto u nas tego paskudztwa. Przez okno w warszawie widziałem jak ludzie upadają na ulicy, straszny horror nie sądziłem że dożyje czegoś takiego zupełnie jak na filmach. Dobrze że jeszcze mamy telewizje bo nie wiedzielibyśmy co zrobić a w internecie to wiadomo same teorie spiskowe czyli kłamstwa. Kupiłem dwa dodatkowe telewizory na wypadek gdyby jeden się popsuł. Boimy się okropnie zapasy się kończą i nie wiemy co dalej zrobić."

Skomentuj