Szczepionka przeciw malarii wykazała 100% długotrwałą ochronę u ludzi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy po raz pierwszy odnotowali taki wynik. Do tej pory żaden kandydat na szczepionkę nie wykazał tak długotrwałej ochrony. Chociaż badania kliniczne wciąż trwają, autorzy uważają, że ich lek będzie skuteczny w ochronie podróżnych i ludzi w regionach endemicznych malarii.

 

Szczepionka PfSPZ została opracowana przez amerykańską firmę biotechnologiczną Sanaria. Badania kliniczne fazy pierwszej są już zakończone i trwa faza druga. PfSPZ podawano uczestnikom w połączeniu z jednym z leków przeciwmalarycznych, pirymetaminą lub chlorochiną. Wraz z tym ostatnim przez trzy miesiące odnotowywano 100% ochronę przed infekcją.

 

Malarię wywołuje patogen Plasmodium. Szczepionka PfSPZ zawiera jedną z jej form, oczyszczone sporozoity Plasmodium falciparum, które dostają się do wątroby przez krwioobieg i powodują infekcję. Oprócz szczepionki naukowcy wyznaczyli ochotnikom pirymetaminę, która zabija patogen w wątrobie, lub chlorochinę, która działa w krwiobiegu.

 

Trzy miesiące po szczepieniu i lekach uczestnikom wstrzyknięto patogen przez krew. Ochrona była słaba przy niskich dawkach. Tak więc tylko dwóch z dziewięciu ochotników (przyjmujących pirymetaminę) było chronionych przed malarią. Najwyższa dawka już chroni od 77,8% do 87,5%, w zależności od szczepu patogenu.

 

Najlepszy wynik dało połączenie PfSPZ z chlorochiną. Wszystkich sześciu uczestników wykazało 100% ochronę przed malarią przez co najmniej trzy miesiące po szczepieniu.

 

„Są to bezprecedensowe wyniki dla każdej opracowywanej szczepionki przeciw malarii” – tłumaczą autorzy.

 

Ich zdaniem szczepionka może być obiecującym narzędziem zarówno dla mieszkańców terenów endemicznych, jak i dla turystów. Co roku na malarię choruje ponad 220 milionów ludzi, a około 400 tys. umiera z powodu infekcji.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wiertaranachazara

KL Dachau - eksperymenty

KL Dachau - eksperymenty pseudomedyczne nad malaria. Wstrzykiwana domiesniowo i dozylnie.
Co sie stalo sie z dokumentacja ? Czy wpadla w rece Jankesow? Jesli tak czy to jest poklosie tej szczepionki?

Portret użytkownika Zn

,,Sto procent skuteczności"?.

,,Sto procent skuteczności"?. I tak ,,bez jakichkolwiek" skutków ubocznych?. Żadnych NOP?. Czyli sezon ogórkowy trwa.    A dla jakiej to stacji ten wywiad?. Bo jak dla TVN, czy nawet dla TVP,  to skuteczność może ,,wynosić" nawet pincet procent. Tymczasem w kwestii plandemii covidowej (research przeprowadzony przez  Lurkowców z portalulurker. Nie podaję linków bo są tu niemile widziane): ...  ,,Oficjalne dane CDC agencji rządowej USA (departament Zdrowia i Opieki Społecznej - odpowiednik polskiego(?) GIS) na 324 mln szczepień (nie mylić z ilością zaszczepionych, teraz jest to 181 mln amerykanów) zmarło 5718 - czyli to jeden zgon na 31654 szczepień" https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/adverse-events.html   Zakładając że tradycyjne szczepionki mogą wywoływać zgon NOPowy średnio raz na około milion wszczepień daje to ponad 30 (trzydzieści) razy większe prawdopodobieństwo odejścia z tego świata w roli świni laboratoryjnej/ ,,człowieka" GMO. Stąd też zapewne min. brak jakiejkolwiek odpowiedzialności ludobójców dokopujących tego eksperymentu medycznego.   "Jesteś odpowiedzialny za samego siebie. W stu procentach jesteś odpowiedzialny"  https://streamable.com/zxt2tg   

Skomentuj