Niebezpieczne emisje gazów z indonezyjskiego wulkanu Dieng

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Według raportów trwają aktualnie niebezpieczne emisje gazów z wulkanu Dieng znajdującego się w środkowej części wyspy Java w Indonezji. Wśród gazów, jakie są wykrywane w dużych ilościach znajduje się dwutlenek węgla oraz siarkowodór.

 

Stężenie CO2 wzrosło w marcu z 0,01% do 2,5% w zaledwie dwa tygodnie. Pomiary są prowadzone głównie w okolicy krateru Timbang. Oprócz tego zarejestrowano wzrost stężeń tak zwanych gazów magmowych, czyli w tym wypadku siarkowodoru (H2S). Wulkanolodzy zwracają również uwagę na zmianę koloru jeziora kraterowego.

 

Z powodu wysokiego stężenia CO2 zaleca się nie zbliżanie się na mniej niż kilometr od krateru, ponieważ istnieje ryzyko uduszenia. Naukowcy indonezyjscy podnieśli stan alarmowy dla wulkanu Dieng do najwyższego, trzeciego poziomu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj