Gwałtowna erupcja indonezyjskiego wulkanu Tangkuban

Kategorie: 

Góra Tangkuban położona jest zaledwie 30 km od Bandung, stolicy indonezyjskiej prowincji Jawa Zachodnia. Wczoraj wulkan wszedł w aktywną fazę erupcji. Przez kilkadziesiąt lat wulkan był w stanie głębokiego snu, ale w marcu br. obudził się ponownie.

Szczególne zagrożenie Tangkuban stwarza jednak obecnie. Wszystkim ostatnim trzem wybuchom towarzyszyły drobne wstrząsy przez weekend i na początku tygodnia. Góra obserwowana jest przez grupę wulkanologów. Podnoszony jest poziom zagrożenia.

 

Obecność ekspertów jest uzasadniona. Wulkan wydaje groźne pomruki. Zagrożone są osady ludzkie. Tangkuban jest atrakcją turystyczna. Jego aktywność przyciąga ciekawskich turystów. Dzisiaj można było zbliżać się do wulkanu na odległość 1,5 kilometra. Mieszkańcy, których najprawdopodobniej czeka ewakuacji, zobligowani są do słuchania i monitowania lokalnych wiadomości dotyczących spodziewanych erupcji.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj