Silna erupcja wulkanu Sinabung w Indonezji

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wulkan Sinabung przez ponad 400 lat pozostawał uśpiony, ale w sierpniu 2010 roku wszystko się zmieniło i od tego czasu okresowo żywioł ten staje się poważnym zagrożeniem dla pobliskich osiedli.

 

Najnowsza faza aktywności rozpoczęła się dzisiaj o 9:32 czasu lokalnego. Początkowo wyglądało to na tyle poważnie, że miejscowy instytut wulkanologiczny ogłosił czerwony, najwyższy poziom zagrożenia dla lotnictwa. Potem jednak emisja wulkaniczna nieco się uspokoiła, co skutkowało obniżeniem alarmu do poziomu pomarańczowego.

 

W obrębie wulkanu Sinabung obserwuje się duże przepływy piroklastyczne,  które mogą spowodować wiele zamieszania w osadach znajdujących się poniżej wulkanu. Groźne są cały czas opady popiołu, ale też fragmenty skalne, które mogą być ciskane na duże odległości.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zibi

Witam pytanie czy na pewno

Witam pytanie czy na pewno szukasz czy chcesz prowokować,po pierwsze to nie jest żaden demon a twarze którymi jesteśmy otoczeni z chmur a widziałeś drugiego,chcesz więcej to na pewno nie jest portal na takie sprawy proponuje innemedium, a tak ci powiem że nie wiem kim jest Warszawa mówią Wars i Sawa ale wiesz jak to jest,może bardziej byś mnie oświecił z Warszawą                                                                                                                                                                                                                                  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49db7ac4e50767a7.html

Portret użytkownika nalepka

Wybacz ale dając screeny w

Wybacz ale dając screeny w takiej jakości jesteś śmieszny... w takiej pikselozie to można doszkiać się wszystkiego... A jescze bardziej śmieszne jest szukanie demonów w kłębach dymu, pyłyu czy kurzu.  Takich "twarzy" można dpoatrzeć się setki polując na nie na filmikach z serwisów z filmikami. Wyobraź sobie ile byś tego nałapał gdybyś stał pod takim wulkanem z jakimś super sprzętem do nagrywania... Bez przesadyzmów i popadania w paraoje.

 

Portret użytkownika DaroShadow

Warszawa, jaka jest każdy

Warszawa, jaka jest każdy widzi. Ogólnie nic ciekawego ale to jednak tutaj zapadają najważniejsze decyzje dotyczące teraźniejszości i przyszłości Polski. Zadziwiające jest to, że odkąd król/rząd Rzeczpospolitej rezyduje w Warszawie, Polska nie potrafi na dłużej utrzymać pokoju na swoim terytorium ani zapewnić warunków powodujących wzrost bogactwa swoich mieszkańców. Dlaczego ? Jest na to pewne wytłumacznie. Jak twierdzą "historycy", nazwa polskiej stolicy pochodzi od jakiegoś rycerza "Warsza", który posiadał był wieś na terenie obecnego miasta w XII lub XIII wieku. Nawet jeżeli na prawdę istniał (nie ma na to żadnych dowodów !) kiedykolwiek jakiś "Warsz" to niewiadomo kiedy dokładnie żył. Ale jak twierdzą źródła, jeszcze w średniowieczu Warszawa była nazywana Warszowa. Takie same zaś miano nosi jeden z demonów z irańskiej mitologii ! Każdego dnia miliony ludzi wypowiadają imię sługi Arymana nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Może to przypadek, jednak wiele wskazuje, że te miasto jest po prostu przeklęte. Jeżeli władze urzędują w tak demonicznym miejscu nie może dziwić fakt, że wszelkie reformy i próby naprawy kraju kończą się zazwyczaj klęską. Gdy czyta się o okrucieństwach jakich dopuścili się Niemcy w czasie Powstania Warszawskiego można odnieść wrażenie, że Warszawa - Warszowa była polem bitwy na którym starły się z Polakami najprawdziwsze zastępy Arymana, który chciał pokazać do kogo należy te miejsce. Cóż, kaprys fanatycznego katolika, Zygmunta III Wazy zdecydował, że stolica Polski znajduje się w tym miejscu . Może to przypadek, a być może po prostu złego podświadomie ciągnie do zła ? JHVH = Aryman ? Kto wie. Pewne jest jednak to, że Polska nie odzyska swej chwały dopóki jej stolicą będzie Warszawa ! Warszawa to symbol 400 lat klęsk. Warszawa to cmentarz, na którym leży 250.000 ofiar samobójczych skłonności narodu polskiego, zaszczepionych mu przez romajski katolicyzm. Czas obalić zmurszałe słupy czasu. Stolica powinna być w Górach Świętokrzyskich - tam gdzie wszystko się zaczęło.  
http://chrobacja.prohosts.org
 
Jesli to prawda to dość ciekawy zbieg okoliczności z tym zdjęciem 

Skomentuj