Naukowcy stworzyli prototyp statku kosmicznego, napędzanego parą

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naukowcy z Uniwersytetu Centralnej Florydy uważają, że opracowana dawno temu technologia może zrewolucjonizować misje kosmiczne. We współpracy z prywatna firmą Honeybee Robotics, specjalizującą się w technologii kosmicznej i wydobywczej, zbudowano prototyp statku kosmicznego z napędem parowym.

 

Konstruktorzy twierdzą, że ich wynalazek pozwoli wykonywać loty kosmiczne z jednego ciała niebieskiego do drugiego, a misja nie będzie ograniczona czasowo. Zakłada się, że na asteroidach, księżycach i planetach może znajdować się woda. Naukowcy chcą wykorzystać ją jako paliwo.

 

Zespół zaprojektował i zbudował statek kosmiczny wielkości mikrofalówki o nazwie WINE (World Is Not Enough). Urządzenie zostało już przetestowane w warunkach symulujących powierzchnię asteroidy i wykazano, że statek kosmiczny potrafi wydobyć z gleby wodę, przekształcić ją w paliwo i unieść się nad powierzchnią z pomocą małych silników, napędzanych parą.

Wizualizacja

Naukowcy uważają, że ich wynalazek mógłby wylądować na dowolnym obiekcie kosmicznym, cechującym się obecnością wody i niskiej grawitacji. Phil Metzger, planetolog z Uniwersytetu Centralnej Florydy powiedział, że taki statek kosmiczny mógłby eksplorować kosmos praktycznie bez końca.

 

Prace nad tą technologią trwają od trzech lat. Agencja NASA wykazuje zainteresowanie tym rozwiązaniem, dlatego pomogła sfinansować wstępne badania. Zespół naukowców poszukuje teraz nowych partnerów, którzy pomogą wynieść statek kosmiczny WINE z laboratorium i wysłać go w kosmos.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika keri

Otóż to, w kosmosie jeśli

Otóż to, w kosmosie jeśli będzie woda, to zrobią z niej paliwo, a na Ziemi jest woda a paliwa z niej nie ma.

Albo łżą o tym, co w kosmosie, albo łżą Ziemian odnośnie znanych sposobów pozyskiwania energii. Już nie kontaktują, gdzie i o czym sieją fałsz, ważne dla nich, że zgarniają za te brednie forsę.

Portret użytkownika baca

no cóż słowo zawsze staje się

no cóż słowo zawsze staje się ciałem jak jest szczerze i od serca... a o telegonii media milczą jak zaklęte, czyż nie?

teraz chyba napisze o tym bezkrwawym zamachu na prezydenta podczas Wielkiej Orkiestry Świętaj Pamięci, bo szopka przybiera monumentalne rozmiary...

 

Strony

Skomentuj