Powstał pierwszy silnik odrzutowy, wyprodukowany za pomocą drukarki 3D

Kategorie: 

Źródło: Monash University
Drukarki 3D, które początkowo mogły tworzyć jedynie przedmioty codziennego użytku, dziś są w stanie wydrukować żywność a nawet broń. Tymczasem naukowcy z Monash University dokonali przełomu, drukując pierwszy na świecie silnik odrzutowy.

 

Wynalazek powstał dzięki laserowej drukarce 3D i natychmiast znalazł się w centrum zainteresowania takich firm jak Boeing czy Airbus. Możliwość wydrukowania silnika odrzutowego jest czymś zupełnie nowym. Profesor Xinhua Wu wyjaśnił, że największą zaletą stosowania drukarki 3D jest szybkość produkcji - silniki odrzutowe powstają od 6 do nawet 24 miesięcy. Tymczasem części do ich wynalazku opracowano w dwa tygodnie.

 

Co więcej, korzystając z drukarki 3D można zmniejszyć koszty produkcji oraz zredukować ilość odpadów nawet do 100%. Zespół naukowców z Monash University utworzył kilka lat temu własną firmę Amaero, która dokonała tego przełomu i chce zostać światowym liderem technologii druku 3D.

 

 

Źródło: http://www.scienceinpublic.com.au/media-releases/monash-avalonairshow-2015#more-20018

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maaaarcin

Technologia jest naprawdę

Technologia jest naprawdę genialna, stosujemy czasem w pracy i naprawdę oszczędza czas oraz gwarantuje idealna spójność pracy, która w technice odlewania metoda wosku traconego nie zawsze gwarantuje odpowiednie rezultaty.

Portret użytkownika Bartosz

to są drukarki 3d, drukowanie

to są drukarki 3d, drukowanie polega na nakładaniu warstw spieków określonych metali, co najciekawsze, taka metoda pozwala na wykonanie elementów, które w normalnej technologii obróbki skrawaniem są niewykonalne, czyli tzw. nietechnologiczne. np kulka w zamknietym pudeleczku metodą drukowania powstaje równoczesnie pudełeczko i kulka, natomiast metodą klasyczną musialaby najpierw powstać kulka i pudelko, a potem należałoby tę kulke jakoś do środka wsadzić i zamknąc pudełko.
Ta technologia ma przyszłość, pozwoli na ograniczenie czasu produkcji, a że w Chinach pojęcie praw autorskich w praktyce nie istnieje, to ...

liczy się gospodarka głupcze

 

Skomentuj