Naukowcy z Harvardu stworzyli metaliczny wodór

Kategorie: 

Źródło: R. Dias and I.F. Silvera

Przez blisko 100 lat naukowcy marzyli o przekształceniu wodoru w metal. W końcu to się udało, a wynalazek może zrewolucjonizować technologię oraz podróże kosmiczne.

 

Według informacji zamieszczonych w czasopiśmie Science, alchemikom z Uniwersytetu Harvarda w końcu udało się stworzyć niewielką ilość najrzadszego i prawdopodobnie najbardziej wartościowego materiału na naszej planecie. Metaliczny wodór może zrewolucjonizować technologię, umożliwiając tworzenie superszybkich komputerów, lewitujących w powietrzu pociągów i ultrawydajnych pojazdów oraz znacznie poprawić funkcjonowanie prawie wszystkich urządzeń, wykorzystujących energię elektryczną. Może też pozwolić ludzkości na odkrywanie przestrzeni kosmicznej, jak nigdy dotąd.

 

Perspektywa tej świetlanej przyszłości może być zagrożona, jeśli następny krok naukowców, czyli ustalenie, czy metal jest stabilny w normalnych warunkach ciśnienia i temperatury, nie przebiegnie zgodnie z planem. Profesor Isaac Silvera, który wspólnie z doktorem Ranga Dias dokonał przełomu, powiedział:

Jest to pierwsza w historii próbka metalicznego wodoru na Ziemi, więc patrzymy na coś, co nigdy wcześniej nie istniało.

W tej chwili mały kawałek metalu może być postrzegany tylko przez dwa diamenty, które zostały użyte do ściśnięcia ciekłego wodoru przy temperaturze znacznie poniżej zera. Próbka pozostaje uwięziona w tym zdumiewającym uścisku, ale w ciągu najbliższych kilku tygodni, naukowcy planują ostrożnie zmniejszać ciśnienie. 

 

Profesor Silvera podkreśla, że nawet 15 procent energii jest tracone w wyniku jej rozpraszania podczas przesyłu mocy, a stworzenie przewodów z nowo odkrytego materiału, a następnie wykorzystanie ich w sieci elektrycznej, może to zmienić. Metaliczny wodór może również ułatwić ludzkości odkrywanie naszego Układu Słonecznego, służąc jako paliwo rakietowe, prawie cztery razy bardziej wydajne niż najlepsze obecnie dostępne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Ciekawe... czyli metaliczny

Ciekawe... czyli metaliczny wodór jest z 12 razy bardziej kaloryczny przy spalaniu od benzyny... źródło energii było by świetne... i już widzę wykorzystanie w przemyśle zbrojeniowym. Bomby termobaryczne dużej mocy... kilkaset kilogramów, a bumm jak przy atomówce. Ale podobno uzyskanie pochłania mnóstwo energii i stabilność jest nadal nieokreślona... hmm... zabawa dla bogatych... hehehe.

Portret użytkownika keri

Ano, wg nałukofców lecimy

Ano, wg nałukofców lecimy okrakiem na Ziemi milion km/h (prędkość wokół osi Ziemi + prędkość Ziemi wokół Słońca + prędkość Ziemi ze Słońcem wokół centrum galaktyki, dodane wektorowo).

Trzeba dużego zamroczenia, aby w to uwierzyć, lecz takich nie brakuje Smile

Nie ma ani jednego dowodu na jakikolwiek ruch Ziemi, doświadczenia, które miały dowieść ruchu Ziemi wskazywały, że nie ma ruchu i te doświadczenia są ukrywane (można do nich dotrzeć).

Zaznaczam, że wahadło Foucautla dowodzi, że jest ruch między Ziemią a sklepieniem nad Ziemią i nie wskazuje, które z nich jest w ruchu.

Portret użytkownika Spooky

Zgodnie z teorią względności

Zgodnie z teorią względności nie jesteś w stanie określić, co stoi w miejscu a co się porusza w przestrzeni kosmicznej. Ruch może być opisany tylko relatywnie wobec innych obiektów. Więc owszem, można założyć że Ziemia się nie porusza a wszystko inne rusza sie 'wokół' niej. Jednak wówczas opis ruchu tych obiektów jest niezwykle skomplikowany a czasami wręcz niemożliwy do określenia. Jeśli jednak przyjąć że Ziemia kręci się wokół własnej osi, obraca wokół Słońca, a cały układ słoneczny porusza się wokół centrum galatkyki, to opis ruchu pozostałych ciał niebieskich staję się niezwykle prosty i przejrzysty. Zatem z jakiego powodu mamy zakładać, że poprawniejszym opisem jest ten pierwszy? W imię naszego egocentryzmu? Nie jesteśmy pępkiem wszechświata

Portret użytkownika keri

Kiedyś już tu podawałam i

Kiedyś już tu podawałam i wstawiałam linki. Nie chce się powtarzać. Możesz sobie wygooglować.

Podaj dowód na ruch Ziemi Smile

Nie odbijaj, że mam udowodnić coś, czego nie ma. Udowodnij, że coś jest !

Antychryście, to właśnie jest podstawowa obecnie metoda dowodowa astronomii:

Jeden astronom twierdzi, że na planecie odległej o 100 mln lat świetlnych mieszkają ludziki z czterema palcami u ręki. Zgodnie z logika matematyczną, nikt nie jest w stanie znaleźć dowodu, że tak nie jest. Hipoteza ta bez żadnego dowodu za pomoca propagandy staje się teorią, potem oficjalna teorią.

Następny astronom wymyśla, że na sąsiedniej planecie mieszkają ludziki, które noszą żółte kubraki. Ta wyssana z palca hipoteza staje się potwierdzeniem poprzedniej hipotezy, gdyż obie wskazują na zamieszkiwanie planet przez różne ludziki.

Cała oficjalna astronomia to kit.

Portret użytkownika Antychryst666

Oto dwa powody zagadką dla

Oto dwa powody zagadką dla ciebie będzie dociec jakie !!! Nawet nie pytaj jak nie wiesz jestes żydowizną skazaną na Zagłade .Więc raczej się wysil .Co przedstawia pierwsze zdjecie ??? Jakim sposobem zostało wykonane drugie zdjęcie ???

Czas start (nieograniczony oczywiscie w granicach możliwosci )

Pocżatkiem wsystkiego jest ruch wirowy.A powyżej to absolutnie nic.Czyli nic jest wszystkim a wszystko niczym !!!

Portret użytkownika YoloTroll

Ponieważ odległość pomiędzy

Ponieważ odległość pomiędzy nami a najbliższymi widocznymi gwiazdami jest tak ogromna, iż nasza pozycja w obiegu w okół słóńca jest nie istotna. A prędkość naszego układu w okół centrum galaktyki(biorąc pod uwagę odległość jaką ma do przebycia) jest znikoma, więc obserwując coś powiedzmy nawet całe życie, nie jesteśmy w stanie zauważyć różnic w pozycjach.

Strony

Skomentuj