Naukowcy opracowali urządzenie, które umożliwia sterowanie psem

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Zdanie "najlepszy przyjaciel człowieka" może szybko zamienić się na "najlepszy niewolnik człowieka". Wszystko za sprawą kolejnych osiągnięć technologicznych które mają sprawiać, że psy stają się znacznie bardziej posłuszne poprzez dosłowne sterowanie nimi.

 

Jeff Miller i David Bevly z Departamentu Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie w Alabamie opracowali specjalne urządzenie dla psów, które są szkolone do wykrywania ukrytych ładunków wybuchowych, narkotyków czy szukania ludzi uwięzionych pod gruzami. Naukowcy twierdzą, że zdolność autonomicznego sterowania zwierzęciem zaszła na bardzo wysoki poziom i daje wielkie możliwości.

 

Urządzenie znajduje się w niewielkiej kamizelce, przeznaczonej dla psa i zawiera mikroprocesor, bezprzewodowe radio, odbiornik GPS oraz system informujący o położeniu i kursie zwierzęcia. Pies może być sterowany dzięki wbudowanym module dowodzenia, który wytwarza odpowiednie tony i wibracje, a człowiek jest w stanie wydawać mu rozkazy nawet za pomocą smart phone'a.

 

Naukowcy zdołali już nawet przetestować ten nieludzki wynalazek i wykazano, że pies zachowuje posłuszeństwo i wykonuje rozkazy z dokładnością do 98%. Powstanie tej technologii tłumaczy się faktem iż człowiek nie zawsze jest w stanie przedostać się do trudno dostępnych miejsc. Ponadto, wydawanie psu poleceń może okazać się niemożliwe gdy znajduje się w hałaśliwym otoczeniu, lub gdy zwierzę po prostu nie słyszy.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nitjer

Gdy uczeni wymyślą sposób na

Gdy uczeni wymyślą sposób na sterowanie szympansami i gorylami, a te jako stworzenia dość inteligentne zdołają kiedyś mimo wszystko wyzwolić się z takiego systemu sterowania, rozwój sytuacji może pójść w kierunku znanym z filmów z cyklu "Planeta małp". Takim opcjom może jednak skutecznie zapobiec rosnące w siłę lobby bioetyczne. Ma ono sukcesy w postaci skłaniania instytucji naukowych do rezygnacji z przeprowadzania wszelkich eksperymentów na małpach człekokształtnych. Może więc system sterowania dla tych gatunków nie zostanie nigdy opracowany. Choć pewnie jakieś tajne ośrodki wojskowe i w tym kierunku będą pracować. Psy są bowiem bardzo inteligentne, ale nie posiadają tak szczgólnie przydatnych do wszelkich skomplikowanych manipulacji rąk. I ten fakt może przesądzić, że jednak w przyszłości niewykluczone staną się scenariusze rodem ze znanego cyklu filmów s-f.

Portret użytkownika pies

juz dawno  to stosuja kto

juz dawno  to stosuja kto zamiast nurkow babki fundowal  w II wojne swiatowe  statkomj[delfiny]obecnie tak wykozystuja pieski o podkladnia ladunkow w iraku i innych krajachwszedzie tam gdzie sie sami boja wlesc amrykance ,sku.....sami by se do jajek przypieli paru by ubylo mordercow zwierzat.bo pies wie ze zginie 

Portret użytkownika gość

Coś podobnego do sterowania

Coś podobnego do sterowania psów było opisane w pewnej książce Wojciechowskiego "Nowoczesne zabawki...." Tam było sterowanie impulsami elektrycznymi, a książka ta była wydana w latach sześćdziesiątych  :-)

Portret użytkownika gregluc

toc przeciez juz ruskie

toc przeciez juz ruskie szariki były tak tresowane na kamikadze bez żadnych implantów. Teraz wogole nie beda musieli tresowac piesków tylko wszczepią im implant a nastepnego dnia przeczytamy w gazetach o nowym WTC albo innych terorystach. Niestety kij ma 2 konce, i tak samo jak dynamit miał pomoc ludzkosci w rozbijaniu skłał tak samo bedzie i z tym patentem, szlachetny cel wysyłania psiaków podczas trzesień ziemi zacmi z pewnościa aspekt wojskowy o którym oczywiscie oficjalnie nikt nie wspomni.
 

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika koszerny

Czas chyba coś zrobić z tymi

Czas chyba coś zrobić z tymi naukowcami. Mają zapędy zupełnie jak "naukowcy" w III Rzeszy. Jak nie karmienie nas pestycydami i hormonami tudzież GMO to przerabianie zwierząt na zdalnie sterowane. Chorzy psychicznie, zarozumiali buce.

Portret użytkownika Etno

Czyli masz na myśli ogólnie

Czyli masz na myśli ogólnie zwierzęta, którymi można sterować dzięki wszczepionym implantom/czipom? Jeżeli tak to technologia taka jest zapewne już w użyciu na ludziach. Kilka wydarzeń z ostatnich lat/miesięcy mogą na to wskazywać.

Portret użytkownika Człowiek Człowiekowicz

Wydaje mi się, że musiałaby

Wydaje mi się, że musiałaby to być o wiele bardziej skomplikowana technologia. Człowiek jest nosicielem cechy, jaką jest złożona rozumność i wolitatywność. Poza tym w grę wchodzi poczucie własnej wartości, duma i wiele innych przyludzkich instancji umysłowych czy wartości, którym hołduje. Ostatnio był artykuł o przesłaniu polecenia z jednego ludzkiego mózgu do drugiego, ino człowiek miał świadomosć tego, co robi i że intencja polecającego jest poddana jego woli. Musiałaby to być o wiele bardziej złożona technologia, ale kto wie, kto wie... Na pewno przy udziale podobnej technologii możnaby było wydawać człowiekowi polecenia, ale ten wykonywałby je jedynie wtedy, kiedy by uznał, że należy postępować wedle dyrektyw zawartych w poleceniu.

Strony

Skomentuj