Microsoft wyposaży amerykańskie wojsko w zestawy HoloLens

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Microsoft otrzymał 480 milionów dolarów, aby wyposażyć amerykańskie wojsko w zestawy holograficzne do wykrywania wrogów na polu bitwy.

Departament Obrony USA uważa, że umowa zwiększy skuteczność działań żołnierzy i na polu bitwy da im przewagę nad wrogiem. Rzecznik Microsoftu dodał, że technologia rozszerzonej rzeczywistości pomoże wojsku w podejmowaniu lepszych decyzji i szybszej identyfikacji przeciwników.

 

Gigant technologiczny dostarczy armii Stanów Zjednoczonych około 120 tysięcy sztuk urządzenia HoloLens. Każdy zestaw wyświetla wirtualne obrazy w świecie rzeczywistym, a użytkownik może wchodzić z nim w interakcję za pomocą gestów.

HoloLens zostało zaprezentowane po raz pierwszy w 2015 roku, lecz do tej pory jest dostępne wyłącznie na użytek komercyjny. NASA wykorzystuje urządzenie do projekcji hologramów Marsa, dzięki czemu naukowcy mogą odkrywać czerwoną planetę, a Ford i Volvo używają go do projektowania samochodów. 

 

Jak informuje Bloomberg, wojsko zażyczyło sobie, by sprzęt posiadał takie funkcje, jak czujniki termiczne, noktowizor i zdolność sprawdzania parametrów życiowych.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika &

aż dziw bierze że coś tak

aż dziw bierze że coś tak śmierdzącego i ohydnego jak człowiek (bez mydła ani rusz) wymyśla takie rzeczy. Ludziom to proca pasuje, takie wynalazki to bardziej kosmici, którzy na pewno nie cuchną z każdego kąta i otworu ciała.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Pisać mi się nie chce to

Pisać mi się nie chce to napiszę krótko: Windows ma backdoor-y ... a co jeśli zdolny Ruski albo Chiński haker zhakuje to gówno? Po drugie. Taka technologa przypomina mi gadający wózek znanego fizykała sralucha czy coś tam hawkałainsa, wózek gada ale autor tekstu jest nieznany. Ta technologia to nic innego jak kontynuacja czarnego kamienia w Mekka, pedo arab wkłada łeb do nocnika i słyszy głos ... a teraz także zjeb z szatańskiego państwa włoży łeb do nocnika.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj