Bill Gates oskarża ludzi o sprawianie, że sztuczna inteligencja Microsoft Bing wygląda „głupio”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Bing AI popełnia błędy i mówi „dziwne rzeczy”, ale tylko dlatego, że jest sprowokowany, twierdzi Bill Gates. Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, wyraził zaufanie do sztucznej inteligencji (AI) i stwierdził, że „nie stanowi ona zagrożenia” dla ludzi.

 


„Jest wielu ludzi, którzy próbują sprawić, by sztuczna inteligencja wyglądała głupio” – dodał miliarder w wywiadzie dla Financial Times.

 

„Technologia, z której korzysta obecnie większość ludzi, jest przestarzała o jedną generację” — dodał Gates. Zaznaczył, że bardziej zaawansowana wersja zostanie szerzej wprowadzona później.

 

Wcześniej kilku użytkowników wyraziło zaniepokojenie chatbotem Bing AI firmy Microsoft po tym, jak odpowiedział na zapytania w „niezrównoważony” sposób. Jednak firma wprowadziła już zmiany w bocie po skargach.

 

Według Microsoftu, jeśli użytkownicy rozmawiają z chatbotem Bing przez dłuższy czas, można go „sprowokować” do nieoczekiwanej odpowiedzi. Gates zauważył w wywiadzie dla Financial Times, że Bing wciąż popełnia błędy i mówi „szalone rzeczy”, ale dodał, że wymaga to „odrobiny prowokacji”. Oskarżył ludzi o to, że sprawiają, że Bing AI Microsoftu wygląda „głupio”.

 

Współzałożyciel Microsoftu uważa, że sztuczna inteligencja może doprowadzić do pewnej redukcji siły roboczej, ale odegra znaczącą rolę w energetyce odnawialnej. Gates powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat dokładność i możliwości sztucznej inteligencji będą szybko rosły.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Mi Mietek pod sklepem

Mi Mietek pod sklepem powiedział, że Bill Brama jest zadaniowcem, okradł kolegę na studiach z poysłu, niczym ten od FB, jego tata  był najważniejszym Eugenikiem na Świecie, dostał wsparcie CIA w celu stworzenia Windy będącej największym szpiegiem na Świecie, i komu tutaj wierzyć????????????? Po co i na co promujecie na ZnZ tego tetryka, czy tej energii nie lepiej wykorzystać rozwiaszając po ieście listó gończych zatą kanalią. Miliony plakatów miały by oddźięk w CNN albo FOXnews, wtedy byście napisali, że coś udało się.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika chazarska logika

MAZUREK DĄBROWSKIEGO

MAZUREK DĄBROWSKIEGO
(POLSKI HYMN NARODOWY)
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.
Marsz, marsz Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.
Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.
Marsz, marsz Dąbrowski...
Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze.
Marsz, marsz Dąbrowski...
Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany —
„Słuchaj jeno, pono nasi,
Biją w tarabany”.
Marsz, marsz Dąbrowski.

Portret użytkownika ergerg

To tak jak kiedys koledzy w

To tak jak kiedys koledzy w podstawowce chwalili sie zew chodza na karate i moga mnie polozyc jednym ciosem, zawsze jak im nie wyszlo to mnie instruowali gdzie mam chwycic zeby cios zadzialal- oczywiscie moja wina bo nie wiem gdzie chwycic tak i z ta sztuczną słusdznie nazwane inteligencja )

Portret użytkownika Emeryt

spowodowało to że w wieku 58

spowodowało to że w wieku 58 lat zamontowałem po chyba 20 urazach system Linux obok Windowsa. Nie jest to trudne a 20 razy bo ciągle mi coś nie pasowało albo coś wykasowałem, albo mi pliki na dysku w partycjach pozmieniało na jakieś inne i musiałem wpisywać coś w czarnym okienku. Teraz mam Linux obok Windowsa i p..... przeglądarka Edge nie wyświetla mi ciągle temperatury na dolnym pasku! Nie będzie mi system mówił co mam oglądać jaką jest temperatura i notorycznie się przełączał w stan w którym go nie można wyłączyć! Chyba wystarczy że mnie telefon monitoruje!!! Niestety ten Linux to też trzeba się trochę podzielić jeśli ktoś ma większe potrzeby ale dla żony w Internecie całkowicie się nadaje. Problemem jest to że zdominowali cały świat! A win10 tylko przez jeden dzień wyświetlał komunikat że chce kodów, z 7 nie przyjmował. W sumie mogłem jeszcze 7 ściągnąć i spróbować czy przyjmie kody ale mam dość instalacji! W czarnym Internecie to jakieś głupoty są kilka stron i nic więcej i mam wrażenie że opowiadają o tym niestworzone rzeczy ile to jest informacji a g.... można znaleźć jak dla mnie 58 ale walka trwa!

Portret użytkownika Agata Kopsnij

A słyszeliście że ten

A słyszeliście że ten humanitarny dobrodziej bierze się za ulepszanie składu piwa w polsce, i kapeć,  nie napijemy się piwka. A wiadomo że i tak to był bełt ale teraz będzie to nowoczesny bełtus z nanotechnologią w pakiecie.

Z tego co widzę po kowidozie to proszę państwa bezspornie wychodzi na to że, ten mundry inaczej naród lubi eksperymenty bio-chemiczne.

Wódkę pędzić, piwo warzyć , a od bogatych filantropów kupowac jak najmniej.

Ale to mało tego bo ten wizjoner podobno hoduje se komary w celu takim aby za ich pomocą roznosić "lekarstwa" Smile , ponoć w krajach 3-go swiata ten proceder robi, tam gdzie można każdego łatwiej kupić. Ten to ma rozmach, jak on bardzo chce ten świat zniszczyć.

Podobno tego dziadygę ścigają w kilku krajach mniej dymokratycznych za zbrodnie na ludzkości a wy dalej korzystacie z windowsa. A fuj bleeee.....

Kiedyś myślałam że takie rzeczy to tylko we filmach panie. A tu cyk, budzisz się rano i oczom nie dajesz wiary.

 

Portret użytkownika axell69

A panienka Agatka  to z

A panienka Agatka  to z jakiego systemu operacyjnego  korzysta  i moze Kopsnie nam   jakąś podpowiedź  bo tacy  naiwni byliśmy  i  niczego  nie zauważyliśmy ,  a  fuj     z takim szyciem 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj