Nowe zarządzenie Donalda Trumpa dotyczy usunięcia aplikacji TikTok ze smartfonów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według Reutera dekret podpisany przez prezydenta USA Donalda Trumpa zakazujący wszelkich transakcji z chińskim ByteDance i jego spółkami zależnymi może wymusić na App Store i sklepach Google Play oferowania aplikacji TikTok konsumentom. Określono to wyraźnie w treści nowego dekretu.

W tekście zabronione transakcje można rozumieć jako umowy zapewniające dostępność TikTok w sklepach z aplikacjami, „kupowanie reklam na TikTok i akceptacja warunków umowy użytkownika podczas pobierania aplikacji”. Te informacje nie zostały jeszcze zweryfikowane przez Google i App Store.

 

Wcześniej amerykański lider podpisał dwa dekrety zakazujące wszystkich transakcji z ByteDance i jej spółkami zależnymi. Zakazane są również transakcje związane z portalem społecznościowym WeChat i jego właścicielem, tj. chińskim gigantem internetowym Tencent, a także jego spółkami zależnymi. Zakazy w obu przypadkach wchodzą w życie pod koniec września, po ogłoszeniu rozporządzeń.

 

3 sierpnia br. Trump ogłosił, że Microsoft lub inna amerykańska firma musi kupić TikTok do 15 września, w przeciwnym razie sieć społecznościowa zostanie zakazana w USA. 31 lipca prezydent zapowiedział, że planuje zakazać TikTok w tym kraju, a Bloomberg powiedział wcześniej, powołując się na źródła, że Trump zmusi ByteDance do rezygnacji z udziałów w TikTok w Stanach Zjednoczonych, aby firma nie mogła kontrolować działalności.

 

Obawy administracji USA o sieć społecznościową wynikają z zarzutów, że jej kierownictwo angażuje się w propagandę i przekazuje dane użytkowników aplikacji władzom chińskim.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i proszę, niewiele trzeba

No i proszę, niewiele trzeba było czekać na lokaja.Duda się absolutnie dostosował a jakże.Pan rządzi lokaj musi. Polacy jak wy chcecie sobie zapracować na  prawdziwy szacunek świata wobec Polski i Polaków, wobec siebie na wzajem ?  Pomyśleć, że tak jest od zawsze !!!!!  Z drugiej strony.Czy istnieje jakiś sposób żeby to zmienić ? Żeby te opinie nieprzychylne, refleksyjne zniknęły ? Jest taki sposób ! Należy sie pozbyć oceniających ! WROGÓW małych i duźych i Białych i Czerwonych i Sovietof  i..... znowu wszystko wam będzie grać i buczeć w naturalnej kwadraturze koła szaleństwa waszego.

Portret użytkownika Kwazar

Dopada mnie taka ponura

Dopada mnie taka ponura refleksja ( po DETOXIE) , że w USA to sobie najlepiej radziąz właśnie z "takimi problemami" jak usunięcia aplikacji TikTok ze smartfonów.Poza tym, już do niczego więcej to się janki nie nadają.Nie no, wróć ! Do wywołania III WŚ to spoko. Masakry ludzkości to się nadają kałboje ale to jest w końcu niezbyt trudne Tak w sam raz na janków miarę szyte i to w białym domu Smile DETOX !!! 

Portret użytkownika baca

kurde czekam na dekret

kurde czekam na dekret wykonawczy Trampka żeby microsoft do 15 sierpnia zakupił od Polski ministra zdrowia i sejm do przetestowania nowej szczepionki....

na Morawieckim jedynie żadnych eksperymentów medycznych bym nie robił bo jeszcze wyjdzie na jaw, że to nie jest człowiek tylk kasa fiskalna - das terminator przysłany przez dojcze bank z przyszłości

 

Skomentuj