PiS chce sprowadzić do Polski jeszcze więcej amerykańskich żołnierzy przed przyszłorocznymi wyborami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Paweł Soloch z Biura Bezpieczeństwa Narodowego poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość planuje sprowadzić do Polski jeszcze więcej amerykańskich żołnierzy przed wyborami prezydenckimi, które będą miały miejsce na jesień przyszłego roku.

Według najnowszych doniesień, Prawo i Sprawiedliwość uważa, że zwiększenie liczebności amerykańskich oddziałów w Polsce jest niezbędne, aby odeprzeć ewentualne zagrożenie ze strony Rosji.

 

Analitycy sugerują, że stworzenie amerykańskiej bazy w Polsce mogłoby pokazać wyborcom, że PiS dba o bezpieczeństwo Polski i podejmuje odpowiednie działania obronne. Partia zapewne będzie chciała wykorzystać ten argument, by uzyskać więcej głosów podczas przyszłorocznych wyborów. 

 

Na chwilę obecną nie jest jednak jasne, czy plany amerykańskiej bazy Fort Trump, zaproponowane podczas wrześniowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem zostaną wdrożone w życie. Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, niebawem wyruszy do Stanów Zjednoczonych, aby przedyskutować kwestię dalszej współpracy z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa, Johnem Boltonem.

Warto przypomnieć, że podczas wrześniowego spotkania w Waszyngtonie, Andrzej Duda zapowiedział, że Polska jest gotowa zainwestować 2 miliardy dolarów w rozwój stałej amerykańskiej bazy na naszym terytorium. Paweł Soloch przyznał jednak, że do tej pory odbyły się tylko wstępne rozmowy pomiędzy Ministerstwem Obrony a Pentagonem.

 

W zeszłym tygodniu trzyosobowa polska delegacja udała się już do Brukseli, aby poinformować NATO o swoich planach rozszerzenia obecności wojsk amerykańskich. 

 

Raport przygotowany przez Kongres Stanów Zjednoczonych w sprawie obecności wojsk amerykańskich w Europie Wschodniej zostanie omówiony na wiosnę 2019 roku. Dopiero wówczas Polska będzie mogła oficjalnie potwierdzić plany i dokonać odpowiednich alokacji budżetowych.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Niech żyje Banana Repablic of

Niech żyje Banana Repablic of Poland!!! Ta jedna amerykańska dewizja to raczej do obrony posłusznej Trumpowi władzy przed społeczeństwem, bo potęcjału militarnego Rosji to nierównoważy, pomijając doktrynę A2D2 i cały kraj w zasięgu Iskandrerów i S400 etc. hehehe... Prędzej amerykanie wykorzystają sobie taką bazę jako Guantanamo, albo bazę dla operacji służb specjalnych np. przeciwko opozycji, bo kto będzie w stanie sprawdzić, czy to zwykły żołnierz na urlopie, czy agent NSA, CIA, albo innej agencji dbający o wierność sojusznika?!? Ps. Jak jeszcze mam pomyśleć, że te 2 mld $ mają iść z naszych pieniędzy zamiast na zakup sprzętu i programy modernizacyjne armii to mnie ch... trafia.

Portret użytkownika SurvivorMan

Wyborcy pookrągłostołowych

Wyborcy pookrągłostołowych debili, to równie wielcy debile!
Za rok wybory... Jeśli jeszcze raz jakieś szmaty pookrągłostołowe wygrają, nie będzie mi już żal tu niczego... A już na pewno nie tego debilnego odmóżdżonego społeczeństwa!!! Pozostanie wyjechanie stąd na Daleki Wschód, który jest przyszłością tej planety i życzenie zaorania w pizdu tego kraju! Kraju który kocham, ale który zniszczył po 90 roku zachodni debilizm!!! Kara musi być!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Taki

Cz ten palant Juda to

Cz ten palant Juda to zydowski pacholek bez mozgu ..jeszcze tego NAM brakuje Co z Polskim Wojskiem ,,,,wy Sprzedajne Kur,,,, ??? Durny Kalksztinie gdzie Polskie Wojsko w tej ukladance ????

Portret użytkownika euklides

Jeszcze się okaże, że lepiej

Jeszcze się okaże, że lepiej Polakowi bezpośrednio pod jakąś okupacją (UE, USA, Chińczyk czy nawet Kreml) niż pod rządem polinowców, pod którym jest i tak jak pod okupacją, tylko trzeba dodatkowo ten chlew z Wiejskiej wyżywić.

Portret użytkownika Jadwiga Wawa, dyskretnie, 69

"zwiększenie liczebności

"zwiększenie liczebności amerykańskich oddziałów w Polsce jest niezbędne, aby odeprzeć ewentualne zagrożenie ze strony Rosji... . ....stworzenie amerykańskiej bazy w Polsce mogłoby pokazać wyborcom, że PiS dba o bezpieczeństwo Polski " Poważnie? W to to uwierzy chyba jedynie jakaś Karyna z Warszawy Biggrin Zamiast w amerykańską to może w jakąś polską baze w Polsce zainwestować żeby chłopaki w ludzkich warunkach tą broń czyścili.

Portret użytkownika ssdssd

Przygotujcie się na ucisk i

Przygotujcie się na ucisk i represje jakich jeszcze nie widzieliście. Powolutku POPiSy się już nie kryją czyj to kraj i co czeka ogłupiałego Janusza i ogłupiałą Grażynę Kowalską. Ten nasz naród jest rzeczywiście głupi jak paczka gwożdzi.

לילה טוב, פולנים

Skomentuj