Stany Zjednoczone rozmieszczają w Izraelu system obrony antyrakietowej THAAD

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Armia Stanów Zjenoczonych przenosi do Izraela zaawansowany system antyrakietowy THAAD. Rzeczniczka amerykańskiego dowództwa poinformowała, że rozmieszczenie w Izraelu tego systemu obrony antyrakietowej miało na celu sprawdzenie zdolności amerykańskich sił zbrojnych do szybkiego zainstalowania tego typu broni na całym świecie.

Powołując się na względy bezpieczeństwa rzeczniczka odmówiła odpowiedzi na pytanie, ile czasu zajęło wojsku przeniesienie systemu antybalistycznego THAAD (ang. Terminal High Altitude Area Defense) z macierzystej bazy Fort Bliss w Teksasie do Izraela. Miejsce docelowe nie zostało jednak wybrane przypadkowo. W ostatnim czasie dochodzi do zwiększonych napięć pomiędzy Izraelem a Iranem, w związku z izraelską aktywnością w Syrii.

 

Biorąc pod uwagę ostatnią skandaliczną antyirańską konferencję wojenną, która odbyła się w Warszawie, można podejrzewać, że rozmieszczenie amerykańskiej broni antyrakietowej ma związek z przygotowaniami do ewentualnej wojny z Iranem. Systemy rakietowe takie jak THADD miałyby wtedy zapewnić dodatkową ochronę dla Izraela, który znajduje się w zasięgu irańskich rakiet.

Amerykańskie dowództwo potwierdziło, że decyzja o szybkim przeniesieniu systemu THAAD do Izraela była nie tylko testem sprawności wojska, ale również dowodem ciągłego zaangażowania USA w bezpieczeństwo Izraela. Dowództwo podkreśliło, że THAAD jest najbardziej zaawansowanym systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na świecie i ostrzegło, że amerykańskie jednostki mogą reagować szybko i stanowczo na każde zagrożenie, w dowolnym miejscu i czasie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika domino

Już nie zdemontuja.cholrne

Już nie zdemontuja.cholrne usmany jak już się zamontuja to już kaplica.debilny naród bez historii.i obsrael i hameryka.juz nawet obrażać mi się ich nie chce bo ile można.ludzie chodźcie na wybory i mądrze głosujcie.bo przyszłe wybory i do parlamentu i do sejmu będa nas ustawiać na naprawdę przyszłe lata.i nie chciałbym żeby sprzedawcy czytaj ta ruda bita fałszywa pala z brukseli pod sztandarem PokrakiOkropne i inne śmierdzące koalicję z chorgwia psl na czele ustawiamy mi przyszłość.juz mieli 8 stracone lat dla polaków.procz biedy ogólnej narodu bezrobocia i hujowych plac to tylko rozkradli stocznię i byli w stanie rozkładu hmm podobno nie rentownych kopalni które dziś mają się dobrze.dziwi mnie tylko że jest jeszcze kupa ludzi która im kibicuje.ale wiecie co to są też złodzieje,kreciarze itp którym się do dupy teraz dobierają.wiem co mówię bo mam kumpla co to całe życie na czarno a chata za milion zł.i przyjdą panowie teraz i zapytają a skąd się na to miało?ukradlo się.no to będzie kara za to przewinienie.i tacy właśnie są przeciw pis.a bo przypomnę jeszcze sowę i kwik tego co jak pluja mu na shrekowata mordę to mówi że deszcz pada,pajaca który miał być kimś z harwardu a okazał się być fletem z bazaru dla którego Polska to kraj teoretyczny no i śmieszny gajowy z bulem co to żaden szlachcic też nie jest a i zastaw srebrną i obrazy z pałacu prezydenckiego przytulił.a najważniejsze nie co powiedziane i przez kogo a kto nagrał.to jest zalosne  .jebac was.mam nadzieję że pis znowu wygra

Portret użytkownika Doktor Lekter

Trzeba czytać ze zrozumieniem

Trzeba czytać ze zrozumieniem Wink
To że jakiś system jest najbardziej zaawansowany nie zawsze oznacza, że jest najbardziej skuteczny.

Na przykła jeśli atakujemy z bliska człowieka w kamizelce kuloodpornej (bez płyt balistycznych) to skuteczniejszy jest nóż od bardziej zaawansowanego pistoletu.

Skomentuj