Boeing opatentował technologię ochronnego pola siłowego

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Koncern Boeing opatentował technologię, która może pozwolić na wyposażenie pojazdów i budynków w coś w rodzaju ochronnego pola siłowego. Idea ta znana była dotychczas głównie z prozy i filmów science fiction. Okazuje się, że stworzono technologię o bardzo podobnych funkcjonalnościach.

 

Boeing to przede wszystkim producent samolotów dla potrzeb awiacji cywilnej i wojskowej. Tym razem korporacja zainwestowała w rozwój technologii ochrony pojazdów i budynków za pomocą systemu który jest w stanie zminimalizować ryzyko ich zniszczenia. Opatentowane rozwiązanie nazywa się "systemem tłumienia fali uderzeniowej za pomocą łuku z fali elektromagnetycznej". Pole siłowe ma być w stanie chronić nie tylko obiekty stacjonarne, ale też będące w ruchu jak czołgi, samoloty czy okręty.

System zawiera specjalne czujniki, które wykrywają wybuch w bardzo wczesnej jego fazie i natychmiastowo aktywują pole ochronne stworzone za pomocą impulsów promieniowania mikrofalowego, energii elektrycznej i laserów. Dochodzi wtedy do szybkiego podgrzania i zjonizowania powietrza, które przez kilka chwil jest w stanie pełnić funkcję ochronną i rozpraszać falę uderzeniową minimalizując znacznie uszkodzenia potencjalnego celu ataku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika odważniak

Czekam na moment, kiedy

Czekam na moment, kiedy podobne rozwiązania będą mogły zostać zastosowane do wyciszanie głośnych maszyn. Np montowane przy drogach, żeby te cholerne samochody były wreszcie cicho i żeby było słychać świergot zagłuszony teraz warczeniem, albo montowane na najbardziej kretyńskim wynalazku ludzkości - na kosiarkach do trawy, konsumujących czas i enegię na syzyfowym wysiłku i marnotrawstwie, bo jakimże trzeba być idiotą, by trawę kosiarkować i wyrzucać do śmieci, a zwierzęta w gettach bez słońca karmić granulkami z fabryki zamiast puścić wolno, żeby obgryzały sobie trawniki. Szatański pomysł realizujemy.. Dlaczego?

Portret użytkownika MisternyPlan

Znajomy z Hrubieszowa pracuje

Znajomy z Hrubieszowa pracuje na przejściu granicznym, bywał też na zachodniej ukrainie. Co ciekawe, można tam niemal w każdej z miejscowości znależć knajpę, do której wstęp mają tylko banderowskie psy (tak banderowskie psy które wymordowały większość mojej rodziny). Aktualnie jak wiemy banderowcy pałają chęcia pozbawiania głów Polaków, tak więc wszelkie ukłony w stronę zachodniej ukrainy ze strony naszego rządu uważam za zdradę Polaków. Żal mi jest ukraińców ze wschodu, którzy z zachodem ukrainy się nie identyfikują i nigdy z nimi się nie bratali, uważając ich również za banderowską swołocz, potrafiącą tylko zdzierać łapówki z turystów i gości.
A co do sytuacji Rosji, to wyczytać można ostatnio że mocno gospodarka odbiła i to dzięki sankcjom. Europa zaczyna się dusić w syfie który im usa zgotowało, a sowieci rosną w siłę. Ale kto to mógł przewidzieć... rofl

Portret użytkownika Polak Słowianin

Jednym z tej czerwonej

Jednym z tej czerwonej chołoty był Swierdłow żydowski komunista, który zamordował rodzinę carską a drugim był Wiesław Gomółka antysyjonista i patriota przedstawiciel myśli neoslawistycznej w partii. To kogo wreszcie tym sierpem i młotem?

Portret użytkownika JWD

Słowianie tak samo jak

Słowianie tak samo jak aryjczycy, nigdy nie istnieli, to mit. Żaden jednolity lud nigdy się tak nie nazywał z własnej woli. Takim samym mitem są przykładowo wojownicy Jedi /czyt. "dżedaj"/. To są mity. Jeśli jest Pan słowianinem, to zapewne niechcący zarazem mitomanem. Zamieszkujący obszar obecnej Polski Sarmaci, Wandalowie i Lechici, jeszcze w ósmym wieku panowali nad tym całym obszarem pomiędzy cesarstwem Franków a na wschód bodaj do Syberii i dalej. Byli przedstawicielami óczesnej brutalnej bitnej cywilizacji obozowej /turańskiej/, która potem po chrzcie Polski zachowała się jeszcze kilkaset lat wśród okrutnego ludu Prusów, a do dzisiaj dominuje wśród pospólstwa na Ukrainie, gdzie wierchuszka jest talmudyczna. Teraz potomkowie Sarmatów, Wandalów, Lechitów, są rozsiani po całej ziemi, nie tylko w Polsce. Stąd na wielkim obszarze Ruropy ludy długotrwale mówiły językami, które z czasem się upodabniały, tym niemniej były to niezwykle różnorodne ludy, różna mentalność, zwyczaje, lokalne prawa, etc.
Jak idzie o wspomnianych Swierdłowa i Gomułkę, to obaj byli przedstawicielami cywilizacji talmudycznej, o której radzę Szanownemu Panu poczytać sobie w internecie pod hasłem "talmud". Są dostępne doskonałe opracowane komentarze poważnych analityków. Każdy Polak powinien się z tym zapoznać, bo są tam wymienione oryginalne cechy, które przeciętnych rodowitych Polaków oburzają. Cywilizacja talmudyczna nie jest jak nasza monarchiczna cywilizacja łacińska personalistyczną, tylko jest zupełnie kolektwna. Ma zasady pisane, ale najważniejsze są tajne przekazy ustne przekazywane przez starszych i mądrzejszych prorokom mniejszym, a ci przekazują je mediom i pospólstwu do bezdyskusyjnego wierzenia i bezwzględnie nakazanego myślenia, zmieniającego się pragmatycznie zgodnie z talmudyczną zasadą "cel uświęca środki" w zależności od aktualnego etapu mądrości..
 
Marksizm, komunizm, marksizm kulturowo-prawny obecnie dominujący w "atlantyckiej" antycywilizacji, demokracja - wraz z jej walką o demokrację na całym świecie -, demokracja staczająca się każdorazowo w bagno socjalizmu przy pomocy populizmu obiecującego "udział w zyskach" osiąganych na okradanym pospólstwie, trockizm, genderyzm, monetarny system pieniądza odsetkowego zwany "kapitalizmem" lichwiarskim w odróżnieniu od normalnego kapitalizmu istniejącego od tysięcy lat w ustrojach monarchicznych, to są wszystko dzieci, pochodne zasad i wartości cywilizacji talmudycznej, której zaczątki w obecnej formie sięgają okresu po zburzeniu Jerozolimy przez Rzymian. Cywilizacja talmudyczna powstała w zamierzeniu jako ostre przeciwstawieniu się starej hebrajskiej cywilizacji judaistycznej znanej ze Starego Testamentu, która nawiasem mówiac na tyle pobłądziła, że aż sprowokowała konieczną interwencję samego Pana Boga ponad dwa tysiace lat temu. Cywilizację talmudyczną nie należy postrzegać jako cechę etniczną, bo takie postrzeganie talmudystów jest typową prowokacją i bujdą na resorach, aby potem prymitywnie zaatakować antytalmudystów  posadzeniem o nieludzką ksenofobię. Najwięcej talmudystów zamieszkuje azję, awłaszcza Chiny i są to rodowici azjaci. Istotne są cechy, zasady, niuanse i archetypy cywilizacyjne, które w każdej cywilizacji są niezwykle trwałe i ktoś chcący z najlepszą wolą zmienić prywatnie własny obszar cywilizacyjny zawsze ma powżne trudności, taka migracja trwa zazwyczaj całe stulecia. W USA cywilizacja talmudyczna panuje kolosalnie od momentu założenia Stanów Zjednoczonych, tak samo w Polsce aktualnie panuje wśród wierchuszki parlamentarnej /od momentu ustanowienia II RP/, jurydystycznej oraz wśród wyższych urzędników, ale posopólstwo polskie wyznaje nadal zasady personalistycznej /niekolektywnej/ monarchicznej cywilizacji łacińskiej. W Izraelu znaczna większość populacji wyznaje zasady cywilizacji talmudycznej, ale nie wszyscy. Silne są wpływy talmudystów w generalnie bizantyńskiej wierchuszce w Rosji a Ukrainę opanowali od góry zupełnie.
Warto obejrzeć film:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XK6oV5BBOeo
Film powyższy jest popularny i zawiera nieścisłosci frazeologiczne i poważne błędy tłumacza, ale opowiada bardzo sensownie o cechach cywilizacji talmudycznej. Trzeba ogólnie nie mylić jej z "etnicznością".

Portret użytkownika achiles

Ale to parodia dziś w

Ale to parodia dziś w SZMATŁAWYCH KANAŁACH TV, amerykańce z ŁOTWY ESTONI się ewakułują, bo takie najprawdopodobniej dostali od ROSJAN ostateczne ULTIMATUM, a ci to przedstawiają jako COŚ SUPER,L bo podczas powrotu mogą NAM I INNYM KRAJOM, pokazać jaka to jest ICH SIŁA I POTĘGA, na naszych AUTOSTRADACH i miejskich placach. TO PARANOJA, JAK LEMINGI TA PROPAGANDĘ ŁYKAJĄ I ILE JESZCZE W TYM LETARGU, być mogą!?!

Portret użytkownika OMEN

Taa... Achilles,wyjaśnijmy

Taa... Achilles,wyjaśnijmy sobie jedno.LEMINGAMI nazywamy osobniki, które "łykają" propagandę np. TVN / POLSAT/ RMF FM , są "oczarowani" koalicją PO-PSL(+SLD),więc jedzą z ręki Kremlowi,ewentualnie Brukseli, a więc są achillesoPOdobni. PO-niał?

Portret użytkownika syriues

To co w filmach dawno juz

To co w filmach dawno juz powstalo.Dowiemy sie paredziesiat klikanascie lat pozniej.Kontakt z obcymi cywilizacjami i technologia jaka mamy sa od nich.Czlowiek ogolnie to nie dalby rady w tak krotkim czasie stworzyc tak wielu rzeczy sam.
Kiedys sie nam pokaza i bedziemy zdumieni.

Portret użytkownika dociekliwy

Przy założeniu, ze człowiek

Przy założeniu, ze człowiek niedałby rady stworzyć tego co używa obecnie i posiadł wiedzę i technologię od tych Obcych, to skąd wobec tego Obcy posiedli wcześniej takową wiedzę i  technologię???:))) może od razu się z nią narodzili???... nie nie z pewnością od innych Obcych, którzy.... i chyba starczy bo tak można w nieskończoność sobie własne wizje tworzyć))) Nie pisz bredni chłopie...

Portret użytkownika Arcanum

http://en.wikipedia.org/wiki/

http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_window
Już w 1995 opracowano i opatantowano coś takiego jak okno plazmowe. Technologia mogła być kiedyś wykorzystywana np w transporcie orbitalnym, dużej wyrzutni elektromagnetycznej Star Tram.

Jednak by stworzyć takie okno o wymiarach powiedzmy 1mx1m trzeba dostarczyć kilku-kilkudziesięciu MW energii elektrycznej. Plazma zjonizowanego gazu ma tak dużą gęstość, że okno może oddzielać dwa ośrodki o bardzo dużej różnicy ciśnień bez potrzeby instalowania śluz metalowych np. może oddzielać próżnię i obszar o standardowym ciśnieniu atmosferycznym (jak w statkach kosmicznych ze Star wars), z czym że to nie jest już sf. Natomiast obiekt jaki przechodzi przez takie pole musi mieć bardzo dużą prędkość i wytrzymałe osłony by się nie stopić. Więc myślę, że opatentowali coś bardzo podobnego.

Portret użytkownika achiles

Mińsk 2 odchodzi Zaostrza się

Mińsk 2 odchodzi
Zaostrza się sytuacja na froncie. Nastąpiła koncentracja sił ukraińskich na wszystkich kierunkach planowanego natarcia. Siły ukraińskie mogą w ciągu 3 godzin przenieść z powrotem ciężką artylerię na pozycje frontowe. Umowy z Mińska 2 już się przeżyły. Utarczki mają miejsce w okolicach miejscowości Spartak, donieckiego lotniska, Piaski, bachmutowskiej trasie (koncentracja 12 tysięcy ukrów), Szczastie i Stanica Ługańska, i tradycyjnie Szirokino, gdzie ostrzał był intensywny.

Przywódca Prawego Sektora, Dimitr Jarosz, ma zamiar zająć się organizacją likwidacji wrogów Ukrainy na całym świecie.

Kto czuje się zagrożony ? Czy służby ukraińskie będą miały światową licencję na zabijanie,   podobnie jak służby paru dobrze ustawionych państw?

Strony

Skomentuj