Kapelan marynarki wojennej USA domaga się żydowskich przeprosin za zabójstwo Jezusa Chrystusa

Kategorie: 

Źródło: tg

Nietypowe ogłoszenie pojawiło się na stronie Urzędu Usług Administracyjnych Stanów Zjednoczonych. Reklama zawierała nowotestamentowe kazanie paschalne poświęcone Żydom. Kazanie jest dość niezwykłe, bo wymaga od Żydów przeprosin za zabójstwo Syna Bożego - pisze Jerusalem Post.

 

Pierwszą, która się oburzyła na takie wezwanie, była Wojskowa Fundacja Wolności Religijnej. Ta społeczność opowiada się za żołnierzami i weteranami, którzy doświadczyli dyskryminacji w wojsku. Po ich ogłoszeniu Departament Obrony Stanów Zjednoczonych odwołał obciążające kazanie kapelana Marynarki Wojennej.

 

Fundację wsparli żydowscy weterani. Prowadzili własne śledztwo w sprawie porucznika Arystotelesa Rivery (dane kapelana). Są przekonani, że takie wezwania mogą rozpalić i wywołać fanatyzm.

 

Przełożeni nie wnikali wcześniej, dlaczego pozwolono umieścić kazanie na stronie internetowej. Rzeczywiście, w XXI wieku takie stwierdzenia, nawet w Piśmie Świętym, są postrzegane jako kompromitujące.

 

Kapelan twierdzi, że w jego przemówieniu nie było nic złego, po prostu zacytował fragment świętej księgi. Teraz złożono skargi na Arystotelesa Rivery w imieniu 32 wojskowych. Departament zamieścił na stronie internetowej oświadczenie, że artykuł ma charakter antysemicki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

lubię te żydokatolickie

lubię te żydokatolickie problemy Smile zupełnie identyczne jak z covidem... najpierw przykościelne przygłupy udowodnijcie że był w ogóle jakiś Jezus, bo to tak jak covid jest sprawa zasadnicza a potem dopiero zajmujcie się popierdółkami... bo to że żydzi mówią że zabili Jezusa nie oznacza że tak było bo po pierwsze żydzi zawsze kłamią... i po drugie Jezus i Maryja to tylko zsemiczone kopie Horusa i Izydy rodowodu egipskiego a Horus i Izyda to tylko kopie Tammuza i Semiramidy rodowodu babilońskiego... kurwa parafialne matoły... Szewczyk Dratewka też gadał że zabił smoka i co ? napuścicie na niego towarzystwo przyjaciół zwierząt? ma prawnuk Szewczyka przeprosić warana z komodo za pradziadka? od kurwa średniowiecza przykościelne debile mają debilne problemy.. w kółko te same tylko zmienia się forma... żydy to mają przepraszać za ludobójstwa i mordy rytualne, za te żydowskie bestie które mordowały i mordują Polaków, te michniki, morele, bucholze i kalksteiny...

za Rzeźnika Palestyny - Natanjachu niech przepraszają.... a nie za to że wilk zjadł babcie czerwonego kapturka...

 

Portret użytkownika Quark

Naród , który uważa się za

Naród , który uważa się za "wybrany" czyli w domyśle "lepszy" - (ciekawe od kogo ..?) , każde zdanie o krytycznym kontekście skierowane pod ich adresem uważa za anty ŻYDOWSKIE . Czyli jest to wyraźne wskazanie na ich kompleks niższości - w końcu byli kiedyś niewolnikami. A trzeba pamietać , że semici to bardzo pojemna gruba narodowści: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Ludy_semickie  Czyli krótko mówiąc podzielam Twój pogląd.

Ktoś powinien im chyba znów przypomnieć , że wcale oni tacy "wybrani" to nie są .. Bo dla mnie słowo - "żyd" ma wyłacznie negatywne konotacje a słowo "semita" kojarzę głównie z arabami.

Portret użytkownika kris001

Po potopie  powstały narody z

Po potopie  powstały narody z Sema ,Jafeta i Chama.Narody Semickie to nie tylko Izrael.Jest jeszcze jedna kwestia czy ktoś jest Izraelczykiem czy Izraelitą ? Nie jest to samo tylko dlatego że mieszkają w Izraelu. Jeżeli ktoś wypełnia Prawo Mojżeszowe jest Izraelitą .

Skomentuj