Kryzys energetyczny pogłębia się, bo Rosja przestała dostarczać gaz do Włoch

Kategorie: 

Źródło: tg

Największa włoska firma energetyczna ENI napisała na swojej stronie internetowej, że Gazprom przestał dostarczać gaz, informując, że nie może już dostarczać gazu za pośrednictwem terminali w Austrii i Tarvisio.

 

Według przedstawiciela ENI podaż gazu Gazprom do Austrii wydaje się być kontynuowana. Firma ogłosiła, że analizuje możliwość wznowienia dostaw do Włoch - informuje agencja prasowa Bloomberg.

 

Włochy były głównym konsumentem rosyjskiego gazu, ale obecnie Włosi kupują gaz od Algierii i Egiptu.

 

Mołdawia ogłosiła również dziś, że Gazprom zmniejszył podaż gazu o prawie jedną trzecią. Wicepremier Mołdawii Andrei Pypin stwierdził na konferencji prasowej, że Gazprom potwierdził dostawy tylko do 30 września, ale są one już zmniejszone o 30 procent.

 

„Sytuacja była podobna w październiku ubiegłego roku, kiedy dostawy również spadły o 30 procent. Różnica polega na tym, że podpisaliśmy porozumienie, które musimy przestrzegać” - powiedział wicepremier i dodał, że Gazprom twierdzi, że przyczyny zmniejszania dostaw mają charakter techniczny.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Porównajmy to - jesli rolnik

Porównajmy to - jesli rolnik obsieje pole , zabda o uprawę , nawiezie i zbierze plony to je sprzedaje za pieniądz lub ewentualnie barterowo zamieni na inne dobro i jeśli ktoś nie ma pieniądza lub dobra na wymianę barterową nie otrzyma plonu rolnika. Gaz czy ropa jest - proszę bardzo ale kasa lub towar na wymianę , który nas interesuje - proste ?

Złodziejstwo zachodu poszło tak daleko , że nawet gdyby im to wydobyli , dostarczyli , oddali za darmo i jeszcze zrobili dystrybucję do odbiorców to i tak byloby źle bo nie dopłacili abyśmy my mogli zarobić i na dostwcy bo z łachą wzieliśmy i na odbiorcy bo to nasz odbiorca.

chyba dobrze jest znana historia podbojów anglosaskich ( watykańskich bo królów wybierał watykan a pochodza oni w linii prostej od mojżeszowców ) w celu kolonizacji , ektserminacji atochtonów i wysysaniu dóbr z terenów skolonizowanych.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Q.

Wymiana towarowa bywa bardzo

Wymiana towarowa bywa bardzo nieuczciwa. Tak właśnie amerykanie wymieniali szklane koraliki na złoto indian, a ruscy nasze lokomotywy na ich rowery - sztuka za sztukę. Z drugiej strony "barterem" (dostawą silników) PRL opłacał licencję na Fiata 126, a licencję na Fiata 125 udało się "opłacić" rabatami otrzymywanymi za kompleksowy zakup maszyn, które włosi przyznawali polakom - wyszło na to że koszt licencji był niemal równy otrzymanym rabatom, o czym włosi się połapali ciut za późno.. 

Portret użytkownika Q.

Włosi to akurat nie zmarzną

Włosi to akurat nie zmarzną bez gazu i węgla.. co innego my. No i znów wypada zapytać dlaczego nie buduje się ogólnokrajowej sieci ciepłowniczej pobierającej energię z wód geotermalnych których Polska ma pod dostatkiem ? Po co palić węglem i smrodzić skoro można podłączyć chałupę do "ciepłociagu" i tylko zaworkiem kręcić wedle pogody ? I pytanie drugie - równie ważne: Czemu zamiast wspomnianej sieci przesyłu ciepła buduje się za cieżkie pieniądze CPK i via Karpatię ?? Czy to są inwestycje pierwszej potrzeby w naszym kraju w obliczu zimy ??? Kilkaset metrów ode mnie przebiegać będzie wkrótce autostrada tego systemu dróg... lecz żeby ją pobudować trzeba będzie wysiedlić i zburzyć domy setkom rodzin (!) - a wiele z tych domów dopiero co zbudowano, ktoś wydał "pozwolenie" itd. Czy nie wiedziano że tu budować nie należy, bo planuje się co innego ?? Gdzie jest w tym kraju racjonalne planowanie przestrzenne ?! I jeszcze pytanie trzecie: po cholerę nam drogi przecinające kraj wzdłuż i wszeż, skoro to nie my polacy po nich będziemy jeździć lecz ruskie, niemieckie itp. TiR-y ?? Co to za rząd który rządząc nie bierze pod uwagę w pierwszej kolejności potrzeb swoich obywateli a zamiast tego przeznacza ciężkie pieniądze na inwestycje "polityczne" ? W Polsce jest już gotowych ok. 30.000 odwiertów geotermalnych ale kurna żeby korzystać z tego ciepła budując "ciepłociągi" to nie ma komu... ale autostrady dla TiR-ów obcych krajów to i owszem. Ludzie nie protestują i nie domagają się tego co im trzeba to rządzący robią to co chcą... taka to "demo-kracja". 500+, 300+, emerytura+, zasiłki, dodatki, itd. to siedzą cicho... bo "piniędze" mogą zabrać.. Głupi naród, głupi rząd, durna polityka i mamy węgiel po 4000zł/tonę a w "gratisie" raporty smogowe.. bo niedorozwoje palić w piecach ani węglem ani drewnem nie umieją ! Pieniądze rozdawane za darmo (!) napędzają inflację, bo nikt nic nie wykonał a "zapłatę" wziął - to i nie dziwne że wartość nabywcza waluty maleje. Opisałem już kiedyś ten proces na podstawie "wioski smerfów". Co jest ważniejsze dla ciebie ,mnie , wszystkich... ? Kolejne lotnisko za płotem i autostrada dla obcych czy tanie i czyste ciepło w domu bez szuflowania węgla, wynoszenia popiołu i wystawania w kolejce po opał ? Nie będzie dobrze póki nie powstanie rząd technokratyczny i racjonalny podlegający władzy ludu na zasadzie demokracji bezpośredniej - czli referendalnej. 

Portret użytkownika ba

Niestety  , rządy UNII o

Niestety  , rządy UNII o ideologii LBGT chcą wprowdzić ten styl życia w całej Unii na siłę i w krótce zlikwidują rządy prawicowe w całej Unii i mają do tego środki - drukarnie Euro , ale czy im sie uda ?

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

ZSRR miał ideologie

ZSRR miał ideologie komunistyczną  a Unia ma ideologie LBGT i chce tą ideologie wprowadzić w całej UNII

2 Tymoteusza 4:v  i odwrócą uszy od prawdy, a zwrócą się ku fałszywym opowieściom.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Skomentuj