W Hurghadzie zamknięto wszystkie plaże, ponieważ znaleziono ciało kolejnej ofiary ataku rekinów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Egipt prowadzi śledztwo w sprawie drugiej śmierci po ataku rekinów w pobliżu Hurghady. 3 lipca władze egipskie ogłosiły, że znaleziono ciało drugiej kobiety, która zmarła w wyniku ataku rekina w pobliżu popularnego turystycznego miasta Hurghada. Według wstępnych danych ofiarą był turysta z Rumunii.

 

 

Gubernator Morza Czerwonego Amr Hanafi zakazał wszelkich działań na obszarze Sahl Hasheesh, gdzie zginęła obywatelka Austrii i turystka z Rumunii. W samej Hurghadzie zaczęli zamykać wszystkie plaże.

 

Szczegóły drugiego ataku rekinów nie zostały jeszcze ujawnione. Przypomnijmy, że 1 lipca zmarła 68-letnia obywatelka Austrii Elizabeth Squire. Rekin odgryzł jej rękę i nogę. Kobieta zmarła z bólu w drodze do szpitala. Lekarze przeprowadzili resuscytację, ale nie mogli przywrócić pracy jej serca.

 

Pływanie, nurkowanie i wędkowanie są obecnie zabronione w obszarze Sahl Hasheesh aż do zatoki Makadi. Władze egipskie utworzyły grupę roboczą z udziałem oceanologów w celu szybkiego zabezpieczenia wód zatoki.

 

Według wstępnych danych znaleziona w niedzielę kobieta była pierwszą ofiarą, ponieważ dwa dni temu zauważono jej zaginięcie w hotelu. Co skłoniło rekiny do polowania na ludzi?

 

Eksperci zamierzają dokładnie zrozumieć przyczyny takiego zachowania rekinów, które w normalnych warunkach nie mają tendencji do atakowania ludzi. Mimo całego niebezpieczeństwa i agresywności morskiego drapieżnika, jego atak na ludzi powinien zostać sprowokowany przez jakieś anomalne czynniki zewnętrzne, tj. jakieś niezwykłe zjawisko, zaburzenie odżywiania, które zmusiło rekiny do przybycia na brzeg i rozpoczęcia polowania na ludzi.

 

„Rekiny są bardzo konserwatywne w swojej diecie i wolą jeść różnorodne organizmy morskie, w szczególności tuńczyka, kalmary, skorupiaki, a także odpady żywnościowe z galer przepływających statków. Człowiek nie jest uwzględniony w tradycyjnym łańcuchu pokarmowym, więc przypadki ukierunkowanego ataku morskich drapieżników na ludzi są rzadkie”- wyjaśniają ichtiolodzy.

 

Według jednej z wersji ostatnie ataki rekinów w pobliżu Hurghady mogły zostać sprowokowane niedawnym katastrofą barki w tym rejonie. Na statku, jak pisały media, było kilka tysięcy owiec. Prąd mógłby nieść zwłoki martwych zwierząt do miejsc wypoczynku turystów i tym samym przyciągać tam morskie drapieżniki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj