Polska ma uniezależnić się od rosyjskiego gazu od 2022 roku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czwartek Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział reporterom w Stanach Zjednoczonych, że za kilka lat, gdy tylko umowa Polski z Rosją w sprawie zakupu gazu dobiegnie końca, rząd podpisze nową z innym partnerem handlowym. Zamiarem władzy jest uniezależnienie się od rosyjskiego gazu gdy tylko pojawi się taka możliwość.

 

W 2010 roku, ówczesny premier Waldemar Pawlak z Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisał z Rosjanami fatalną umowę, która zdaniem Donalda Tuska pokazała nasze rzekomo bardzo dobre stosunki z Rosją. Okazało się, że Polska płaci za importowany rosyjski gaz najwięcej ze wszystkich państw europejskich. Po prostu umowa ta jest dla nas bardzo niekorzystna.

 

Nowa władza oczekuje aż umowa dobiegnie końca, co nastąpi w 2022 roku. Wtedy Polska ma zamiar zmienić dostawcę gazu i nawiązać współpracę z krajem "politycznie bezpiecznym". Jak wskazał MSZ Polski, Rosja w przeszłości miała w zwyczaju grozić wstrzymaniem dostaw tego surowca energetycznego z przyczyn politycznych, dlatego nasz kraj uniezależni się energetycznie od Rosji i dokona dywersyfikacji.

 

Aby tego dokonać, rząd liczy na rozszerzenie terminalu LNG w Świnoujściu oraz zbudowanie gazociągu Baltic Pipe przez Morze Północne, który pozwoli importować gaz z Norwegii. To z kolei wywołuje zaniepokojenie w Rosji, która rozbudowuje gazociąg Nord Stream przez Morze Bałtyckie z ominięciem Polski i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Źródła:

https://www.tvp.info/14819153/uniezaleznienie-polski-od-rosyjskiego-gazu-w-analizie-po-prostu

http://telewizjarepublika.pl/czy-po-2022-r-bedziemy-uniezaleznieni-od-dostaw-gazu-z-rosji-...

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tom8

Rusofobia to straszliwa

Rusofobia to straszliwa choroba. Wolą płacić jeszcze więcej i uzależnić sie od wroga całego świata czyli USSA, wolą zlizywać guwno z podeszwy buta usmańskiego okupanta i pokazać Rosji faka- to niejest polska władza

a tak na prawde za gaz dopłaci podatnik

Portret użytkownika Cień

Rusofilia to straszna

Rusofilia to straszliwa perwersja. Pro roSSyjscy zdrajcy wolą brać gaz tylko z jednego źródła i uzależnić się od wroga Polski czyli roSSji, wolą zlizywać gó.no z podeszwy buta roSSyjskiego okupanta i później obudzić się z zakręconym kurkiem od gazu - to nie jest na szczęście Polska władza.

Tak na prawdę przez brak gazu zimą, ucierpiałyby Polskie gospodarstwa.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A kiedy to było dla Polski

A kiedy to było dla Polski takie zagrożenie idioto?

 Czy "ruscy" mieliby sobie podcinać gałąź na której siedzą? Jakie straty by ponieśli, gdybyśmy nie odbierali od nich gazu? Polska to duży kraj i te 38 mln konsumentów gazu..

Jak Ziemia może dźwigać takich idiotów jak ty na swojej wielkiej powierzchni ?

 Ostatnie trzęsienia ziemi, chyba wynikają z tego, że ciężar idiotyzmu jest dla niej za duży...

Portret użytkownika Medium

 Ostatnie trzęsienia ziemi,

 Ostatnie trzęsienia ziemi, chyba wynikają z tego, że ciężar idiotyzmu jest dla niej za duży...

Myślałam, że to ciężar ludzkiego oburzenia powoduje trzęsienia ziemi, ale podoba mi się Twoja wersja, trzeba ją zbadać Wink

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No to mamy problem, bo

No to mamy problem, bo głupotą polityczną Polacy zasłużyli na...

...Rozbiory, których niechybnie się doczekają..

 Ty jako przedstawiciel niepożytecznych idiotów jesteś z tej bandy głupców piśmienny, więc takich zjebów jak ty jest tu na ZnZ niewiele, ale fakty są takie, że tłuszczy jest duuużoo..

Więc będzie tak jak zwykle...

 Tłuszcza "panować" będzie na łańcuchach cwaniaków z pejsami

 

Portret użytkownika Alasca

Ciekawe co na to kremlowska

Ciekawe co na to kremlowska tzn sloncewska mafia... jeszcze bojkot nord stream 2 przez UE i z 40 mln ruskich ma po premii.., no ciekawe ja teraz zareaguje "potęga" - czyn czy bezradnosc... a trzeba bylo z usa rozmawiac a nie atakowac ukraine w imie chorych ambicji wodza... kto sieje wiatr... ten wiecie co

Strony

Skomentuj