PGNiG zablokowało rosyjski monopol gazowy na rok

Kategorie: 

Źródło: Logo PGNiG

Polska kompania paliwowa PGNiG zablokowała monopolizację rurociągu gazowego OPAL przez Rosję na rok.

 

Sekretarz PGNiG Piotr Woźniak oświadczył:

„Udało nam się zablokować aukcję dotyczącą wykorzystania gazociągu OPAL aż do marca-kwietnia przyszłego roku. W ciągu najbliższych 15 lat nie będzie możliwości przeprowadzenia przetargu na większą ilość udziałów w rurociągach niż wcześniej. Udało nam się zablokować inicjatywę Rosji, która do tego dążyła.”

Podkreślił, że PGNiG wymaga od Komisji Europejskiej do podjęcia działań, które zagwarantują bezpieczeństwo energetyczne państwom UE oraz zapewnią równe szanse dostępu do rurociągu OPAL.

 

Wcześniej Komisja Europejska zaaprobowała zwiększenie przez GAZPROM udziałów w rurociągach OPAL. Spotkało się to ze sprzeciwem rządu Polski, który złożył w tej sprawie wniosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

Przez osiem ostatnich lat (a

Przez osiem ostatnich lat (a i wcześniej) kierowali nią ludzie, którzy za szczyt marzeń uznawali zostać poklepanymi po plecach i dostać jakąś symboliczną, ale tłustą fuchę "tam". Efektem tej doktryny "brzydkiej panny bez posagu" była na przykład zagłada polskich stoczni. Trzeba przypominać do znudzenia: decyzja KE likwidowała stocznie w Polsce, Niemczech, Francji i bodajże Holandii. Trzy pozostałe państwa odwołały się od tej decyzji, zgodnie z przewidzianą procedurą, do europejskich sądów i uzyskały jej cofnięcie - ich stocznie nadal pracują i dają pracę. Ekipie Tuska myśl, że można się przeciwstawić decyzji Komisji Europejskiej nawet nie przyszła do głowy, zamiast na pisaniu odwołań skupiła się na mamieniu Polaków kłamstwami o rzekomym inwestorze z Kataru.Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński zaraził się genem "ciamajdanu" od swoich przeciwników. Którzy, nawiasem, na wieść o upokorzeniu Polski doznali zbiorowego orgazmu i znowu żyją nagłym wybuchem wiary, że teraz to już na pewno Unia nałoży wreszcie sankcje albo przyśle wojsko i zrobi "demokrację", czyli że znowu będzie, jak było i wszyscy oderwani do koryt wrócą do nich i przywrą jeszcze mocniej niż kiedyś.http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-ziemkiewicz-eurociamajdan,nId,2366822#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Cyrk z Tuskiem jest bez znaczenia. Emeryci się tylko tym ekscytują. Za plecami, po cichutku wprowadzają CETA, niebezpieczne szczepionki, przychylają nieba USA i Izraelowi etc. A za mordowane dzieci już wisi nad PiSem miecz. sytuacja byłaby zupełnie inna gdyby to obrońcy życia organizowali wielotysięczne marsze. Tymczasem na ulicach widać głównie oszalałe z nienawiści tzw. feministki razem z lewackimi sataniuchami. I to jest zasadniczy problem, trzeba się zorganizować.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj