Miliardowe umowy z Chinami odpowiedzią na sankcje nałożone na Rosję

Kategorie: 

Szanghaj - źródło: dreamstime.com

Spora delegacja przedstawicieli rosyjskich przedsiębiorstw towarzyszy dzisiaj Władimirowi Putinowi w rozpoczynającej się właśnie wizycie w Chinach. Celem jest nawiązanie długoterminowej współpracy w zakresie sprzedaży paliw kopalnych, a zwłaszcza rosyjskiego gazu, którego potrzebują wciaż rozwijające się Chiny.

 

Z rosyjskim prezydentem przyjechały delegacje 46 przedsiębiorstw rosyjskich w tym Gazpromu, Rosneftu, czy NOVATEKU. Oprócz tego są delegaci przemysłu zajmującego się podbojem kosmosu, przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego, oraz inni, mający na celu rozwój rosyjskiego dalekiego wschodu.

 

W centrum uwagi jest oczywiście plan zakładający eksport rosyjskiego gazu do Chin. Umowa pomiędzy Gazpromem i chińskim koncernem CNPC przewiduje dostawy 38 miliardów metrów sześciennych rocznie – z możliwością wzrostu tej ilości – i to przez najbliższe 30 lat. Pertraktacje na ten temat trwały prawie 20 lat, a ich sfinalizowanie przyśpieszyły sankcje nałożone ostatnio na Rosję przez wiadome siły.

 

Szef Gazpromu, Alexej Miller oczekuje, że ilość dostarczanego gazu do Chin osiągnie niedługo rozmiary eksportu w kierunku Europy. Jeszcze ważniejszy jest chyba aspekt polityczny tej wizyty i tych umów. Chiny i Rosja będą bowiem rozliczać swoje „gazowe interesy“ nie w dolarach, ale we własnych walutach.

 

Rosja znalazła w Chinach nie tylko stałego i silnego partnera w odbiorze gazu znajdującego się we wschodnich terenach Rosji, ale także rozpoczęły realizację planów pozbycia się dolara jako międzynarodowego środka płatniczego i zastąpienie go własnymi walutami (lub nową umowną walutą).

 

Pekin już od jakiegoś czasu ostrzegał zachód przed nadmiernymi sankcjami wymierzonymi w Rosję i zapowiadano, że za dalsze sankcje Zachód poniesie konsekwencje. Rosyjski minister Gospodarki, Alexej Ulukajew, obiecuje sobie wiele pozytywnych impulsów obecnej współpracy z Chinami. Zakłada się, że Chińskie inwestycje w Rosji wzrosną do roku 2020 siedmiokrotnie, a w ostatnich 10 latach wzajemne obroty wzrosły sześciokrotnie. Nie trzeba dodawać że o takich liczbach reszta świata może tylko marzyć.

 

Chiny oczekują otwarcia granic pomiędzy tymi dwoma mocarstwami do roku 2025, oraz stworzenie wspólnej unii celnej z Rosją, który to proces właściwie już się rozpoczął. Poza umowami na dostawy gazu planowane jest zawarcie co najmniej 40 innych umów gospodarczych. Postawa Europy wobec Rosji (pod naciskiem USA) jest dla Europy samobójcza.

 

Ze względu na politykę, która w wymianie handlowej nie powinna mieć miejsca, Europa traci bliskiego dostawcę ważnych surowców oraz prawdopodobnie liczne rynki zbytu. Można się spodziewać – co już jest widoczne – że Rosja odwróci się lub odwraca się plecami do Europy. Rosja kilkrakrotnie wyraziła swoje niezadowolenie stwierdzając, że zarówno Europa jak i USA są niestabilnymi partnerami handlowymi.

 

Alternatywą dla Europy jest import gazu i ropy z USA (co właściwie od początku było planem-pułapką Białego Domu, na który Europa dała się nabrać). Amerykanie nie tylko widzą tutaj szansę na export swoich towarów na stary kontynent, ale osłabiając Europę wzmacniają swoją pozycję na rynkach światowych. Przywódcy Europy udają, że wszystko jest OK, co jest oczywiście kłamstwem jednym z miliardów innych kłamstw, którymi jesteśmy nieustannie bombardowani.

 

Według ocen expertów import gazu i ropy z USA będzie musiał być o 50% do 100% droższy od tego z Rosji. Trzeba zdać sobie sprawę z niebywałych i olbrzymich negatywnych konsekwencji jakie ponosić będzie nasz kontynent z tego powodu. Poprzez stworzenie sztucznego konfliktu na Ukrainie Amerykanom udał się plan skłócenia Europy z Rosją, co zapewniło im nie tylko korzyści gospodarcze, ale pozwoliło również na pozbycie się sporej ilości broni kosztem innych, naiwnych "parnerów" wiadomego sojuszu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Nostra Damus
Portret użytkownika Nostra Damus

Komentarze

Portret użytkownika MASAKRA

Nie bronie ani jednych ani

Nie bronie ani jednych ani drugich. Mam wlasne zdanie co do polityki poszczegolnych nacji.
Nasuwaja mi sie jednak pytania : po kiego kija wszyscy emigruja na zachod ?
Dlaczego nikt nie emigruje na wschod od Polski ?
Dlaczego ciezko chorzy ludzie zbieraja pieniadze by stac ich na leczenie na zachodzie ?
Dlaczego kazdy chce zachodniej marki samochod ?
Dlaczego kazdy chce miec zachodni sprzet RTV a takze PC i podobne ???
Dlaczego NIKT nie chce bielizny oraz ubran itp.pochodzace z Azji ( to pytanie kieruje do Kobiet bo mezczyzni sie na tym nie znaja ) ?
Dlaczego nikt nie wpadnie na pomysl i nie kopiuje chinskich wynalazkow ???
Dlaczego dlaczego dlaczego i dlaczego itd itp ?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

bo głupie bydło któremu słoma

bo głupie bydło któremu słoma z buciorów wyłazi, a na pietach resztki krowich placków szuka samo nie wie czego.
Snobizm i uleganie reklamie, rozbudzone przez syjonistyczne media wyzwalają w bydle żądzę posiadania i wyróżnienia się, bo mają podświadomy kompleks swojego mizernego pochodzenia...
Oni, albo ich rodzice porzucili rodziców na wsi i poszli do miasta "szukac szczęścia"..
Myślą i kierują się  jedynie swoja chłopska miedzą, genitaliami i pieniądzem..., czego wzorowym modelem jest MASAKRA, Włodi, i jeszcze paru innych...

Portret użytkownika Nostra Damus

MASAKRA napisał:Nie bronie

MASAKRA wrote:
Nie bronie ani jednych ani drugich. Mam wlasne zdanie co do polityki poszczegolnych nacji. Nasuwaja mi sie jednak pytania : po kiego kija wszyscy emigruja na zachod ? Dlaczego nikt nie emigruje na wschod od Polski ? Dlaczego ciezko chorzy ludzie zbieraja pieniadze by stac ich na leczenie na zachodzie ? Dlaczego kazdy chce zachodniej marki samochod ? Dlaczego kazdy chce miec zachodni sprzet RTV a takze PC i podobne ??? Dlaczego NIKT nie chce bielizny oraz ubran itp.pochodzace z Azji ( to pytanie kieruje do Kobiet bo mezczyzni sie na tym nie znaja ) ? Dlaczego nikt nie wpadnie na pomysl i nie kopiuje chinskich wynalazkow ??? Dlaczego dlaczego dlaczego i dlaczego itd itp ?

Ano kochany braciszku, dziś jak kupisz komputer to on i tak jest Chiński, jak kupisz ubranie to nie obronisz się przed Chińską nicią, chyba że jest z TWD - ale ta firma ma być zamknięta z powodu braku elektryków ROFL
90 procent butów w Europie to Chińska produkcja, reszta to Włochy...
Samochód mam Japoński. 
Wielu jedzie na leczenie na wschód, n,p, na operacje oczów. Wiele jedzie do Indii gdzie leczą nieuleczalne choroby - kwestia kosztów - jak liczyłem na moje potrzeby to by mi wyszło na 5 000 Euronów...
 
A mój lekarz w Egipcie jest lepszy od tego w Niemczech - nie ma porównania. opowiadałem już Tobie.
 
Ale tu wcale nie chodzi o to - i wcale nie chodzi o to by bronić jednych albo drugich. Chodzi o to by bronić sprawiedliwość, a nie bronić tylko tego co jest lepsze i bogatsze, gdzie jest lepiej a gdzie jest gorzej. Taka postawa to jest szatańskie spojrzenie na świat.
Jednno nie ma nic wspólnego z drugim. Tu się ludzie mordują, gwałt i bandyctwo w XXI wieku. Rzeź na żywo pokazywana w telewizji ku uciesze widzów. Mordowanie bezbronnych - tu nie trzeba pytać kto jest kto, tylko ratować sytuację.
Nie da się wybić 8 000 000 Rosjan na wschodzie Ukrainy. Ale są siły które chcą to zrobić, a reszta patrzy i kłóci się jak było za stalina, jak było za hitlera, kto ma rację - a rzeź na niewinnych idzie dalej.
Większość się cieszy bo to giną Ruscy. To jest nie do zaakceptowania, bo przedewszystkim tam giną niewinni ludzie. 
 
Kiedy jest dyskusja na temat zbrodni w i masakry w Odessie i wschodniej Ukrainie, niektórzy tu od razu zmieniają temat i powiłują się na Stalina że on był zły... Co ma piernik do wiatraka?
To są czyste wymówki i mycie rąk jak u Piłata, nic innego. Ja nie jestem winien - to inni mordują, więc niech mordują, Stalin też mordował. ja patrzę na TV i nic mnie nie obchodzi.
To jest logika psychopaty  - nie mam na myśli Ciebie, tylko piszę ogólnie. 
To jest źle stać neutralnie, nie bronić jednego lub drugiego. Tu trzeba zająć stanowisko i to po stronie pokoju i sprawiedliwości, stanowisko przeciw nazistom, przeciw prawemu sektorowi, przeciw mordercom, przeciw planom Tymoszenko by wybić 8 000 000 Rosjan, przeciw banderowcom itd.
Kto jest neutralny, zajmuje stanowisko Piłata.
To chyba nie jest po sprawiedliwemu.
W tej chwili jest taka sytuacja - a wiesz że mam informacje z pierwszej ręki - że oblężone miasto Slawiańsk chce ewakuować swoje dzieci. Faszyści strzelają artylerią gdzie się da bo celowników nie mają, a i tak chcą wszystkich wybić. Rodzice proszą by ktoś ratował dzieci - małe dzieci - czy ty to rozumiesz? Małe dzieci, niewinne giną mordowani przez faszystów i hitlerowców z Kijowa.. To jest straszne. 
Czerwony Krzyż odmówił pomocy - stoi misateczko obok.
Apelowałem wczoraj na niemieckich blogach o pomoc i nagłośnienie sprawy - nikogo nie obchodzi, a jeden nawet odparł że mam się zwrócić do AA - anonimowi alkoholicy.
Ja bardzo przepraszam. Gdzie my żyjemy?
I zamiast podejmować decyzje, i wołać o pomstę do nieba, atakować polityków - jest tu kilku debilów którzy zasłaniają się działalnością Stalina 70 lat temu.
My mamy tu i teraz. teraz giną niewinni. Rodzice chcą ratować swoje dzieci bo nie widzą innego wyjścia - miasto jest okrążone i bombardowane. Nikogo to nie interesuje, bo ważne jest co było 70 lat temu.
W Odessie użyto broni chemicznej, palono rannych benzyną, także dzieci... Niektórzy się cieszą. Ale ci wylądują w piekle - osobiście będę się codzień o to modlił - niech ich spotkają za życia najcięższe kary, a po śmierci wieczne potępienie.
Myślę że widzisz i potrafisz zrozumieć absurdalność sytuacji. Dyskuja a gdzie jest lepiej to dyskusja zastępcza prowadzona przez tych, którzy boją się prawdy.
Mogę Cię zapewnić, że w Rosji ludzie żyją całkiem normalnie, jak Ty i ja, i wcale im nie pilno do Europy. Nie każdy musi i chce mieć Mercedesa.
 Ja się pytam kto jest bogatszy - ten który ma mercedasa na kredyt albo ten który nie ma długów ale jeździ Fiatem?  To państwo, które ma dług 80 prcent albo to państwo które ma 7 procent zadłużenia?
Mój sąsiad z 1 000 000 długów jest bogatszy czy biedniejszy odemnie? Moim zdaniem jest on biedniejszy odemnie, no nie?
A jakbyś w Niemczech pozwolił jeździć tylko tym samochodom, które kupione zostały za gotówkę, to ulice byłyby puste.
No może byłbym sam na ulicy - Focusem, którego dostałem w prezencie... Ale on teraz od żony, a mój na kredyt.
 
Pozdrawiam i na ra - do jutra.
beee
 
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Medium

MASAKRA napisał: Dlaczego

MASAKRA wrote:
Dlaczego nikt nie emigruje na wschod od Polski ? Dlaczego ciezko chorzy ludzie zbieraja pieniadze by stac ich na leczenie na zachodzie ? Dlaczego kazdy chce zachodniej marki samochod ?
Zapoznaj się z zasadami relokacji horoskopu i wywprowadź z tego wnioski.
W skrócie napiszę: ludzie idą na łatwiznę.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika baca:-)

1 . Cały Krym póki co chce

1 . Cały Krym póki co chce emigrować na wschód i to nie jest koniec trendow 2 ciężko chorzy ludzie nie zbierają pieniędzy bo są cieżko biedni na zachodzie - na wschodzie leczenie jest darmo + Kuba  + Białoruś + Rosja 3 każdy chce zachodniego samochodu bo zachód doprowadził do wykupu wschodnie marki i zlikwidował je fizycznie jako fabryki 4 tak samo rtv - za komuny Polacy robili najlepszy sprzet hi fi i czarnobiałe telewizory na calutkim świecie - dziś pewnie przodowaliby w kolorowych lub 3-d, 5 ja chcę chińskiej bielizny - i zawsze takią kupuję kladąc lachę na majtki typu "adidas" Smile 6 nikt nie kopiuje chińskich produkow bo lichwiarze zabraniają tego tworząc lichwiarskie "prawo autorskie" i kradnąc na wszystko co możliwe patenty Smile 7 dlaczego ty tego nie wiesz? dlaczego, dlaczego, dlaczego...?

Portret użytkownika Nostra Damus

Rosja, mimo sprzeciwów takich

Rosja, mimo sprzeciwów takich faszystów jak Sasza, Creedo, euklides, wlod i innych im podobnych typów,  podpisała dziś - zgodnie z terminarzem miało to być dziś a nie wczoraj i niektórzy nie obeznani w materii cieszyli się już niewiadomo z czego - długoletnie kontrakt na dostawę gazu do Chin.
Kontrakt opiewa na wstępną sumę 400 000 000 000 szmat dolarowych, co zdaniem expertów wynosi okło 350 dolców za 1 000 m/3
Taka cena kursowała wczoraj w zainteresowanych kręgach.
Chiny importują gaz z Turkmenistanu za 354 dolce - było więc do przewidzenia że Gazprom trochę ustąpi.
Zaznaczono jednak że dostawy gazu mogą wzrosnąć  z 38 miliardów rocznie do 60 miliardów m/3 - co oznaczałoby jeszcze większą sumę obrotów.
Rosja określiła podpisane traktaty jako kamień milowy we wzajemnych stosunkach obu państw. Prezydenci Rosji i Chin spotykają się systematycznie i stosunkowo często. W ubiegłym roku takie spotkania miały miejsce trzy razy, w bieżącym było to już ich drugie spotkanie. 
Ostro skrytykowwano USA oraz Europę za ich niedopuszczalą ingerencję w sprawy innych państw.
W sumie podpisano blisko 40 umów gospodarczych.
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj