Na całym świecie dochodzi do ekstremalnych gradobić

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Zjawiska pogodowe stają się coraz bardziej nieprzewidywalne.  Zauważalne jest również to, że stają się coraz bardziej gwałtowne i zarazem niebezpieczne dla ludzi. W ciągu ostatnich kilku dni praktycznie na całej Ziemi zaobserwowano ekstremalną pogodę z bardzo silnymi gradobiciami z gradzinami nawet o wielkości piłek tenisowych.

Do takiego zjawiska doszło na przykład trzy dni temu w stanie Luizjana w Stanach Zjednoczonych. Ogromny grad wywołał tam bardzo wiele zniszczeń uszkadzając liczne samochody i dachy domów. Na skutek burzy i gradobicia kilkanaście tysięcy osób pozostawało  wiele godzin bez elektryczności.

Władzy Luizjany ogłosiły stan zagrożenia dając do zrozumienia, że w najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych tego typu ekstremalnych zjawisk pogodowych.

 

Bardzo podobne w skutkach gradobicie wystąpiło również w Meksyku. Miało ono miejsce w okolicach miasta Monterrey. Również tam z nieba spadały  kule lodu wielkości piłek tenisowych. Zniszczonych jest bardzo wiele plantacji papryki.

Spektakularne gradobicia wystąpiły również w Europie. Została nimi dotknięta również Rosja, w tym przede wszystkim miasta Leningrad i Jekaterynburg.  doszło tam do gradowicz z kulami ledowymi o średnicy ponad 5 cm.

Z kolei we Włoszech, w pobliżu Mediolanu 11 maja 2019 roku doszło do poważnego gradobicia, które spowodowało zamknięcie lokalnego lotniska Malpensa. Wszelkie operacje lotnicze zostały wstrzymane na około godzinę, do czasu uprzątnięcia zwałów lodu, które zalegały na wszystkich pasach startowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

".... doszło tam do gradowicz

".... doszło tam do gradowicz z kulami ledowymi ... " - kto to pisze ??

Jak człowiek o czymś nie wie to często myśli ,że tego nie ma. Dziś informacje rozchodzą się błyskawicznie po całej planecie i stąd pewnie takie zdziwienie a to tylko ; zmiany - zmiany - zmiany ..

Skomentuj