Gazowa walka trwa - czy import gazu z USA jest realny?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak podawały ostatnio amerykańskie media, USA dzięki  wydobyciu gazu łupkowego,   stały się największym producentem  gazu na świecie. A obecnie kraj ten przygotowuje fundamenty pod eksport tego surowca. Departament Energii USA, rozpoczął wydawanie zezwoleń na eksport gazu od 2015 roku, a firmy przedłożyły już 21 wniosków na budowę terminali portowych w USA do eksportu LNG, z czego sześć zostało zaaprobowanych przez władze.

 

Jak nie kijem go to pałą... USA i NATO starają się  złamać monopol Gazpromu, i tym samym uderzyć w budżet Rosji. Porażka na froncie walki o Krym, który najprawdopodobniej już nie uwolni się z objęć Rosji,  zmusza państwa zachodnie do zmiany metod walki, zatem USA zabiera się za bezpośredni eksport gazu.

 

Widać teraz, a można było  juz snuć domysły dawno temu, że z punktu widzenia Rosji, musiała mieć ona kontrolę nad Krymem. Chodź ciężko określić kto zaczął rewolucję na Ukrainie, z całą pewnością w rezultacie to Rosja przejmuje jedno z bardziej strategicznych miejsc. Gdyż właśnie to jest matczyny port floty Czarnomorskiej, która na Morzu Śródziemnym u wybrzeża Syrii, działa na flotę morską państw zachodnich, jak krowi ogon na muchy.

 

Syria z kolei to furtka do "interwencji" w Iranie, co znowuż mogłoby umożliwić podłączenie się Kataru do planowanego gazociągu Nabucco, bez udziału Arabii Saudyjskiej i całkowicie pomijając Rosję.  Tym samym złamać monopol Gazpromu w sprzedaży gazu Europie. Silny filar "niedźwiedziej" gospodarki strzaskałby się pod naporem konkurencji. Katar dysponuje trzecim co do wielkości złożem gazu na świecie, a w zestawieniu z Nabucco mogłoby to stanowić upadek Rosji. Z tego powodu Władimir Putin nie może dopuścić do takiej sytuacji.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Spock
Portret użytkownika Spock

Komentarze

Portret użytkownika sts700

Zanim dopłynie gaz z USA to

Zanim dopłynie gaz z USA to popłynie sporo wody w Wiśle. Trzeba pobudować Gazoporty, zarówno w USA, zachodniej europie. Potrzeba pobudować gazowce do przewozu takich ilości surowca. W USA również trzeba budować gazociągi. itd.
Więc nie ma co krzyczeć o końcu dominacji Rosji w gazie.

Portret użytkownika brutal

jesli ktoś wie jak

jesli ktoś wie jak zalegalizować protest pod wiejską niech da znać ,pierwszy zrobimy legalny padną terminy kolejnych i pujdzie w świat ,zróbmy coś raz i dobrze spotkajmy się i działajmy teraz zrobimy to dla naszych dzieci nie dla skurwieli styropianowców wiemy co mamy zrobic i wiemy jak nie robic PRECZ Z UE PRECZ Z AMERYKĄ WON Z PEJSATYMI czekam na propozycje kontaktu zainteresowanym proponuję wymianę email i tel 

Portret użytkownika cyzxer5

Patrz mnie na usta: JUZ JEST

Patrz mnie na usta: JUZ JEST ZA POZNO.... Zeby w Polsce bylo lepiej trzeba by kompletnie wymienic rzad co jest NIEMOZLIWE, a i od tego czasu trzeba by odczekac 50-100 lat zanim wszystko sie ustabilizuje co takze jest nie mozliwe bo ci nowi przy korycie znajac polska mentlanosc zamienia sie w identycznych ktorych pogonilismy. To wszystko zakladajac oczywiscie ze bedzie jeszcze jakas Polska.
 
Polska predzej czy pozniej upadnie chyba ze wczesniej wybuchnie jakas wojna ktora zresetuje swiat.

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika brutal

ludzie dzisiaj w tv

ludzie dzisiaj w tv pokazywali polaków na zakupach w niemcach naszym się opłaca tam wszystko kupować nawet wode mineralną !!!! to co butli 11kg gazu nie kupisz za odrą, ale nie o tym chciałem chodzi o to że za praca jedziemy za granicę czyli zarobić na chleb a wracając do kraju do rodziny przywozimy zakupy tam kupione i zarobione o co tu kurwa chodzi !!!chodzi tu oto żebyśmy się sami wyprowadzili i zamieszkali tam gdzie pracujemy bo narazie to jeżdzimy za granice przywozimy kasę żeby w polsce ją wydawać i zasilac podatkami opłatami i utrzymywać te cmentarne hieny z wiejskiej a że kasy gnidom nie brakuje to będą od murzyna gaz kupować 5x drożej a co głupi polak pojedzie zarobi i zapłaci za ich fanaberie a jak się nie podoba to wypad za granice bo poto je otworzyli żeby łatwo się nas pozbyć masz wybór albo płacisz albo wypad, dla przykładu szwagier jeżdzi tirem do szwajcari i kupuje teściowi tytoń papierosowy legalny z markietu cena 45zł za 170 gram u nas za 100gr 40zł jakość ich tytoniu porównalna z polskim malboro!!! LUDZIE ALBO SPIERALAĆ Z TEGO KRAJU ALBO WYWIEŚĆ NA TACZKACH TUSKA Z KOMORNIKIEM NA CZELE 

Portret użytkownika takiktoś

Widzę że internauta

Widzę że internauta "euklides" jest bardzo optymistycznie nastawiony, że w swojej kuchence gazowej będzie miał tani gaz jak miska ryżu
"czy imprt gazu z USA jest realny?" Wg mnie oczywiscie że jest realny jak inne  mozliwości w XXI wieku, tylko pytanie ILE TEN GAZ BĘDZIE KOSZTOWAŁ??????????? Przecież trzeba go tankowcami przytransportować a to przecież KOSZTUJE!!!!! Transportować Gaz z USA??????? to chyba najdroższy gaz na świecie będziemy mieli, transportować gaz przez Atlantyk????? No zajebisty pomysł do trumny Polskiej gospodarki, ciekaw jestem np. rzetelności tych dostaw oraz jakości. Jak się tankowiec rozpieprzy na Atlantyku a my będziemy mieli w kraju np. -30 C to ciekaw jestem czy wtedy wszyscy też będą tacy zadowoleni jak z zakupu Morzejek. Skończy się tym, że Ruscy i Europa będzie się śmiała z naiwności Polaków, a my Polacy będziemy udawać że zrobiliśmy największy "biznez" w historii.

Strony

Skomentuj