Korea Północna ogłosiła że jest w posiadaniu zminiaturyzowanych głowic termojądrowych

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Przywódca Korei Północnej po raz pierwszy publicznie powiadomił o ważnym przełomie w pracach nad wojskową technologią jądrową. Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa zaprezentowała pierwszą zminiaturyzowaną głowicę termojądrową, którą można umieszczać w rakietach balistycznych.

 

Kim Dzong Un uczestniczył w prezentacji tamtejszych naukowców i ekspertów nuklearnych. Państwowe media oraz telewizja przedstawiły go w otoczeniu specjalistów wraz z głowicą termojądrową którą poddano miniaturyzacji (zdjęcie na górze) oraz rakietą balistyczną, w której można umieścić nową konstrukcję.

 

Jak zatem widać, żadne sankcje nie są w stanie powstrzymać prac nad arsenałem nuklearnym. Jednak wielu zachodnich ekspertów wciąż wątpi czy północnokoreańska technologia jądrowa jest sprawna i gotowa do użycia. Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Niektórzy uważają, że potrzeba jeszcze lat zanim Korea Północna faktycznie będzie mogła przenosić ładunek jądrowy przy pomocy rakiet.

 

Oświadczenie agencji KCNA zbiega się w czasie z manewrami na Półwyspie Koreańskim, które od 7 marca prowadzone są wspólnie przez Koreę Południową i Stany Zjednoczone. Jak na razie sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest spokojna, lecz Rosja potępiła zarówno Koreę Północną za groźby użycia broni masowego rażenia, jak i USA i Koreę Południową za przeprowadzane ćwiczenia wojskowe, które tylko dolewają oliwy do ognia.

 

Całkiem niedawno Kim Dzong Un nakazał postawienie arsenału jądrowego w stan gotowości bojowej i polecił armii aby była gotowa do ataku prewencyjnego. Wiemy również że stosunki między Koreami są obecnie najgorsze od lat, ale pozostaje mieć nadzieję że obecny kryzys zostanie zażegnany a wszelkie groźby nie będą miały żadnego pokrycia.

 

 

Źródło: http://www.kcna.kp/kcna.user.special.getArticlePage.kcmsf

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wdm

I Amerykanie mają problem, bo

I Amerykanie mają problem, bo tyle mówią o biedzie w Korei, robią filmy o złym reżymie pod którym żyje ciemny, fanatyczny lud zatrzymany w rozwoju wiek temu, a teraz, by uzasadnić istnienie swoich baz w tamtym regionie świata, dzięki którym kontrolują światowy handel, muszą stwierdzić, że Korea ma jednak bardzo dobrych fizyków, informatyków i specjalistów innych dziedzin, a to stoi w sprzeczności z poprzednimi kłamstwami i cała misterna propagada wojenna siada... Nie wiem co się dzieje w Korei, nie wiem, jaki panuje tam system polityczny, wszystko co wiem, jest wiedzą którą otrzymałem, jak my wszyscy, od wrogów tego państwa, jest czystą propagandą wojenną USA, w którą można wierzyć, jak w bombę atomową Hussajna i dobrbyt w Iraku po jego zamordowaniu... Pozdrawiam

Portret użytkownika achiles

Nie jestem wielkim fanem

Nie jestem wielkim fanem Kima, ale jedno muszę mu przyznać, a mianowicie, że ma jaja i umie się szatanom postawić. Dał im ultimatum, odnosnie tych ćwiczeń które na południu mają przeprowadzać, że zawali z GRUBEJ RURY. ćwiczenia miały wczoraj się zaczynać i słuch o nich zaginą, ani jednego w mendiach, o tym przekazu, a dziś jeszcze taka wiadomość idzie w eter światowy o rakietach zdolnych być uzbrojone w BROŃ JADROWĄ. I DOBRZE, ŻE JEST KTOŚ OBECNIE, KTÓRY POTRAFI SIĘ POSTAWIĆ ŚWIATOWEJ MAFI FINANSOWEJ. Oczywiście oby to tylko groźby były i do niczego tam, nie doszło wiecej, bo WOJNA, TO COŚ STRASZNEGO I ZWYKLI LUDZIE W NIEJ NAJCZĘŚCIEJ GINĄ !!!
 
NIE KOREA, A szatany zjednoczone SĄ NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM, DLA RESZTY CAŁEGO ŚWIATA, O CZYM SIĘ OBECNIE I EUROPA PRZEKONUJE NA WŁASNEJ SKÓRZE !!!

Skomentuj