Nawet najmniejsza prowokacja, lub operacja fałszywej flagi, może wywołać wojnę na Półwyspie Koreańskim

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wszystkie kraje, łącznie z Chinami, zdają sobie sprawę z tego że władza w Korei Północnej nie utrzyma się zbyt długo. USA z przyjemnością pozbyłyby się Kim Dzong Una i zdestabilizowały jego kraj, który znajduje się przecież tuż przy Chinach i Rosji. Jednak jak dobrze wiemy z historii, wypowiedzenie wojny i otwarty atak na drugie państwo nie jest w naturze Amerykanów.

 

7 marca rozpoczną się największe na Półwyspie Koreańskim manewry, wymierzone przeciwko Korei Północnej. Weźmie w nich udział 290 tysięcy żołnierzy z Korei Południowej i 15 tysięcy ze Stanów Zjednoczonych. Ćwiczenia będą symulować napaść na północnokoreański reżim, działania zbrojne na terenie tego kraju, przejęcie kontroli nad najważniejszymi obiektami wojskowymi oraz zabezpieczenie granic zanim w konflikt zaangażują się Chiny i Rosja.

 

Manewry te będą zatem wyglądać dość jednoznacznie. USA i Korea Południowa nawet nie ukrywają tego, że będą ćwiczyć atak na Koreę Północną, ale oburzają się gdy Kim Dzong Un grozi wojną nuklearną. Naczelne Dowództwo Koreańskiej Armii Ludowej oświadczyło we wtorek, że zaatakuje bez uprzedzenia amerykańskie bazy wojskowe w jej zasięgu i południowokoreański Błękitny Dom, siedzibę prezydenta, jeśli ćwiczenia militarne dojdą do skutku.

 

Należy pamiętać, że groźby tego typu pojawiały się każdego roku. Manewry na Półwyspie Koreańskim zawsze drażniły Kim Dzong Una ale trzeba przyznać, że gdyby Korea Północna chciała kogoś zaatakować to już dawno by to zrobiła. Może się okazać, że rozwijany arsenał nuklearny rzeczywiście ma charakter wyłącznie obronny. Z drugiej strony nie wiemy jaka jest prawda, ponieważ zachodni eksperci mogą kłamać i jeszcze się okaże, że Korea Północna nie posiada żadnej broni masowego rażenia.

Przecież niemal wszystko co wiemy o tym kraju to informacje zdobyte przez amerykańskie i południowokoreańskie służby wywiadowcze. Wynika z nich, że Korea Północna od dawna posiada nie tylko broń nuklearną, ale także chemiczną i biologiczną. Jednak jeszcze przed inwazją na Irak nieustannie ostrzegano nas przed bronią masowej zagłady a po wojnie okazało się coś zupełnie innego.

 

Uważa się, że Korea Północna posiada około milion czynnych żołnierzy i ponad 8 milionów w rezerwie, 3700 czołgów, 2100 wozów bojowych i transporterów opancerzonych, prawie 18 tysięcy jednostek artylerii, 11 tysięcy dział przeciwlotniczych oraz 10 tysięcy ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych i przeciwczołgowych. Otwarta wojna z tym krajem byłaby zatem zbyt ryzykowna.

 

Z drugiej strony, Stany Zjednoczone i Korea Południowa mogą przeprowadzić jakąś prowokację lub operację fałszywej flagi aby usprawiedliwić inwazję na Koreę Północną. Skoro USA mają wszędzie swoje bazy i rozmieściły tarcze antyrakietowe nie powinny obawiać się odwetu, a raczej skupić się na szybkim eliminowaniu zagrożeń na lądzie. Czas pokaże czy nadchodzące manewry zakończą się tak jak każde inne, czy też są to przygotowania do wojny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika anonymus

Jeśli byłaby wojna z Koreą

Jeśli byłaby wojna z Koreą Północą  to potencjalnemu najeźdźcy przyszłoby się mierzyć z fanatycznym oporem, przecież zdecydowana większość obywateli Korei Północnej ma całkowicie wyprany mózg tym czerwonym ścierwem

Portret użytkownika Odważniak

Mnie najbardziej boli, że

Mnie najbardziej boli, że podczas wszelkich zabaw wojskowych, najbardziej masakrują ląki, drzewa, robaczki, ptaszki i całą resztę rajskiego wyposażenia Ziemi. Bo to, że ludzie są idiotami i muszą się zabijać, to mnie nie interesuje, niech giną. Jeżeli ktoś ma taką potrzebę, to niech napieprza innego podobnego pięścią, czy mieczem, ale na litość boską, zostawcie kwiatuszki, dzieciątka i pszczółki, zostawcie w spokoju tych, którzy chcą żyć i podziwiać piękno życia. Oby niebawem ludzkość zmądrzała, zanim zniszczy rajską planetę. Szukamy życia w kosmosie, jednocześnie trzebiąc życie u siebie. Co za absurd.

Portret użytkownika zniesmaczony

na tej twojej pieknej

na tej twojej pieknej planecie wszystko od bakterji do slonia wojuje z soba i sie zabija od milionow lat , bo te przepiekna ale okrutna planete stwozyl zly a nie Bog ,Bog nas tu wslal abysmy widzieli i wiedzieli jak sie zyje i umiera w przedsionku piekla,abysmy lepiej docenili to co dla nas czyni Bog.

Portret użytkownika And

Jest warte ale nie na wyrost

Jest warte ale nie na wyrost ani nie bardziej od życia innych.
 
Dostaliśmy przekaz, ale od serca.
 
Jakby co, ja wiadomości nie oceniam zbyt często
 
NWO znaczy nowy porządek świata. Może mieć dwa konteksty bo zależy od tego, kto je wprowadzi, czy masoni czy Stworzyciel.
Obrzydzenie do wyrazu NWO jest podobne jak obrzydzenie do swastyki, bo kojaży się z nazizmem, a NWO z masonami.
Najlepszy byłby nowy stary porządek świata, czyli taki jaki był gdy ludzie żyli w harmonii z Ziemią. Smile
 

Portret użytkownika Sama_Prawda

Jestem za ty aby wysłaś tam

Jestem za ty aby wysłaś tam komitet negocjacyjny międzynarodowy na czele z Lechem Wałęsą celem złagodzenia napięcia.
Lech Wałęsa to Wielki autorytet, laureat pokojowej nagrody Nobla, ryzykował swoje życie dla obalenia komuny w Polsce.
Lecz wielu polaków popełnia dziś zbrodnie wypowiadając złe słowo w kierunku Lecha Wałęsy

Portret użytkownika n..

Mówisz, że hańba słynnemu

Mówisz, że hańba słynnemu Korwinowi...? Jesteś pewien...?
– Kiszczak był genialnym manipulatorem. Wszyscy uwierzyli w komedię Okrągłego Stołu – powiedział w „Minęła dwudziesta” Janusz Korwin-Mikke z partii KORWiN, komentując list, jaki napisał do byłego szefa MSW w 1991 roku, opublikowany teraz przez IPN. Polityk odniósł się też do dokumentów o TW „Bolku”. Zdaniem Korwin-Mikkego, akta znalezione w szafie Kiszczaka nie są fałszywkami. – O tym, że Wałęsa był agentem bezpieki, wiedziałem od 1981 roku, od pierwszego zjazdu Solidarności – przekonywał.
W dokumentach znalezionych w domu generała Kiszczaka jest m.in. list Janusza Korwin-Mikkego z 1991 roku, w którym zarzucał Kiszczakowi, że „prawie połowa” Okrągłego Stołu to agenci generała. – Uważałem, że Kiszczak wykonał majstersztyk, bo zrobił Okrągły Stół i przekazał władzę swoim agentom – powiedział w TVP Info Korwin-Mikke.
„Komedia Okrągłego Stołu”
Przyznał, że jest zachwycony swoim stylem pisania sprzed prawie 30 lat. Wyjaśnił, że odpowiedzi od Kiszczaka nigdy nie otrzymał, ale przeprowadził wywiad z generałem Kiszczakiem, podczas którego potwierdził swoją wcześniejszą diagnozę dotyczącą rozmówcy. – To był genialny manipulator. Wszyscy uwierzyli w tę komedię Okrągłego Stołu – mówił. Na potwierdzenie swoich tez przypomniał, że Solidarność została rozwiązana w 1983 roku. – A w 1988 roku pan Wałęsa na polecenie bezpieki zrobił Solidarność bis. I podejrzewam, że z założycieli to niemal wszyscy byli agentami Kiszczaka. Te nazwiska warto teraz sprawdzić – dodał.
„W szafie nie było fałszywek”
Europoseł przyznał, że już wówczas przewidział, że Kiszczak zachował sobie jakieś ważne dokumenty. Uważa, że w szafie Kiszczaka znaleziono prawdziwe akta. – O tym, że Wałęsa był agentem bezpieki, wiedziałem od 1981 roku, od pierwszego zjazdu Solidarności, gdzie jego koledzy mi bardzo staranie donieśli i udowodnili, że nim był – przekonywał.

Portret użytkownika XaX

"Otwarta wojna z tym krajem

"Otwarta wojna z tym krajem byłaby zatem zbyt ryzykowna." Co z tego że mają dużo ludzi skoro sprzęt jest często z okresu II wojny światowej? Ilość nie zawsze znaczy jakość. Nie żebym popierał w jakiś sposób działania USA ale patrzmy realnie na sprawe, Korea Północna bez pomocy z zewnątrz jest bez szans.

Portret użytkownika achiles

Nie powinno tam dojś, do

Nie powinno tam dojś, do niczego więcej, jak to było w ubiegłym roku, podczas podobnych ćwiczeń i rok wcześniej i jeszcze rok wcześniej . Oni dobrze wiedzą, że w przypadku TAKIEJ KONFRONTACJI WSZYSCY BY WSZYSTKO STRACILI . Jedno, że KRD jest potężnie uzbrojonym KRAJEM i nie są to STRACHY, NA LACHY, tylko prawdziwa, ogromna i doskonale wyszkolona armia, a dwa, o czym mało się mówi, to to, że pod Seulem w podziemnych tunelach są już PONOĆ zainstalowane bomby JĄDROWE i w razie początku ATAKU Południa, one pierwsze zostaną odpalone. O tym fakcie krążą FAKTY I MITY, ale coś musi być, na rzeczy, gdyż podczas wojny pierwszej, cały Fenian był zrównany z ziemią, a mimo to LUDNOŚĆ stworzyła tam wielkie MISTO POD ZIEMIĄ i żyło w nim nawet około MILIONA LUDZI, tak, jak NA ZIEMI BY ŻYLI, więc Koreańcy Północni znają się, na kopaniu, pod ziemią, a dwa, to to, że Korea Północna, skupia się zawsze w swych próbach JADROWYCH zawsze pod ziemią, jeśli ktoś jeszcze tego, nie wiedział, a mają poligon, na którym by mogli dokonać takiej próby, NA POWIERZCHNI. 
Mocodawcy Południa, doskonale o tym wiedzą, bo gdyby, tak, nie było, to już dawno szatany, by z Południem ruszyli, na Kima, ze wszystkim najlepszym, a jednak ciągle się czegoś boją, bo PONOĆ, parę takich tuneli zostało zlokalizowanych GEORADARAMI i wiedzą, że to, nie tylko blefowanie KRD. No i należy mieć, na uwadze, że gdyby tam wojna wybuchła, to cała GOSPODARKA ŚWIATOWA, ze swoimi obecnymi problemami, całkowicie BY SIĘ ZAWALIŁA, nawet, gdyby to był konflikt, tylko miedzy tymi OBOMA I JEDNYM ZARAZEM KRAJEM. Południe, ma zbyt wielki wpływ, na ogólną GOSPODARKĘ ŚWIATOWĄ. 

Portret użytkownika OgnistyOko

Panie JohnMoll dobrze sie

Panie JohnMoll dobrze sie czujesz i czy pisząc nowe newsy wczesniej nie przesadziles picie  alkoholu "John Blacka"? 
2-3 dni i dwa razy prawie taki sam news. Moja rada zanim napiszec nowy  news do powazniej  medii internetowej jakim jest "ZnZ" sprawdzaj czy wczesniej nie  napisales to samo prawie identyczny. Nie spamuj tak, szkoda psuć dobre media ..

Portret użytkownika John Moll

OgnistyOko napisał: Panie

OgnistyOko wrote:

Panie JohnMoll dobrze sie czujesz i czy pisząc nowe newsy wczesniej nie przesadziles picie  alkoholu "John Blacka"? 
2-3 dni i dwa razy prawie taki sam news. Moja rada zanim napiszec nowy  news do powazniej  medii internetowej jakim jest "ZnZ" sprawdzaj czy wczesniej nie  napisales to samo prawie identyczny. Nie spamuj tak, szkoda psuć dobre media ..

To nie spam, a dokładniejsza analiza obecnej sytuacji, czego nie zrobiłem w poprzednim artykule. Uznałem że jest konieczny, bo może szykować się jakaś prowokacja czy coś w tym stylu.

Strony

Skomentuj