Korea Północna pomyślnie przetestowała rakietę balistyczną, którą wystrzelono z okrętu podwodnego

Kategorie: 

Źródło: Sina.com.cn

Korea Północna zaprezentowała właśnie nagranie, przedstawiające pomyślny test rakiety balistycznej, którą wystrzelono z okrętu podwodnego. Minęło zaledwie kilka dni od ostatniej próby zminiaturyzowanej bomby wodorowej, którą natychmiast potępiono, choć Zachód nie potrafi potwierdzić tej informacji i traktuje to raczej jako przechwałki.

 

Korea Południowa uruchomiła na granicy wielkie głośniki, z których sączy się propaganda oraz zakazany na "Północy" koreański pop (tzw. K-Pop). W pobliżu rozmieszczono także artylerię i rakiety krótkiego zasięgu w obawie przed możliwym atakiem. Z kolei Korea Północna uruchomiła swoje głośniki i powiadomiła o udanym teście nowej broni.

 

W sieci opublikowano informacje o próbnym wystrzeleniu rakiety balistycznej KN-11 z okrętu podwodnego Gorae. 28 listopada maszyna doznała poważnych uszkodzeń, lecz drugi test przeprowadzony 21 grudnia zakończył się pomyślnie. Dopiero wczoraj Korea Północna udostępniła nagranie. Pocisk posiada zasięg do 4,200 kilometrów. Według amerykańskich analityków, Korea Północna będzie w stanie umieścić w rakiecie balistycznej ładunek jądrowy w ciągu roku.

 

Północnokoreańskie władze oświadczyły, że broń jądrowa posłuży do obrony przed agresorami i przypomniano los Saddama Husseina oraz Muammara Kaddafiego, przywódców Iraku i Libii, którzy zrezygnowali ze swoich nuklearnych ambicji, przez co zapłacili swoim życiem i nie byli w stanie obronić swojego kraju przed agresywną polityką USA.

 

 

Źródła:

http://freebeacon.com/national-security/north-korean-submarine-damaged-in-missile-test/

http://www.independent.co.uk/news/world/asia/north-korea-successfully-fired-a-ballistic-missile-from-a-submarine-just-weeks-before-its-successful-a6798431.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika excar

W ramach OT to znowu jakiś

W ramach OT to znowu jakiś emerytowany esesman liberasta powiedział że Europa powinna w wypadku Polski sięgnąć po sankcje.
http://fakty.interia.pl/swiat/news-niemieccy-politycy-sankcje-gospodarcze-dla-polski,nId,1951710
Znowu sie niemiaszkom w głowach przewraca. Sprzedali cały nakład "Main Kamf" wodzusia i sie chyba zapomnieli. Będzie fotka z 1945 r.z Berlina gdzie widać min.Żukowa . Polacy też tam byli i wcale nie potrzebowali wiz Szengen

Jeden z niewielu ocalałych dokumentów z r.6031(kalendarz Sławian) powiada że "wpierdol" był naszym towarem eksportowym do europy już 1500lat temu. Dalej się nic nie nauczyli? Teraz to tylko u boku braci Rosjan.Sami jesteśmy za słabi. Na wszelki wypadek nas rozbroili....

Portret użytkownika zyx

"Korea Południowa uruchomiła

"Korea Południowa uruchomiła na granicy wielkie głośniki, z których sączy się propaganda oraz zakazany na "Północy" koreański pop (tzw. K-Pop)."
Tak żałosne i rozpaczliwe ujadanie na kogoś kogo nie można ugryźć ze strachu, jest sztandarowym zagraniem CIA sterującej swoimi marionetkami. Im bardziej jakies działanie wydaje się obrzydliwe, dziecinne, chore i bez krztyny honoru - bym bardziej pewne, że  macza w tym palce CIA. Zaryzykuję, że nie ma bardziej obrzydliwej instytucji włączając kgb, gru i co tam jeszcze świat wymyślił. No, może jeszcze mosad.

Portret użytkownika excar

Przeciez najwazniejsze że nie

Przeciez najwazniejsze że nie wybuchła na wyrzutni.
Im wiecej się boją południowi koreańce  czy Japońce albo kto tam jeszcze w okolicy kumpluje się (jest wasalem USA) tym więcej broni sprzeda hegemon
Można więc spokojnie Kima nazwać kryptoprzedstawicielem handlowym amerykańskiej zbrojeniówki na Daleki Wschód

Portret użytkownika brutal

Ci którzy naprawde walczyli o

Ci którzy naprawde walczyli o polske nie mieli internetu ,jeszcze wybory niech zrobia przez internet to już wogle nie trzeba będzie wychodzić z domu ,wiadomości z internetu niczym się nieróznią od tych z tv i to juz dawno więc o co ten dym ,o prywatnosc w sieci ? kupa śmiechu.

Skomentuj