Północnokoreańskie rakiety balistyczne spadły w pobliżu jednej z japońskich wysp

Kategorie: 

Źródło: Internet

Z należącego do Korei Północnej poligonu rakietowego Tonchang-ri wystrzelono wczoraj aż cztery rakiety dalekiego zasięgu. Trzy z nich spadły w japońskich wodach terytorialnych, co wzbudziło zaniepokojenie nie tylko Japonii, ale i Korei Południowej. Według oficjalnych informacji rakiety nie wyrządziły żadnych szkód. 

 

 

Wystrzelone rakiety zdołały pokonać dystans około 1000 km, co potwierdziło ich przydatność jako rakiet balistycznych. Fakt, że Korea Północna posiada takie rakiety, nie nie dziwi. Skoro od wielu lat z sukcesami rozwijany jest tam tak zwany program kosmiczny, to chyba oczywiste jest, że to ta sama technologia, która jako V2, powstała w nazistowskich Niemczech, a która umożliwia ostrzeliwanie innych kontynentów. 

 

Reżim północnokoreański posiada nie tylko rakiety balistyczne, ale i broń jądrową. Ostatni z pięciu dotychczas przeprowadzonych testów miał miejsce we wrześniu 2016 roku i miał siłę 10 kiloton. Nie wiadomo czy tamtejsi naukowcy umieją odpowiednio miniaturyzować głowice jądrowe, tak aby można je było wystrzeliwać. 

Propaganda Korei Północnej twierdzi, że już mogą montować bomby atomowe na rakietach, ale ile w tym prawdy? Może być sporo, bo prezydent Donald Trump oświadczył, że nie pozwoli na straszenie Amerykanów głowicami z Korei Północnej. 

Napięcia w Azji wydają się być obecnie szczególnie niebezpieczne. Oprócz wiecznie wymachujących szabelką Kimów, jest spór o wyspy na Morzu Południowochińskim. Drażliwa pozostaje kwestia Tajwanu. Może się okazać, że USA będzie tam dążyło do konfliktu z Chinami, w który może być wplątana Korea Południowa, Tajwan i Japonia. 

 

Nie wiadomo też czy przy okazji nie jest planowane zakończenie komunizmu na północy Półwyspu Koreańskiego i to niewątpliwie niepokoi panującego tam okrutnika Kim Dzong Una. 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

tam wojna zaraz wybuchnie na

tam wojna zaraz wybuchnie na momecie Chiny sprzeciwjaja sie tarczy anty raietowej Japonia ja chce jak najszybciej w Nocy juz USA przezucilo elementy tarczy anty rakietowej a kim rakiety parami wyszyla w powietrze wedz z punktu widzenia mego sytuacja jest skomplikowana 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Skomentuj