Amerykańska grupa uderzeniowa płynie w kierunku Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: U.S. Navy

Po ostatnim ataku rakietowym na Syrię, Stany Zjednoczone przemieszczają grupę uderzeniową z lotniskowcem USS Carl Vinson na czele w kierunku Półwyspu Koreańskiego. W Rosji wyrażono obawy przed możliwym ostrzelaniem północnokoreańskich obiektów wojskowych w związku z prowadzonym programem atomowym i rakietowym.

 

USS Carl Vinson i inne okręty wojenne miały popłynąć z Singapuru do portu w Australii, lecz obrały zupełnie inny kurs. Dowódca Marynarki Stanów Zjednoczonych oraz rzecznik US Pacific Command Dave Benham powiedział, że grupa uderzeniowa pojawi się na zachodnim Pacyfiku w związku z działalnością Korei Północnej, która jest "zagrożeniem numer jeden" w tym regionie.

 

Kilka dni temu, Rada Bezpieczeństwa Narodowego USA przedstawiła raport, w którym wymieniono działania jakie należałoby podjąć w odpowiedzi na północnokoreański program jądrowy i rakietowy. Specjaliści wymieniają między innymi umieszczenie broni nuklearnej w Korei Południowej oraz zabójstwo Kim Dzong Una i jego doradców. Niektórzy wojskowi uważają, że zamiast wysyłać broń jądrową do Seulu można byłoby rozmieścić w regionie bombowce strategiczne dalekiego zasięgu. Inna opcja zakłada wysłanie sił specjalnych Korei Południowej i USA na teren Korei Północnej celem zniszczenia infrastruktury, bez której Pjongjang nie byłby w stanie przygotować rakiet do odpalenia.

 

Sytuacja robi się niebezpieczna. Gdy w Syrii doszło do domniemanego ataku chemicznego, stacjonujące we wschodniej części Morza Śródziemnego amerykańskie okręty zaczęły odpalać rakiety. To samo może wydarzyć się na Półwyspie Koreańskim, gdy Korea Północna zechce przeprowadzić kolejny test rakiet balistycznych. Stany Zjednoczone mogą wtedy zareagować w podobny sposób, bombardując kluczowe północnokoreańskie instalacje wojskowe. Właśnie przed takim scenariuszem ostrzegł jeden z rosyjskich polityków.

 

Korea Południowa i Stany Zjednoczone są prawdopodobnie dobrze przygotowane do ewentualnej operacji zbrojnej. W samym 2017 roku odbyły się już cztery manewry wojskowe, podczas których przeprowadzono powszechną mobilizację wojsk na Półwyspie Koreańskim i ćwiczono zwalczanie okrętów podwodnych. Odbył się również wielonarodowy i zsynchronizowany test obrony przeciwrakietowej. Emerytowany amerykański generał Jack Keane przekonywał ostatnio, że prawdopodobnie jedyna opcja jaka pozostała to zbombardowanie Korei Północnej. Wiele tak naprawdę zależy od reakcji Chin, która podczas spotkania Xi Jinpinga i Donalda Trumpa mogła otrzymać ultimatum.

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/384094-us-strike-group-korea-nuclear/

http://www.nbcnews.com/news/us-news/trump-s-options-north-korea-include-placing-nukes-sout...

https://www.theguardian.com/world/2017/apr/09/us-navy-strike-group-north-korea-peninsula-s...

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 1..2..3..

"....grupa uderzeniowa pojawi

"....grupa uderzeniowa pojawi się na zachodnim Pacyfiku w związku z działalnością Korei Północnej, która jest "zagrożeniem numer jeden" w tym regionie."

Korea Północna to rejon wschodniego Pacyfiku a nie zachodni, jak sugeruje powyższy tekst.

W takim razie gdzie płynie USS Carl Vinson?

Portret użytkownika lipka

Chciałam poczytać komentarze

Chciałam poczytać komentarze ale na 3 i 4 stronie to są tylko pionowe paseczki z literami i nie daję rady czytać w pionie po literce. Czy naprawdę nie można nic zrobić by rubryki się nie zwężały?

W temacie Korei Północnej - był taki czas, że wszystko szło w dobrym kierunku, poważnie podchodzono do możliwości połączenia się obydwu Korei, ale komuś to było nie w smak. Myślę, że dużo naobiecywały rządy mocarstw i nic poza tym, nie zostały zniesione sankcje, nie pozwolono Korei wyjść na zewnątrz, ograniczono dostęp do nowych technologii, wysuwano żądania stawiające Północ na pozycji przegranej a wystarczy przypomnieć, że po II wojnie to Rosja i Usa podzieliły Koreę na swoje strefy wpływów. Usa wciąż okupuje terytorium Korei Północnej i Japonii, widać to również w Europie a struktura Nato to pajacyk do przyciągnięcia kolejne niegrzeczne dzieci, które mogą chcieć wspierać kiedyś Rosję a jeśli to czynią to dostają obuchem między oczy by im głupoty do głowy nie przychodziły przykład-Jugosławia. Teraz gdy państwa bałkańskie są cieniem swojej wielkości ludzi łatwiej jest kontrolować i wywierać polityczny nacisk, bo odrębny głos poparcia nawet kilku marionetek liczy się więcej niż jeden.

Co zrobi Rosja z amerykańskim pasztetem? Albo wystawi Północ na odstrzał albo da się w końcu sprowokować.

Usmańskie wywijanie pistoletem mnie zadziwia, bo pokazuje naiwność myślenia kolejnych kowbojów u władzy, którzy myślą że tylko oni umieją szybko strzelać albo jest to szczególny rodzaj schizofrenii objawiający się strachem przed cieniem liliputków myśląc że to wielki Goliat. Tak się kończy mieszanie krwi białej z czarną, czerwoną, szarą i żółtą. 

Portret użytkownika SyoTroll

Wole "usmański" kapitalizm

Wole "usmański" kapitalizm niż bolszewicką roSSję. Patrząc historycznie wstecz Polska nie żadnych powodów odrzucać amerykański sojusz. Dla roSSji Polska zawszę będzie krajem nadwislańskim chwilowo poza kontrolą Kremla. "Przyjaźń" z nimi na przestrzeni wieków kosztowała nas miliony ofiar, podstępnie zamordowanych i wywiezionych z dala od ojczyzny. Może amerykanie nie są święci ale w mysl maksymy: wróg mojego przyjaciela jest moim wrogiem sojusz z USA i NATO jest naturalną drogą jaką wybrała Polska.    

Portret użytkownika U_P_Adlina

uSSmanie nie są święci ??....

uSSmanie nie są święci ??.........Dobre sobie !!...........Ci bandyci przez ostatnie dekady napadli na dziesiątki krajów i wymordowali miliony ludzi, a ty mówisz, że "nie są święci" ??.......Do czego Polskę od 89 roku doprowadził "sojusz" z żydo-uSSmanią ??...........Do statusu państwa istniejącego teoretycznie !!...........Do zrobienia z niego rynku zbytu dla obcych towarów i rezerwuaru taniej siły roboczej !!......Tym "sojusznikom" juz dziękujemy !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olaf

Sankcja...he,he...inaczej

Sankcja...he,he...inaczej blokada gospodarcza. Blokada to stary sposób na zagłodzenie przeciwnika. Ten kto stosuje blokady, a potem pokazuje w filmach propagandowych głód jest taki sam jak ten co strzelał gazem w Syrii. Kim jest USA to wiemy z ich włąsnych filmów i programów telewizyjnych. Pięknie opisali siebie jako kraj masonów, z planami rządzenia całym światem i ustanowienia nowego porządku. To wiemy i oni wiedza, że wiemy. Grabią wszystko do siebie. Nawet ostatni samuraj był...Amerykaninem, szyfr enigmy rozpracowali...Amerykanie, wojnę wygrali ...Amerykanie... Wiadomym jest też to, że Żydzi od niepamiętnych czasów zbierali pieniądze na swoją ojczyznę, każdy Żyd jest obłożony specjalnym podatkiem, który musi płacić. Kiedy popatrzymy na USA i zaczniemy się zastanawiać gdzie się podziały galery Templariuszy, których szukał wściekły Filip Piękny to zrozumiemy, że te galery zasiliły powstanie państwa masońskiego, które teraz chce być największym państwem świata, a w wielu przypadkach prezydenta nazywać..."Szanowni Państwo, przed Państwem Prezydent Narodów Alfred Zmarszczony" Tego nikt niezachamuje. jedyna co można zrobić to przygotowywać się na zmiany. Zapytam się tak, Czy ktoś z was wie jak powinno się przygotować miasto na wypadek kryzysu lub wojny? Czy burmistrzowie waszych miast wiedzą, że w ich obowiązku nalezy zapewnienie dostaw żywności, która z chwilą ogłoszenia kryzysu natychmiast jest reglamentowana. Czy teraz miasta trzymają zapasy mąki jak dawniej? A drożdze do wypieku chleba?  A leki? Magazyny leków? A magazyny srodków do uzdatniania wody?  To leży wszystko w rękach gmin, które mają to gdzieś, bo woląbudować nawe chodniki...Przed II wojną człowiek żył w biedzie i potrafił ugotować zupę z obierek...dzisiaj fasfoody, sznycelki, hambyrgerki, kebaby, srebaby , dupaby etc...i pizza. jak to pierdyknie to nawet się nie oglądniecie jak z braku fanty i cocasroli bedziecie znikać jedne po drugim...

Portret użytkownika Didia

Po prostu niesmacznie się

Po prostu niesmacznie się robi czytając systematycznie komentarze pod artykułami. Drodzy czytelnicy, czy można uznawać siebie za człowieka wolnego, jeżeli własne myśli nakierowane są na zło i negację? Kiedy pojawia się artykuł, że stworzono coś pożytecznego, stało się coś dobrego to komentarzy brak. Przełom w dziedzinie architektury - brak komentarzy. Stworzenie jeszcze szybszego procesora - brak komentarzy. Dwa zdania papieża - 300 komentarzy. Ludzie, czy wy aby przypadkiem nie wrośliście w ziemię razem ze swoimi poglądami? Czy nie warto zainteresować się np. nauką lub sztuką, niż szerzyć teorie spiskowe na temat spraw na które żadne z nas nie ma najmniejszego wpływu? Ja rozumiem, ktoś lub coś doprowadzi do zagłady tej planety. Wojny były, są i będą, ale zamiast siać propagandę wyjrzyjmy za okno by pomóc drugiemu człowiekowi. Czy zginiemy za godzinę, miesiąc lub rok masowo lub indywidualnie nie ma znaczenia. Żyjemy tu i teraz. Piszę to dlatego, bo widzę, że ludzie w internecie tworzą wielkie akcje przeciw niewoli możnych tego świata, a tymczasem na ulicy sami sieją nienawiść wobec innych. Z drugiej strony to tylko kwestia czasu, aż zaczną Was (najaktywniejszych tutaj) nazywać oszołomami wierzącymi w każdą brednę, a wtedy już nikt nie da wam wiary. Pozdrawiam.

Portret użytkownika dwdf

Jak zrobiliby to za Busha to

Jak zrobiliby to za Busha to mieli by dziś spokój. A Regan ostrzegał swego następcę. Teraz jankesi trzęsą portkami bo Korea może wystrzelić bombkę która doleci do Arizony. Jeszcze jeden test ze strony Korei i będzie to co ostatnio w Syrii

Strony

Skomentuj