Chiny rozmieściły 300 tysięcy żołnierzy przy granicy z Koreą Północną!

Kategorie: 

Źródło: US Department of Defense

Od kilku tygodni na Półwyspie Koreańskim panuje wyjątkowy spokój. Nikt nie prowokuje manewrami wojskowymi, nikt nie obrzuca się obelgami i nie grozi wojną. Zamiast tego zaistniała nadzwyczajna okazja dla pojednania obu Korei w związku z nadchodzącymi Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pjongczang 2018. Sytuacja wydaje się spokojna przynajmniej na pierwszy rzut oka - w tle obserwuje się bowiem jawne przygotowania do wojny.

 

Jak mawia pewne przysłowie: "jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny". Chiny postanowiły zastosować się do tej maksymy i nieustannie wzmacniają swoją obecność w pobliżu Korei Północnej. Wiadomo, że przygotowania na wypadek wybuchu wojny na Półwyspie Koreańskim trwają co najmniej od kilku lat. Dawniej, Chiny stawiały niedaleko granicy obozy dla uchodźców z myślą o uciekinierach z Korei Północnej, lecz teraz pojawiają się doniesienia o wielkich zgrupowaniach wojsk.

Jak podaje południowokoreańska gazeta Chosun Ilbo, w Yanbian, w koreańskiej prefekturze autonomicznej w Chinach rozlokowano dodatkowe 300 tysięcy żołnierzy. Teraz rozmieszczane są kolejne baterie obrony przeciwlotniczej w pobliżu rzeki granicznej Yalu Jiang. Wcześniej podobny system dostarczono do miasta Helon, gdzie stacjonuje dywizjon pancerny.

 

Zwiększona obecność chińskich wojsk w pobliżu Korei Północnej zbiega się z nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi. Trudno powiedzieć czy Chiny robią to zapobiegawczo, czy też zwyczajnie wiedzą o jakiejś zaplanowanej napaści zbrojnej Stanów Zjednoczonych. Pod koniec grudnia dowiedzieliśmy się, że USA opracowują plany "ataku prewencyjnego" na Koreę Północną. Może się okazać, że zimowa olimpiada jest tylko ciszą przed burzą, lub jeszcze w jej trakcie może dojść do jakiejś prowokacji, która zapoczątkuje wojnę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Od czasu olimpiady w Soczi i

Od czasu olimpiady w Soczi i Majdanu, same na myśl nasuwają się skojarzenia o potencjalnych ruchach na planszy geopolitycznej gry na świecie. Hmmm... tylko, że w Korei wygląda to trochę inaczej niż by chcieli amerykanie.

Portret użytkownika hyh

Biskup Cieplak w swojej

Biskup Cieplak w swojej przepowiedni ukazuje karla z polnocy ( Wielka Brytania) z poludnia Turcja i smok ktory dobije Niedzwiedzia( Chiny)

Niedzwiedz bedzie pokonany poniewaz w Syrii gdzie akcja sie dzieje Chiny przylacza sie do ISIS.

 

Portret użytkownika FAN

Przecież już nawet mało

Przecież już nawet mało rozgarnięty internauta przebywający na necie może sobie wyrobić przekonanie, że chyba coś  jest nieteges z tymi dziwnymi zbiegami wybuchania wojen i " pseudo powstań na szatańskie zlecenie " w czasie odbywających się OLIMPIAD SPORTOWYCH.

Podczas Olimpiady w Pekinie gruzińskie kundle za namową swego obecnego pana zza oceanu i przy jego znacznym wsparciu wraz z państwem koczowniczym leżącym na terenie obecnej Palestyny ruszyły na OSETIĘ POŁUDNIOWĄ i liczyli na przykrycie tego AKTU HANIEBNEGO olimpiadą w Pekinie 

link, do tego : http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/08/08-08-2008-najazd-gruzji-na-osetie-poludniowa/

 

Natomiast podczas Olimpiady Zimowej w Soczi, szatany zjednoczone wraz ze swymi kundelkami spuściły ze smyczy banderowskich rezunów, na majdanie, a następnie DONBAS podpalili, na całego :

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kto-strzelal-majdanie-czyli-kulisy-zamachu-stanu-ukrainie

 

NA SZCZĘŚCIE, ani jedna, ani druga misterna szatańska prowokacja w pełni się, nie udała, lecz NIESTETY W OBU TYCH PROWOKACJACH ZGINĘŁO MNÓSTWO PRAWDZIWYCH I BOGU DUCHA WINNYCH LUDZI, w tym najczęściej bezbronnych KOBIET I DZIECI > .....

p.s oby się teraz szatańskim siłom zła mocy podpalić, nie udało olimpiady w Koreii, bo jeśli tak się stanie, to cały świat w OGNIU PIEKIELNYM ZNOWU STANIE,  czego ani sobie, ani nikomu normalnemu CZŁOWIEKOWI, nie życzę !!!.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Wiadomo, że uSSmany

Wiadomo, że uSSmany uwielbiają dokonywać agresji przy okazji wielkich imprez sportowych, jak Olimpiady czy Mundiale. Z Korei Płd swoich obywateli chce ewakuować także Japonia.

 https://www.naszdziennik.pl/polska/188823,japonia-przygotowuje-plany-ewakuacji-swoich-obywateli-z-korei-pld.html

„Jeżeli USA zdecydują się na operację militarną przeciwko Korei Płn., władze w Tokio rozpoczną ewakuację na własną rękę” – poinformowało „Nikkei” anonimowe źródło w japońskim rządzie.

Porozumienie między Koreą Płn i Koreą Płd to dla bandyckiego uSSmana siejącego po świecie wojny sytuacja nie do przyjęcia. Nie sądzę jednak, aby zaoceaniczny zbir centralnie zaatakował Koreę Płn. To może być jednak jakaś potężna prowokacja, z których uSSman słynie. Miejmy jednak nadzieję, że reakcja Chin powstrzyma upadającego zbójeckiego hegemona.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Widzę że pomyliły ci się

Widzę że pomyliły ci się skutki z przyczynami. Co było PRZYCZYNĄ pojawienia się "zielonych ludzików" na Krymie? Czyż nie banderowski zamach stanu przeprowadzony za uSSmańskie pieniądze na upainie? A wojna w Gruzji? Ktoś najpierw zaatakował gruzję, czy to gruzja zaatakowała Osetię?

Tak więc twoje "fakty" to raczej tzw. fejki, a nie fakty. FAKTY sa takie, że: Igrzyska w Soczi - banderowski zamach stanu na upainie za uSSmańskie pieniądze, a w konsekwencji "zielone ludziki" na Krymie. Igrzyska w Pekinie - atak gruzji na Osetię, a w konsekwencji interwencja Rosji, która wyrzuciła agresora poza granice Osetii.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pio'76

KRLD może nawyżej w Seulu

KRLD może nawyżej w Seulu narobić poważnch strat. W Japonii może wystraszyć parę osób i tyle. Właśnie po to KRLD zostanie zaatakowana, żeby nie doszło sytuacji, kiedy będą mogli spowodować na prawde poważne straty u przeciwników. I założę, że Chiny są w kontakcie z USA w tej sprawie i wszystko jest uzgadnianie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Raczej KRLD nie zostanie

Raczej KRLD nie zostanie zaatakowana. Bandycki uSSman został okopany w Syrii, więc gdzie mu do KRLD? To strachy na lachy, jak z tymi lotniskowcami uSSmanów płynących w stronę półwyspu koreańskiego. I nie Korei Płn. trzeba się obawiać, a bandyty zza oceanu, który gdzie nie stanie, tam wojna i nieszczęście.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Ja nie wiem, jak długo ty

Ja nie wiem, jak długo ty jeszcze chcesz udawać takiego głupca? Co by było, gdyby Korea Płn rozmieściła swoją infrastrukturę wojskową na granicach uSSmanów? Jaki byłby kwik z ich strony i straszenie? I jakim to sąsiadom grozi Korea Płn? Do tej pory groziła tylko Korei Płd w odpowiedzi na agresywne działania uSSmanów kontrolujących to państwo.

Widzę, że pomimo tego, iż uSSman obecnie politycznie atakuje Polskę, ty nadal zakochany w nim po uszy. Kogo ty reprezentujesz? Faszyngton? Tela-viw? Bo raczej nie Polskę.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj