Arsenał jądrowy Korei Północnej wprowadzony w gotowość bojową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un zażądał aby broń nuklearna była w stanie gotowości bojowej. Pojawiają się pytania, czy Korea Północna ma zamiar dokonać ataku, czy też jak zwykle próbuje jedynie zastraszyć Zachód.

 

Kim Dzong Un ma teraz wiele powodów do niezadowolenia. Stany Zjednoczone i Korea Południowa będą ćwiczyć inwazję na jego kraj, natomiast ONZ nałożyła wyjątkowo surowe sankcje. Odtąd każdy transport zmierzający do Korei Północnej lub opuszczający tej kraj będzie poddawany inspekcji. Obszar przemysłowy Kaesŏng, który jest symbolem koreańskiej współpracy, jest nieczynny. Nawet Chiny najwyraźniej odwróciły się od swojego sojusznika i wyraziły zgodę na radykalne zaostrzenie sankcji.

 

Un zażądał aby arsenał nuklearny był gotowy do użycia w każdej chwili a wojsko przygotowane do ataku prewencyjnego. Jest to prawdopodobnie akt desperacji. Sytuacja jest zatem nadzwyczaj niebezpieczna i grozi eskalacją napięcia. Korea Północna była dotychczas odizolowana od świata, ale posiadała przynajmniej jednego sojusznika tuż obok siebie.

 

Wojna na Półwyspie Koreańskim wcale nie musi wybuchnąć. Kim może przecież oddać swój arsenał nuklearny i technologię rakiet balistycznych aby uchronić się przed ewentualnym atakiem Zachodu, podobnie jak Syria zrobiła to w 2013 roku. Niestety tu sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ przywódca Korei Północnej jest najwyraźniej w stanie zginąć i poświęcić cały kraj w walce z Koreą Południową i USA.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/kremlin-russia-concerned-north-koreas-readiness-nuclear-arms-093151635.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika XaX

WAŻNE !!! Prezydent Duda miał

WAŻNE !!! Prezydent Duda miał incydent podczas jazdy swoim samochodem w kolumnie innych samochodów pękła mu opona i przeżył tylko dzięki umiejętnościom kierowcy !!!  Można lubić lub nie PiS ale chyba w takiej sytuacji każdemu myślącemu się lamka w głowie zaświeci że  coś tu śmierdzi.  Ciekawe że tylko przy PiS takie dziwne zbiegi okoliczności się dzieją i zawsze to jest prezydent, najpierw Kaczyński a teraz Duda ... Robi się coraz groźniej.

Portret użytkownika n..

Mocarstwo anglo-amerykańskie

Mocarstwo anglo-amerykańskie i pozostałe mocarstwa, na naszych oczach zmierzają właśnie do swego kresu. Wkrótce wielki krzyk, i straszliwa rozpacz bezradnych ludzi, nie znających już żadnego wyjścia, będzie przypominać "ryk morza". Jednak "zapisani w księdze życia" ujdą cało. Wreszcie koniec diabelskiego świata! Wyprostujcie się więc i podnieście głowy schronieni u Jehowy!

Portret użytkownika dobryczłowiek

Wiecie dlaczego mocarstwa

Wiecie dlaczego mocarstwa boją się lub nie chcą zrobić rewolucję w tym kraju ? Bo dla elit Korea jest bardzo ważnym eksperymentem , mało tego mogę ośmielić się napisać że Korea jest pierwszym państwem w którym funkcjonuje NWO. System który został tam wprowadzony jest typowy do planowego elit wygladu świata dlatego też uzyskujemy tak małą część informacji o funkcjonowaniu tego eksperymentu. Najbardziej szkoda mi ludzi którzy jako pierwśi odczuli oddech szatana w pełnej okazałości.
 

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Jak się młody zdecyduje na

Jak się młody zdecyduje na uderzenie to z południa i z Japonii zostanie księżyc. Świat miał całą dekadę na reakcje co do KP. Ale świat przespał ten okres (jak UE zimowy czas na powstrzymanie fali islamskiej podbijającej zachód). Przez 10 lat (w 2006 roku była I próba jądrowa KP) można zbudować dużo takich bomb (nie 10 czy 20 jak zwykła podawać propaganda zachodnia) i  rakiet też. Świat zaspał. Dziś młody może być iskrą dla I (i pewnie ostatniej) wojny światowej w 21 wieku. Konflikt USA-Chiny jest bardzo realny...

Strony

Skomentuj